Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми морально-релігійного виховання студентської молоді 

Проблеми морально-релігійного виховання студентської молоді 

Назва:
Проблеми морально-релігійного виховання студентської молоді 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми морально-релігійного виховання студентської молоді 


На сучасному етапі суспільного розвитку моральність виступає одним із чинників, який визначає поведінку людини, її відношення до суспільства, включає в себе внутрішню потребу особистості до здійснення моральних дій та вчинків.
Дослідження основних закономірностей професійної діяльності особистості свідчить, що моральність виступає в якості важливої умови повноцінного розвитку людини. Встановлено, що розвиток особистості припиняється, коли починають домінувати негативні моральні якості егоїстичної спрямова-ності, і, навпаки, прискорюється, коли особистість спрямовується на альтруїзм, віддаючи перевагу у власних вчинках саме духовним аспектам. Професійні якості особистості (напо-легливість, професійність, рішучість, комунікабельність і інші) не повинні розглядатися ізольовано, а у сукупності із моральністю. Моральність бере своє коріння в духовності людини. Таким чином, людина постає перед нами в двох можливих вимірах – як людина “вихована”, що знає моральні правила поза сферою віри, і як людина, котра увібрала в себе християнські засади на основі віри.
“Як прояв духовного життя суспільна мораль відображає суспільну свідомість і суспільну волю людей...” – зазначає Л.Олексюк – “...Вона носить історичний характер, зі зміною суспільно-економічних умов жит-тя у людей змінюються погляди і поняття, тобто їхня суспільна свідомість. У наукових працях Г.Ващенко на перше місце у виховній справі ставить формування світогляду, що є немислимим, на його думку, без релігійного виховання. Він переконливо доводить необхідність іде-алі-стич-но-го світогляду, бо людина керується певними нормами моралі, а мораль опирається на релігію. У своїй книзі “Виховний ідеал” Г.Ващенко визначив мо-раль як свідомість норм поведінки або обов’язків людини щодо Бога, лю-ди-ни, самого себе й природи.” Йдеться про високу духовну культуру, про багатий духовний світ особистості, в якому гармонійно поєднуються загальнолюдські та релігійні цінності. Адже “релігія впливає на внутрішній стан людини, формує загальнолюдські цінності суб’єкта, визначає для нього пев-ні правила поведінки в суспільстві”. Однією з центральних категорій етики є совість, яка характеризує здатність особи здійснювати моральний самоконтроль, самостійно формувати для себе моральні обов’язки, вимагати від себе їх виконання і здійснювати самооцінку вчинків.
Сьогодні в розвинених країнах школа та церква є чи не єдиними бастіонами, які намагаються виховувати підростаюче покоління на засадах чуйності до ближнього, терпінню, свідомого приглушення гордині, віри в добро. Більшість педагогів вважають, що результатом цілісного виховного процесу є формування морально цілісної людини у всій сукупності її духовних рис. Українські педагоги І.А.Зязюн і Г.М.Сагач у книзі “Краса педагогічної дії” з особливою силою наголошують: “Нинішнє покоління жителів планети, отже, й ми з вами, має виконати особливу місію – достойно перейти з епохи раціоналізму до епохи духовності з перевагою духовного над матеріальним, подолати кризу духу як найстрашнішу кризу людства і людини, бо духовно-моральна проказа породжує великі страждання й душевні муки, негативно відбивається на житті суспільства, природи, призводить до панування егоїзму в політиці, нестримного прагнення до влади і збагачення, панування техносфери над ноосферою”.
Так як суспільство висуває до людини певні моральні вимоги, що відображаються у вигляді відповідних уявлень і понять, то система їх ста-но-вить моральну свідомість людини, яка передбачає стиль життя людини, допо--магає зрозуміти його смисл, сутність щастя і нещастя, обов’язку і від-дано-сті; суб’єктивно регулює поведінку людини. Багато педагогів, філософів, психологів виділяють у розвитку моральної свідомості три основні етапи: 1) доморальний рівень (коли людина виконує встановлені правила, виходячи з егоїстичних міркувань); 2) конвенційна мораль (орієнтується на зовнішні норми поведінки); 3) автономна мораль (орієнтація на внутрішню, автономну систему принципів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми морально-релігійного виховання студентської молоді 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок