Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Удосконалення професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи

Удосконалення професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи

Назва:
Удосконалення професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Удосконалення професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи


На сучасному етапі свого розвитку початкова освіта в Україні зазнає значних змін, оскільки відбувається перехід від системи освіти, орієнтованої на передачу вчителем та засвоєння учнем певної суми знань до системи освіти, спрямованої на розвиток особистості учня. Слід також зазначити, що визнання на державному рівні доцільності запровадження іноземної мови у початковій школі актуалізувало проблему вдосконалення теоретичної бази і технологічного забезпечення підготовки вчителя початкових класів, зокрема вчителя іноземної мови початкової школи, як з огляду на зростання сучасних суспільних і особистісних вимог до педагогів, практичних потреб, так і необхідності переходу на кредитно-модульну систему навчання. Оновлення системи підготовки педагогічних кадрів для початкової ланки освіти передбачає включення в навчальний процес нових технологій, серед яких педагогічне моделювання може зайняти важливе місце.
Завданням даного наукового пошуку є дослідження основних складових професіограми майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи та розгляд можливості застосування нових підходів ( зокрема педагогічного моделювання) у підготовці сучасних педагогічних кадрів для викладання іноземної мови в початковій школі. Основою вищезгаданих завдань є державна програма “Вчитель”, яка наголошує на модернізації системи підготовки педагогічних працівників. Основними складовими удосконалення підготовки педагогічних кадрів виділено оновлення змісту і форм їх професійної діяльності, розробка концептуальних засад модернізації змісту підготовки педагогічних працівників з урахуванням вимог реформування системи загальної освіти та тенденцій розвитку європейського освітнього простору, поліпшення культурологічної , мовної ( українська та іноземна мови), психолого-педагогічної, методичної, практичної підготовки з усіх педагогічних спеціальностей та підготовки вчителів початкових класів до викладання однієї з іноземних мов у початковій школі [4,с.1].
Серед публікацій з досліджуваної нами теми одні праці присвячені професійній майстерності майбутнього вчителя іноземної мови ( Я.О.Черньонков, І.А.Зязюн, В.В.Радул, Е.В.Позднякова ), інші торкаються саме методичної підготовки (Б.Бігич, К.Б.Авраменко, І.П.Бикова ), деякі науковці досліджують проблему психолого-педагогічної підготовки вчителя початкових класів ( Л.О.Хомич, О.Є.Самойлов). Проте недостатньо вивченим залишається питання професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів іноземної мови початкової школи. Дана проблема є досить актуальною на даний час, оскільки особлива роль вчителя початкової школи полягає в тому, що від якості знань і умінь учнів, сформованих у початкових класах, залежить ефективність роботи загальноосвітньої і професійної школи. Слід також згадати і дослідження проблеми застосування методу моделювання у підготовці вчителів. На його ефективну роль як засобу, що забезпечує практичну спрямованість навчання вказували В.Г.Афанасьєв, Ш.Г.Ганелін, М.М.Скаткін та ін. Проблему використання методу моделювання в педагогіці досліджували А.Н.Дахін, О.М.Власенко, І.А.Зязюн, О.С.Березюк, та ін.
Як відомо, у відповідності до вимог дидактики урок у початковій школі повинен враховувати передусім дані вікової психології, він має бути науковим за характером змісту навчального матеріалу та засобами його засвоєння, враховувати специфіку предмета, що вивчається, вимоги держстандарту і чинної програми, забезпечувати єдність навчання, освіти, виховання і розвитку особистості. Зважаючи на ці вимоги, у загально- дидактичному плані урок іноземної мови у початковій школі повинен бути динамічним, цілеспрямованим, чітко розподіленим за часом, повинен містити взаємозв’язок навчальної діяльності з ігровою, поступовий перехід від співробітництва з учителем до самостійної роботи, мовленнєву спрямованість, комплексність, мотиваційне забезпечення іншомовної мовленнєвої діяльності учнів, опору на їх рідну мову [6,c.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Удосконалення професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок