Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування просторової уяви студентів при вивченні курсу “Нарисна геометрія”

Формування просторової уяви студентів при вивченні курсу “Нарисна геометрія”

Назва:
Формування просторової уяви студентів при вивченні курсу “Нарисна геометрія”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,89 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування просторової уяви студентів при вивченні курсу “Нарисна геометрія”


Необхідність удосконалення графічної освіти в цілому диктується не тільки сучасними вимогами виробництва, але й роллю графіки в розвитку технічного мислення й пізнавальних здібностей студентів. Здатність людини до переробки графічної інформації є одним із показників її розумового розвитку. По тому, наскільки готова людина до розв’язання просторових завдань графічними методами, можна визначити ступінь її загальної й політехнічної освіченості.
Психолого-педагогічні аспекти графічної підготовки студентів досліджувалися такими вченими, як В.Ананьєв, А.Галкін, Є.Кабанов-Меллер, Н.Линьков, Б.Ломов, Л.Румянцев, В.Скакун, Ю.Трофимов, А.Умронходжаєв, И.Якиманська та інші. Питання практичного використання графічних знань при вивченні предметів загальноосвітнього та загальнотехнічного циклів розглядалися Н.Виноградовим, Л.Государським, Л.Левенбергом, С.Ковалевим, М.Макаровим, В.Михайленком, Л.Резниковим та ін. Окремим аспектам удосконалення графічної підготовки присвячено праці С.Дембинського, В.Косміна, Ж.Кулікової, В.Кузьменка, Г.Печеркіна, Н.Преображенської, Н.Севастопольского.
Певне місце у педагогічних та психологічних дослідженнях займає вивчення уяви і зокрема – просторової уяви. Суть просторової уяви полягає у створенні у свідомості людини уявлюваних образів об'єктів за їх кресленням чи описом. Аналіз публікацій у психолого-педагогічних виданнях говорить про те, що просторова уява є одним із важливих параметрів, що характеризують інтелект індивіда. Вона має важливе значення для майбутнього інженера як засіб створення та читання креслень і схематичних умовних позначок. На жаль, сьогодні не існує ефективних методик розвитку просторової уяви.
Стаття присвячена дослідженню психологічних основ розвитку та формування просторової уяви студентів як вирішенню важливої педагогічної проблеми при викладанні одного з загальноінженерних курсів – нарисної геометрії. Просторова уява може бути представлена як спільний результат фантазування (фантазій) і понятійного мислення, тому розвиток просторової уяви можна аналізувати за розвитком цих складових. У відповідності із кривою Рибо просторова уява протягом життя людини проходить три фази розвитку.
Перша фаза – до 15 років – характерна інтенсивним розвитком творчої уяви, фантазії людини. Саме в цей період яскраво проявляються здібності дитини до образотворчого мистецтва, пишуться вірші, казки й т.п. При цьому розумові здібності відстають, і темп їхнього розвитку досягає максимуму тільки наприкінці фази. Розвиток просторової уяви на цій фазі відбувається порівняно інтенсивно. Друга фаза відрізняється підвищеними темпами розвитку розумової діяльності або понятійного мислення. Саме на цей період припадають студентські роки, пов'язані зі збагненням складних закономірностей навколишнього світу, початком трудової діяльності. У характері й учинках людини проявляється перехід від фантазій до реальної оцінки дійсності, частка й роль фантазій у життєдіяльності різко знижуються. Для просторової уяви другої фази характерно поступове зменшення інтенсивності розвитку до стабілізації максимального рівня. Період життя людини, що відповідає цій фазі, менш визначений, чим для першої, і закінчується десь у 27-32 роки. Третя фаза відповідає зрілому віку людини і характеризується помірним підвищенням рівня понятійного мислення, набуттям життєвого досвіду, подальшим значним зниженням рівня фантазій і, як результат, незначним зниженням рівня просторової уяви. Уява й фантазія властиві кожній людині, але люди розрізняються за спрямованістю цієї фантазії, її силою і яскравістю.
Розвиток просторової уяви, таким чином, має відбуватися двома шляхами: підтримкою рівня фантазій і розвитком мислення. При цьому творча уява, основою якої є фантазія, може не тільки полегшити процес навчання, але й розвиватися при відповідній організації навчальної діяльності.
Стара істина говорить: “Розвивається те, що працює”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування просторової уяви студентів при вивченні курсу “Нарисна геометрія”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок