Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Питання підготовки майбутніх учителів початкових класів до професійної діяльності

Питання підготовки майбутніх учителів початкових класів до професійної діяльності

Назва:
Питання підготовки майбутніх учителів початкових класів до професійної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,39 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Питання підготовки майбутніх учителів початкових класів до професійної діяльності


На сучасному етапі розвитку освіта України зазнає істотних змін і переживає реформи, ознаки яких єдині для всіх учасників навчально-виховного процесу(учителів, учнів, батьків) – як учителі, так і учні не готові навчати і навчатися у нових, нетрадиційних умовах. Це в свою чергу, визначає актуальність удосконалення професійної підготовки майбутніх педагогів. Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», визначено підвищення вимог до рівня професійної підготовки фахівців, учителів зокрема, згідно з вимогами сучасного суспільства.
Проблема професійної готовності майбутніх вчителів до педагогічної діяльності розглядалася П.П. Блонським, А.С. Макаренком, В.О. Сухомлинським, С.Т. Шацьким переважно з позицій аналізу змісту підготовки до педагогічної діяльності в цілому та з точки зору обсягу засвоєних теоретичних знань та практичних умінь.
Аналіз педагогічних джерел свідчить, що вони не містять загальновизнаного тлумачення і визначення поняття професійної готовності майбутнього вчителя.
Професійна готовність учителя до педагогічної діяльності – це певний рівень розвитку особистісних та професійних якостей, а також наявність педагогічних здібностей у педагога.
Мета професійної підготовки студентів педагогічних ВНЗ полягає не в передачі конкретних, предметних знань, умінь, навичок, а у забезпеченні студентів системними знаннями, які є загальною передумовою формування компетентного фахівця.
Процес професійної підготовки майбутнього вчителя включає в себе процес педагогічної та психологічної підготовки.
Як зазначають фахівці (Підласий П.П. та ін.) педагогічна готовність майбутніх учителів до професійної діяльності науковці розглядають як систему якостей особистості, яка включає педагогічні здібності, а також професійні та особистісні якості майбутнього вчителя. [4; c. 381-386]
Деякі науковці (Бочелюк В.Й., Зарецька В.В. та ін.) психологічну готовність педагога визначають як тріаду, яка містить у собі такі основні елементи: «вчитель», «учень», «процес навчання», де діяльність учителя та учня достатньо повно можна розкрити через «Я- концепцію» та смислові настанови, ціннісні орієнтації суб’єкта. [2; c. 26]
Фахівці (Харламов І.Ф., Підласий П.П. та ін.) визначають кілька рівнів професійного зростання вчителя: педагогічна вправність – педагогічна майстерність – педагогічна творчість – педагогічне новаторство. [5; с. 526 - 530]
Педагогічна вправність – це рівень професіоналізму вчителя, який включає в себе високий рівень знань свого навчального предмета, володіння психолого-педагогічною теорією та системою навчально-виховних вмінь та навичок, а також досить розвинені професійно-особистісні якості, що в сукупності дозволяє достатньо кваліфіковано здійснювати навчання та виховання учнів.
Педагогічна майстерність проявляється в особливому відточенні методів і прийомів застосування психолого-педагогічної теорії на практиці.
Педагогічна творчість учителя – внесення в навчально-виховну діяльність тих чи інших методичних інновацій, раціоналізація прийомів та методів навчання та виховання без будь-яких змін у структурі педагогічного процесу.
Педагогічне новаторство – запровадження та реалізація нових, прогресивних ідей, принципів та прийомів у процес навчання та виховання і значно змінює і підвищує їх якість.
На нашу думку, під час навчання у ВНЗ майбутні вчителі можуть досягти лише педагогічної вправності. Оскільки педагогічної майстерності, творчості, а також для здійснення педагогічного новаторства потрібен практичний досвід у роботі з дітьми.
Готовність учителя проявляється в умінні планувати структуру своїх дій, здійснювати керівництво діяльністю учнів, доцільно застосовувати методи навчання і виховання у відповідності з певною ситуацією, в умінні керувати поведінкою й активністю учнів, знаходити контакт і правильний тон у взаємостосунках з ними, в умінні миттєво приймати рішення і знаходити найбільш ефективні засоби педагогічного впливу на них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Питання підготовки майбутніх учителів початкових класів до професійної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок