Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Планування уроків трудового навчання

Планування уроків трудового навчання

Назва:
Планування уроків трудового навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,72 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Планування уроків трудового навчання
 


При розробці календарних планів по кожнім класі вчитель повинний спиратися на основні вимоги реформи загальноосвітньої і професійної школи, у яких сказане, що, для удосконалювання змісту утворення необхідно:
- гранично чітко викласти основні поняття і ведучі ідеї навчальних дисциплін, забезпечити необхідне відображення в них нових досягнень науки і практики;
- докорінно поліпшити постановку трудового виховання, навчання і професійної орієнтації в загальноосвітній школі; підсилити політехнічну спрямованість змісту утворення; більше приділяти увагу практичним і лабораторним заняттям, показу технологічного застосування законів фізики, хімії, біології й інших наук, створюючи тим самим основу для трудового навчання і професійної орієнтації молоді;
- по кожнім предметі і класу визначити оптимальний обсяг умінь і навичок, обов'язкових для оволодіння учнями.
На уроках трудового навчання учні початкових класів опановують необхідними в житті елементарними прийомами роботи з різними матеріалами, вирощування сільськогосподарських рослин, ремонту учебно - наочних приладдя, виготовлення іграшок, різних корисних предметів для школи. Уже на цій ступіні починається ознайомлення з деякими доступними для розуміння дітей професіями.
За основу тематичного планування на рік і на всі роки навчання в початкових класах педагогічно найбільше доцільно прийняти просування учнів в оволодінні комплексом програмних знань і умінь. Варто також врахувати, що знання й уміння, що здобуваються на уроках по одному виді технічної праці, використовуються при проведенні уроків по інших видах технічного і якоюсь мірою сільськогосподарської праці.
У методичному відношенні можливі різні варіанти планування уроків трудового навчання, але при цьому увага вчителя повинна концентруватися на тім, щоб з перших уроків технічної і сільськогосподарської праці почати просування дітей в оволодінні цілим комплексом програмних знань і умінь, що мають первісне політехнічне значення. Любою урок при всій розмаїтості методів його проведення повинний забезпечити на кожнім етапі виконання усього чи якоїсь частини комплексу вимог програми трудового навчання.
При підготовці до занять планування уроків трудового навчання займає центральне місце. Учитель повинний дати чітке представлення про предмети праці, знаряддях праці, політехнічних знаннях і уміннях трудової діяльності. Усі методичні, теоретичні і практичні задачі зважуються вчителем при складанні календарного плану на навчальний рік. Як приклад приведемо фрагмент із календарного плану (табл.2).
Зразковий фрагмент календарно - тематичного плану уроку по трудовому навчанню:

№ уроку | Продукт праці (виріб) | Предмет праці (матеріали) | Знаряддя праці (інструменти) | Політехнічні знання | Політехнічні уміння
3 клас
12 | Аппликац-ия казахського орнаменту | Папір для письма | Косинець олівець, ножиці, кисть, клей, кольоровий папір, шаблон, трафарет | Закріплення понять про щільність, міцність, товщину, кольорі папера різання, склеюванні папера; формування понять про розташування волокон у папері. | Закріплення умінь розмічати, згинати і різати папір; формирова-ние умінь визначати основний напрямок волокон у папері, розривати лист у різних напрямках, утримувати вертикально смужки, змочувати краю листа кистю, умінь правильно розподіляти по площині папера
 
Методи, обумовлені по видах діяльності учнів.
По видах діяльності методи, що учиться, підрозділяють на репродуктивні (відтворюючі), частково пошукові, проблемні і дослідницькі.
Репродуктивні методи сприяють формуванню умінь запам'ятовувати інформацію і відтворювати її. Розглянуті вище словесні методи в сполученні з демонстраційними з погляду видів діяльності вчителя можна характеризувати як объяснительно - ілюстративні. Ці методи в основному будуються на передачі інформації за допомогою слова, демонстрації натуральних об'єктів і графічних зображень. Одержувані на основі використання объяснительно - ілюстративного методу знання, як правило, залишаються на невисокому рівні знань - копій, тобто учні запам'ятовують інформацію і репродуктивно відтворюють її.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Планування уроків трудового навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок