Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми підвищення рівня правової культури студентської молоді

Проблеми підвищення рівня правової культури студентської молоді

Назва:
Проблеми підвищення рівня правової культури студентської молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми підвищення рівня правової культури студентської молоді


Характеризуючи сучасну українську політико-правову дійсність, не можна уникнути невтішного висновку щодо недостатності рівня правової свідомості та правової культури членів суспільства. У зв’язку з цим наукове вивчення такої важливої категорії, як правова культура є вельми актуальним. За узагальненим визначенням, правова культура – це система правових знань, а також поглядів, переконань щодо важливості та соціальної цінності права, на якій засноване позитивне ставлення особи до права, законності, правопорядку, ретельне виконання правових приписів внаслідок впевненості у доцільності й необхідності неухильного дотримання вимог законів та інших нормативно-правових актів.
У структурі правової культури чітко виокремлюються такі компоненти, як право, правосвідомість, правові відносини, правомірна поведінка, правові знання, погляди, переконання і почуття, законність і правопорядок, державно-правові інститути, юридичні акти [3, с. 14].
1996 року Україна була конституційно проголошена правовою державою, проте на таке звання може претендувати лише держава, у якій забезпечено верховенство права в усіх сферах суспільного життя, де суспільні відносини регулюються на підставі норм права. Для громадян такої держави законослухняність є тим моральним принципом, на якому базуються громадянська позиція і особистісна поведінка.
Важливість даної проблеми враховується при розробці державної стратегії. Концепція підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів в Україні, ухвалена Указом Президента України від 8 грудня 2000 року, одним з напрямів підвищення правової культури визначила здійснення “системи заходів, спрямованих на формування активної та свідомої поведінки громадян під час проведення виборчої кампанії та референдумів, а також підвищення інтересу громадян до питання розвитку демократії” [5].
Концепцією передбачено створення державою умов, необхідних для набуття громадянами знань із законодавства про вибори і референдуми та навичок їхнього застосування під час здобуття освіти, а також у процесі самоосвіти. Важливу роль у цьому процесі повинні відігравати вищі навчальні заклади, забезпечуючи викладання курсу правознавства, що належить до обов’язкових навчальних дисциплін.
Поза сумнівом, студентська молодь повинна мати високий рівень правової культури, бути обізнаною у законодавстві, знати свої права і обов’язки, а також механізм їх забезпечення. Адже незабаром наші студенти поповнять ряди національної еліти, прямо чи опосередковано впливатимуть на процес державотворення в Україні, від їхнього вибору значною мірою залежатиме, чи бути Україні дійсно демократичною, соціальною, правовою державою. Природно, що вивчення студентами основ національного законодавства викликає у них зацікавленість щодо практичного втілення правових норм. Але навіть початковий правовий досвід породжує переконаність у тому, що право і суспільство існують, так би мовити, у різних площинах.
Підпадає критиці недосконалість та суперечливість законів, наявність прогалин у законодавстві. Багато правових норм не діють у реальному житті через процесуальну або економічну складність їхньої реалізації.
Завдяки копіткій роботі ЗМІ, розвитку мережі Інтернет та інших засобів комунікації відбувається практичне втілення принципу гласності. Сьогодні люди мають можливість отримати майже всю повноту інформації про події, що відбуваються в країні, і, на жаль, найчастіше мають негативне забарвлення. Ледь не щодня з телевізійного екрану лунає інформація про порушення представниками державного апарату чи органів місцевого самоврядування, підприємствами, юридичними або фізичними особами приписів конституційного, адміністративного, екологічного, земельного, житлового законодавства, непоодинокими є факти корупції та економічної злочинності. При цьому гостро бракує звітної інформації про роботу правоохоронних і судових органів щодо встановлення юридичної відповідальності й застосування відповідних санкцій до осіб, винних у скоєнні правопорушень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми підвищення рівня правової культури студентської молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок