Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Організація навчання та перевірки рівня засвоєння студентами знань, умінь і навичок в умовах кредитно-модульної системи

Організація навчання та перевірки рівня засвоєння студентами знань, умінь і навичок в умовах кредитно-модульної системи

Назва:
Організація навчання та перевірки рівня засвоєння студентами знань, умінь і навичок в умовах кредитно-модульної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Організація навчання та перевірки рівня засвоєння студентами знань, умінь і навичок в умовах кредитно-модульної системи


Уходження нашої держави в єдиний європейський та світовий простір передбачає насамперед модернізацію національної освіти України у контексті Болонської декларації. Це, зокрема, запровадження європейської кредитно-модульної системи (ЕСТS). Вітчизняні і зарубіжні педагоги і психологи сходяться сьогодні на думці, що вища освіта має стати процесом перетворення засвоєного у навчанні загальнолюдського і власного досвіду (знання, цінності, навички, уміння, звички) на особистісні психічні властивості людини, які визначатимуть її світосприйняття, ерудицію, компетентність, майстерність, норми загальнолюдської моралі і поведінки.
Людина з вищою освітою у ХХІ столітті має вирізнятися певною низкою особистісних якостей, серед яких варто звернути увагу на такі: здатність учитися; глобальне мислення; функціональна грамотність; культура людського спілкування; професійна універсальність та гнучкість; професійність як інтеграція загальної освіченості та ґрунтовних і широких спеціальних навичок і умінь; здатність застосовувати знання в конкретних ситуаціях; самостійність і критичність мислення; відповідальність, дисциплінованість, акуратність, прихильність до праці; підготовленість до невідомого майбутнього; вміння пристосовуватися до перемін.
Виходячи з цього, на сучасному етапі перспективного розвитку вищої школи набуває значення становлення студента як самостійно критично мислячого суб’єкта своєї праці, а не об’єкта навчання. Лише ті знання, до яких студент прийшов самостійно, через власну думку, діяльність і досвід, стають дійсно міцним надбанням. Саме тому вища школа поступово й неухильно переходить від “передачі” студентам інформації в готовому вигляді до управління їхньою самостійною навчально-пізнавальною діяльністю, формування у них досвіду самостійної творчої діяльності.
Сьогодні необхідна принципова перебудова і вдосконалення організації навчально-виховного процесу у вищих закладах освіти. Це насамперед стосується збільшення відсоткової частки тих форм навчання, які формують у студентів знання, уміння і навички, створюють умови для розвитку в них здатності самостійно добувати необхідні знання, приймати рішення, розв’язувати нестандартні і нетипові задачі, постійно вчитися. Не менш важливим завданням сьогодні є розробка критеріїв оцінювання, які б дозволяли об’єктивно визначити рівень навченості студентів.
Метою цієї статті є теоретичне обґрунтування оптимальної організації навчання студентів та перевірки їх знань в умовах запровадження кредитно-модульної системи.
Ми вважаємо, що, організовуючи у вищій школі навчальний процес та перевірку рівня засвоєння студентами знань, умінь і навичок, необхідно виходити з того, що студент може засвоювати навчальний матеріал на різних рівнях навчання, які визначаються цілою низкою чинників, і, в кінцевому рахунку, це буде визначати рівень його навченості.
У науково-методичній літературі запропоновано класифікації та методики вимірювання рівнів, що характеризують процес навчання взагалі та навченість зокрема. Авторами таких класифікацій є І.Лернер та М.Скаткін, В.Беспалько, В.Паламарчук, О.Бугайов, В.Симонов, М.Барна та О.Гірний [1, с.34-39], Н.Пастушенко та Р.Пастушенко [6], Б.Блум, В.Корольова, В.Беспалько, В.Максимова [2, с.166-172], Д.Матрос, Д.Полєв, Н.Мельникова [5], В.Кальной, С.Шишов [3], С.Селектор [7] та інші.
Використовуючи ідеї, запропоновані вищезазначеними авторами, нами розроблено інтегровану модель рівневого процесу навчання (рис.1), яка може допомогти викладачеві не тільки організувати навчальний процес, спираючись на наукову основу, але й адекватно підійти до оцінювання навчальних досягнень студентів [4].
Перший рівень навчання можна вважати репродуктивним. Він передбачає, що студент буде опановувати переважно теоретичні знання, причому рівень діяльності викладача також буде репродуктивним, тобто знання будуть пропонуватись студенту в готовому вигляді, а студент буде сприймати і відтворювати їх без будь-якої суттєвої переробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація навчання та перевірки рівня засвоєння студентами знань, умінь і навичок в умовах кредитно-модульної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок