Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Трудове навчання. Деякі проблеми співвідношення теоретичної та практичної складової практикуму в навчальних майстернях

Трудове навчання. Деякі проблеми співвідношення теоретичної та практичної складової практикуму в навчальних майстернях

Назва:
Трудове навчання. Деякі проблеми співвідношення теоретичної та практичної складової практикуму в навчальних майстернях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Трудове навчання. Деякі проблеми співвідношення теоретичної та практичної складової практикуму в навчальних майстернях


Трудова підготовка майбутніх вчителів трудового навчання здійснюється на заняттях з практикуму в навчальних майстернях. Ця дисципліна вирішує такі завдання:
формування у студентів знань, умінь та навичок з ручної та механічної обробки матеріалів;
формування умінь планувати свою роботу, розробляти та використовувати технічну документацію на вироби, що виготовляються;
виховання сумлінного ставлення до праці, працелюбства та дбайливості;
розвиток творчих здібностей, самоконтролю й самооцінки.
Виконання поставлених завдань можливе, в першу чергу, при визначенні співвідношення теоретичної та практичної складових практикуму в навчальних майстернях.
Типовою програмою практикуму передбачено не більше 15-20% навчального часу на повідомлення техніко-технологічних відомостей. Незважаючи на це, існує нагальна потреба розглянути ті чинники, які впливають на співвідношення теорії та практики.
Насамперед, потрібно врахувати, що навчальний план передбачає тільки лабораторні заняття з практикуму в навчальних майстернях. Той обсяг навчального матеріалу, який передбачено програмою, необхідно виконати в рамках відведеного часу, тобто на лабораторних заняттях. Ці заняття мають теоретичну і практичну частини, кожна зі своїм змістом. Обсяг змісту теоретичного матеріалу по розділах (їх чотири) різний, а кількість годин, відведених на вивчення кожного розділу, однакова.
Тематичний план практикуму передбачає такі розділи:
Розділ 1. Ручна обробка металів - 8 тем.
Розділ 2. Механічна обробка металів - 13 тем.
Розділ 3. Ручна обробка деревини - 8 тем.
Розділ 4. Механічна обробка деревини - 4 теми.
Виникає суперечність: критерій розподілу навчального часу один, він загальний і стосується кожного розділу, але обсяг теоретичного матеріалу по розділах різний. Таким чином, ті розділи практикуму, які передбачають більший обсяг теоретичного матеріалу, але обмежені в часі на його розгляд, вивчаються стисло й поверхово, що неминуче призводить до зниження рівня і якості знань студентів, а в кінцевому результаті відбивається на рівні підготовленості майбутніх учителів.
Ці розбіжності були б менш суттєвими за умови, що студенти отримали базові знання з ручної та механічної обробки матеріалів на заняттях у школі. Саме це передбачає програма практикуму, бо вона складена з урахуванням програми трудового навчання середньої загальноосвітньої школи. Але досвід свідчить про дуже низький рівень трудової, а тим більш графічної підготовки учнів. Це наслідки боротьби з "технократизмом", яка розпочалася у 1988 році на Всесоюзному учительському з'їзді. Зменшуються часи на "технократичні" дисципліни, з навчального процесу загальноосвітньої школи фактично зникає предмет "Креслення". Крім кількісного показника, знижується якісний, у першу чергу, з економічних причин.
Нині діючий базовий навчальний план середніх закладів освіти на вивчення предмета "Трудове навчання" в основній школі передбачає дві години на тиждень. Курс "Креслення" віднесено до шкільного компонента, тому за рішенням керівництва школи креслення як предмет, частіше не вивчається.
Нові експериментальні програми з трудового навчання для 5-9 класів передбачають обов'язкове вивчення дівчатами і хлопцями "Основ графічної підготовки", з різною кількістю годин [1]. Таке інтегрування трудового навчання і креслення лише частково сприяє підвищенню рівня графічної підготовки учнів. Залишається сподіватись, що на основі Концепції 12- річної середньої загальноосвітньої школи буде розроблено новий навчальний план, в якому знайдуть своє місце предмети "Трудове навчання" і "Креслення".
Враховуючи диференціацію змісту трудового навчання у школі, потрібно відзначити, що дівчата, на відміну від хлопців, не отримують належної трудової і графічної підготовки. Стартові умови при вступі до вищого навчального закладу у хлопців і дівчат неоднакові. Останні вимушені засвоювати навчальний матеріал практично "з нуля", але їм це вдається не гірше від хлопців за рахунок більш наполегливої праці під час проходження практикуму в навчальних майстернях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Трудове навчання. Деякі проблеми співвідношення теоретичної та практичної складової практикуму в навчальних майстернях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок