Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Еволюція ґендерної взаємодії учнівської молоді

Еволюція ґендерної взаємодії учнівської молоді

Назва:
Еволюція ґендерної взаємодії учнівської молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Еволюція ґендерної взаємодії учнівської молоді


Величезне значення в дошлюбний період та в подружньому житті має налагоджене, психологічно безпечне міжстатеве спілкування. А йдуть до нього роками.
Якщо в дошкільному віці коло товаришів сприймається незалежно від їх статі, то у віці 6–10 років – хлопці віддають перевагу товариству хлопців, а дівчата – своїх ровесниць. Клас розбивається на два табори, зрада своєму табору засуджується й зневажається. І для хлопчиків і для дівчат – це період формування оцінки себе як представника певної статі. Поляризація статей – природна закономірність розвитку, що зовнішньо проявляється нерідко в агресивних діях, які відображають внутрішній інтерес до іншої статі. Бажання спілкуватись, зазвичай, не реалізується. Частково, як показали наші спостереження, це відбувається через те, що хлопчики поводяться з дівчатками так само, як і з хлопцями. Починають з ними боротися, мірятися силою, спритністю. Дівчатка, в свою чергу, сприймають таку поведінку як образу, демонстрування сили. Конфлікти, звичні скарги, які доводиться чути вчителеві – результат невміння різностатевих дітей спілкуватися. В ході дослідження ми прийшли до висновку, що спілкування між хлопчиками і дівчатками в I–IV класах не інтенсивне, протікає головним чином у сферах життєдіяльності, організованих вчителем, і в іграх у дворі за місцем проживання.
Серед молодших школярів нами виділена група хлопчиків і дівчаток, спілкування між якими набагато інтенсивніше. У вивченому контингенті молодших школярів (понад 380 осіб) до цієї групи належало близько 9 % хлопчиків і 7 % дівчаток. При цьому ми спостерігали два типи подібного спілкування. Перший – це спілкування між собою хлопчиків і дівчаток, які перебувають у несприятливому становищі в системі спілкування однолітків однієї статі і для яких спілкування з однолітками протилежної статі є компенсацією цього неблагополуччя. Цей тип спілкування за своїм змістом і ступенем емоційності аналогічний приятелюванню з однолітками своєї статі.
У другому типі спілкування між хлопчиками і дівчатками беруть участь діти, що займають несприятливе або задовільне становище в системі спілкування однолітків своєї статі. В розглядуваному випадку спілкування будується найчастіше на основі наслідування взірців, запозичених у старших школярів: прогулянки удвох, відвідування один одного вдома, спільні перегляди кіно, елементи залицяння тощо. Інтерес до питань статі, любові поки що не виходить за рамки загальної цікавості. Через велику кількість вражень і різноманітність інтересів, характерних для більшості дітей початкових класів, вони, здавалося б, зовсім забули про питання, що турбували їх у дитинстві. Однак, за нашими даними, саме в 6–10 років практично кожна друга дитина отримує інформацію про сексуальні стосунки, набуває досвіду платонічної закоханості, яка має неусвідомлений сексуальний характер і виражається в обожнюванні, бажанні бути разом, привернути увагу. Дівчатка в таких випадках вже починають кокетувати і намагаються сподобатись.
У молодшому шкільному віці діти починають надавати значно більшого значення стосункам з однолітками. Дитяча дружба в цьому віці впливає на різні сторони життя дитини: наприклад, вона допомагає їй швидше і легше вправлятися зі стресами (Яцуковський, Хартун, 1999). Окрім цього, в цей період діти починають концентрувати увагу на близькості і відданості в своїх дружніх відносинах. У процесі дружби в молодший шкільний період виникають ієрархічні групові відносини: чим вище статус, тим більше у дитини друзів (Хартун, 1999).
Для дівчинки поняття дружби передбачає наявність у неї однієї чи двох близьких подруг. Подруги наділені рівним статусом, допомагають один одному й уникають конфронтації (Коллінз, Міллер, 1994). Цей паттерн відрізняється від дружби між хлопчиками, для якої характерні групи більш ніж з двох осіб, з ієрархічними стосунками. Окрім цього, дівчатка зазвичай отримують більше задоволення від дружби, ніж хлопчики, підтримуючи взаємозалежність в дружніх стосунках (Купершмідт, 1999).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Еволюція ґендерної взаємодії учнівської молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок