Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методи праці з молоддю - кілька зауваг практика

Методи праці з молоддю - кілька зауваг практика

Назва:
Методи праці з молоддю - кілька зауваг практика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Методи праці з молоддю - кілька зауваг практика


Проблема праці з дітьми, молоддю та студентами часто стає предметом заяв представників громади чи інколи редакторів українських видань у Польщі. Проблемою є однак те, що на загал небагато в нас теоретичних статей які показували б відмінність ситуації від інших українських громад у світі , досвід та напрацювання попередніх років. Подібно як і вся громада протягом років схема роботи з молоддю підлягала різній динаміці змін, була залежною як від зовнішніх так і внутрішніх чинників. Варто подивитись в минуле щоб ставити діагноз сьогодні.
Часи УСКТ, злам вісімдесятих
Загалом праця з молоддю та дітьми в часи Народної Польщі зосереджувалися в основному в школах, дитячих й молодіжних колективах. Саме в часи УСКТ починали свою історію школи у Банях Мазурських, Злоториї потім Лігниці, Білому Борі та Гурові Ілавецькому, розроблено систему дитячих фестивалів у Кошаліні, Ельблонзі. Суто молодіжні організації чи нестандартні схеми праці, які виходили б поза виховання за допомогою музичних чи танцювальних форм були –у більших масштабах – від початків УСКТ по 80-ті роки неможливими. Тому неабияку роль у процесі виховання відігравали школи при яких існували гуртожитки, що давало можливість навчатися у Лігниці, Білому Борі, Гурові Ілавецькому, а скоріше ліцеї у Перемишлі та педагогічному ліцеї у Бартошицях чи Вчительській семінарії у Щеціні молодим українцям майже з цілої Польщі. У цих навчальних закладах діти та молодь не лише вивчала українську мову і частино історію але також вчилась жити в колективі, засвоювати українську культуру, виходити поза малий світ проблем свого міста чи села де народилися. В міні суспільствах – гуртожитках з’являлися також натуральні лідери, які потім віднаходили себе в громадському житті, самодіяльних колективах, церковних структурах. Для багатьох українців котрі стали активними на громадській ниві в дорослому житті такі особистості як Іван Співак, Михайло Дуда були першими, незаперечними зразками доброго педагога, вихователя. Вони будували стандарт, норму поведінки взірець у ставленні до проблеми активності у громаді, збереження української тотожності, культурної активності ідейності врешті.
Про дуже важливу виховну роль наших шкіл та шкільних колективів– хорових, танцювальних чи вокальних – у часи ПНР засвідчує багато чинників, між іншими те що серед керівників сьогодні „дорослих” колективів, котрі активно працюють є випускники наших шкіл – Андрій Путько, який керує колективом “Діброва” з Хотинця, Андрій Дрозд, нині директор білобірської школи та керівник колективів „Вітрогон”, а скоріше гурту „Метелиця”, варшавського танцювального колективу „Обрій”, Ярослав Левків, диригент Березовського та в минулому диригент хору <<Журавлі>>, нинішній хормейстер хору Ярослав Вуйцік. Подібно з особами які на керівних постах в громадських структурах різних рівнів від гуртків, воєводств по централі організацій. Попри сьогоднішню прихильність до середовища антиукраїнсько настроєних сепаратистів, слід згадати, що перші кроки на сцені Юрій Старинський з „Кучери” cтавив під оком пані Генрики Дмітрєвої, довголітньої інструкторки лігницьких колективів. Лігницькі випускники керували також „Ославянами”, були біля витоків багатьох інших колективів. Варто пригадати, що перші артистичні захоплення українською музикою, танцем та співом багатьох молодих українців витворювалися в час їхньої науки в українських школах.
До переліку тих одиниць які виховували за допомогою культури слід дорахувати і інші колективи особливо відомі у 80-ті роки хорові колективи <<Тисячоліття>> та варшавський <<Камерний>>. З існуванням тих артистичних але і виховних одиниць стисло пов’язана особа та роль Яраслава Полянського, як диригента, виховника нових музичних кадрів. Виховну роль і позитивний вплив на молодь мали також <<Журавлі>> (і ряд інших колективів). Багатьох початкуючих співаків, будучи підлітками, мріяло про можливість співу у цьому колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Методи праці з молоддю - кілька зауваг практика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок