Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми оптимізації роботи підготовчого відділення університету

Проблеми оптимізації роботи підготовчого відділення університету

Назва:
Проблеми оптимізації роботи підготовчого відділення університету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,52 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 378.4 (477.73) Трунова Є.В.
Проблеми оптимізації роботи підготовчого відділення університету
Педагогічна освіта України на кінець 90-х років переживає непростий період становлення та розвитку. Цей процес зумовлений рядом об'єктивних умов, що склалися загалом в освіті держави. Все це створило необхідність вжиття конкретних заходів, спрямованих на докорінне поліпшення ситуації, на трансформацію освіти.
Якщо спробували визначити головний напрям трансформації вищої освіти, то він перебував в близькій до нас "одноколійній" моделі і тяжів до багаторівневої північно-американської з поправками на економічні, політичні і соціальні реалії та педагогічні традиції, що складались в Україні. З цього приводу і відбуваються найбільше дискусій. Одні відстоюють ту точку зору, що традиційна система і так непогана, вона довела свою життєздатність, має немало плюсів, досить лише трохи осучаснити ії, і можна рухатись далі. Інші виступають за утвердження такої моделі, яка б увібрала кращі здобутки міжнародної практики.
Але не слід забувати, що немає в світі двох країн з абсолютно однаковою системою. Ця проблема пошуку і трансформації багато-аспектна, але головних моментів тут два: це, по-перше, що потрібно зберегти і зміцнити, а, по-друге, як це зробити.
Головне ж, що турбує громадськість, - зміст і якість навчання. Вони сьогодні не задовольняють потреб ні особистості, ні суспільства.
Різноманітні потреби суспільного буття і свідомості, які постійно ускладнюються і зростають, висунули плідну ідею єдиної системи безперервної освіти, в якій як підсистеми працюють вища та середня школа.
Вже давно відомо, що середня школа в цілому готує слабких абітурієнтів з математики, літератури, іноземної мови. Бал вступників не перевищує двійки з десяти можливих. Підготовчі відділення створені в свій час при ВЗО з метою підготовки до вступу не повною мірою управляються із своїм завданням, а причина полягає в тому, що за масою абітурієнтів, які сплачують гроші за навчання, ми загублюємо особистість, а не працюємо над її розкриттям.
В існуючий практиці для нашого університету проводяться однакові іспити для всіх факультетів, а групи ПВ комплектуються із слухачів, надто неоднорідних за навчальною підготовкою і можливостями. За цими ознаками склад групи можна розбити на три підгрупи - сильних, середніх і слабких (як було зроблено в цьому році в англійських групах). Підвищити в цілому якість навчання лише в тому випадку, якщо кожний слухач буде працювати в оптимальному для себе режимі. Така праця слухачів може спиратися лише на єдність дій викладача і слухача з урахуванням індивідуальних особливостей кожного слухача в умовах колективної навчальної діяльності. Але індивідуальні особливості слухачів за різними навчальними параметрами настільки великі, що їх важко враховувати, а навчальний процес в цьому випадку не може проходити в оптимальному режимі. Якщо навчальна інформація викладача орієнтована на "середнього" слухача, то для інших підгруп ця інформація є або недостатньою, або надмірною, а навчання в цьому випадку не може бути ефективним. Більш того, в таких групах підтримується розвиток здібностей сильних слухачів і не створюються належні умови для подолання відставання в знаннях слабких слухачів.
Національний університет КМА ставив собі за мету створити ВЗО, який би готував не тільки управлінську еліту, але й фахівців нового типу, здатних обслуговувати українське суспільство.
Тому при вступі іспити складаються з предметів гуманітарного та природничо-наукового циклу на будь-який факультет.
На зламі століть метою освіти є формування здатності людини до аналізу змін, упорядкування майбутнього. Середня школа сьогодні страждає зашореністю, а головне завдання вищої школи полягає в тому, щоб закласти необхідну інтелектуальну та моральну базу для плідної діяльності освіченої людини, сформувати у неї нові якості: готовність до 3-5-разової зміни професії за життя, спілкування та взаємодії з іншими людьми, терпимість до відмінностей у поглядах, універсальність і гнучкість професійної компетентності як здатності робити щось краще за інших, таких рис особистості, без яких сьогодні неможлива успішна праця в будь-якій сфері: ініціативи, самостійності, відповідальності, працездатності, дисциплінованості тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми оптимізації роботи підготовчого відділення університету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок