Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Організація навчального процесу за кредитно-модульною системою з дисципліни “Іноземна мова”

Організація навчального процесу за кредитно-модульною системою з дисципліни “Іноземна мова”

Назва:
Організація навчального процесу за кредитно-модульною системою з дисципліни “Іноземна мова”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,18 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Організація навчального процесу за кредитно-модульною системою з дисципліни “Іноземна мова”


Уходження вищої школи України в європейський освітній та науковий простір вимагає вирішення багатьох питань як на державному рівні, так і в кожному окремому вищому навчальному закладі. Одним із таких досить масштабних питань є запровадження в навчальному процесі системи академічних кредитів, що аналогічна ECTS (Європейська кредитно-трансферна система), як засіб підвищення мобільності студентів щодо переходу з однієї навчальної програми на іншу.
Вищими навчальними закладами-учасниками педагогічного експерименту щодо впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих закладах освіти III-IV рівнів акредитації була розроблена низка документів, положень та рекомендацій, які взято за основу перебудови навчального процесу в Бердянському державному педагогічному університеті, починаючи з 2005-2006 навчального року. З цього року перероблено навчальні плани з використанням залікових кредитів, уведено змістові модулі з усіх дисциплін навчального плану, модульний контроль знань студентів. Відповідно до нової організації навчального процесу впроваджено комплексну 100-бальну систему оцінювання знань студентів, розробляються нові підходи до змісту й контролю самостійної роботи студентів.
Основне місце в реалізації вимог до навчального процесу з урахуванням кредитно-модульної системи відводиться модульним програмам. Якщо зважити на те, що серед основних вимог до окремого модуля обов’язковими є їх чітка цілеспрямованість, змістово-інформаційна насиченість, інтегративність змісту й форм освітньої діяльності студентів, довершеність навчального й методичного матеріалу, компактність структури, можливість зворотного зв’язку та ін., то стане зрозумілим, чому так складно на практиці виконати всі ці умови, тобто сконструювати довершену модульну програму.
Викладачі кафедри іноземних мов нашого університету активно залучені до цього процесу. За основу було взято типову програму викладання англійської мови для професійного спілкування (далі програма АМПС), що була розроблена та рекомендована Міністерством освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України №14/18.2- 481 від 02.03.2005р.).
Ураховуючи рекомендації програми АМПС щодо рівнів володіння англійською мовою, при розробці навчальної робочої програми з англійської мови за кредитно-модульною системою для студентів немовних спеціальностей нашого університету ми орієнтувались на рівень В2 (незалежний користувач), який є мінімально прийнятим рівнем володіння мовою для бакалавра.
Згідно з базовими навчальними планами спеціальностей Бердянського державного педагогічного університету навчальна дисципліна “Іноземна мова” відноситься до циклу навчальних дисциплін загальноосвітньої підготовки, обсяг якої для студентів немовних спеціальностей університету складає 324 години (9 кредитів, 18 змістових модулів). Ми намагались скомпонувати програмний матеріал за кредитами, кожен з яких має свою назву й охоплює відповідні теми модулів. Навчальний матеріал кожного кредиту (36 годин) дібраний за англійською версією модульного навчання, згідно з якою модульний підхід вимагає формування змісту навколо центральної ідеї. Наприклад, основний зміст кредиту №2 організовується навколо центральної ідеї – Україна та її столиця Київ і похідних від неї – політична система, Конституція України та День незалежності, Україна як повноправний член Європейської Ради, національна символіка, звичаї та традиції тощо. До кредиту №7 “Система освіти” включено таки теми, як: “Система освіти в Україні”, “Система освіти Великої Британії та США”, “Видатні університети світу” тощо. Таким чином, кожний змістовий модуль являє собою, з одного боку, тематично закінчену навчальну одиницю, але, з іншого боку, інтегровано пов’язаний з тематикою решти модулів. Такій підхід має перевагу в проектуванні освітнього змісту і педагогічного процесу загалом, що дозволяє вирізнити та структурувати смислові опори в процесі пізнавальної діяльності студента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організація навчального процесу за кредитно-модульною системою з дисципліни “Іноземна мова”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок