Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Визначення сутності художньо-естетичного досвіду майбутнього вчителя хореографії

Визначення сутності художньо-естетичного досвіду майбутнього вчителя хореографії

Назва:
Визначення сутності художньо-естетичного досвіду майбутнього вчителя хореографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,90 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Визначення сутності художньо-естетичного досвіду майбутнього вчителя хореографії


Реформування національної системи освіти неможливе без відтворення і трансляції культури у всій різноманітності вітчизняних та світових зразків. Залучення до здобутків різних видів мистецтв, надбань народної творчості забезпечує естетичний розвиток особистості, високу мистецьку освіченість підростаючого покоління, формує його художні почуття, смаки та погляди.
Практика свідчить, що до цього часу зберігаються диспропорції у професійній та загальнокультурній підготовці студентів у вищих педагогічних навчальних закладах, недостатнє використання естетико-виховного потенціалу хореографічного мистецтва в розвитку особистості майбутнього вчителя. Зміст та організаційно-методичне забезпечення навчального процесу орієнтовані передусім на технологічні аспекти хореографії, що не дозволяє розкрити цілісне поле смислів хореографічної культури. Тому в сучасних наукових дослідженнях акцентується художньо-естетичний досвід як таке особистісне утворення, сформованість якого забезпечує інтегральність хореографічного професіоналізму, педагогічних умінь та загальнокультурної компетентності.
Художньо-естетичний досвід забезпечує можливість постійного духовного самовдосконалення особистості, формування її інтелектуального та культурного потенціалу як найвищої цінності нації. Художньо-естетичний досвід має особливе значення в розвитку особистості, оскільки від його сформованості значною мірою залежить формування у громадян повноти соціального світогляду, ціннісних орієнтацій, ефективність залучення до активної художньо-творчої діяльності, загалом розвиток художніх традицій, відродження національної культури.
Тому мета нашої статті полягає в узагальненні теоретичних підходів щодо розкриття сутності естетичного досвіду та визначенні специфіки художньо-естетичного досвіду майбутнього вчителя хореографії. Аналіз категорії “художньо-естетичний досвід” ми здійснювали в контексті загальнофілософського, психологічного та педагогічного розуміння поняття досвіду.
Сутність філософського підходу до тлумачення категорії “досвід” полягає в наступному: 1) досвід розуміється як спосіб реалізації діяльнісної сутності людини у предметному світі культури (А.Лой, В.Александров); 2) досвід є відображенням у людській свідомості об’єктивного світу у процесі чуттєвого сприймання на основі практичної зміни людиною довкілля (Аристотель, Дж.Берклі, Д.Юм, Д.Дідро, П.Гольбах, П.Фейєрбах); 3) досвід особистості є взаємодією чуттєвого та раціонального, емпіричного та інтелектуального, інтуїтивного та теоретичного (Р.Декарт, Б.Спіноза, І.Кант, О.Аверін, М.Вахтомін, В.Павлов, В.Панов); 4) формування досвіду особистості пов’язане з розвитком її індивідуальних якостей, набуттям знань і вдосконаленням умінь та навичок, які можуть вироблятися тільки у процесі соціально значущої діяльності (Ф.Бекон, Гоббс, Д.Локк, Дж.Дьюї, В.Джемс).
Психологічний аналіз досвіду полягає у виявленні особливостей і джерел суб’єктивного досвіду, визначенні його місця у структурі особистості. Різні психологічні парадигми дозволили розробити варіативні підходи до дефінітивної характеристики досвіду. Так, послідовники асоціонізму та біхевіоризму обумовлюють досвід зовнішніми впливами, перш за все, процесом навчання. Натомість пропонована гештальтпсихологією концепція цілісності досвіду особистості приводить до визнання єдино можливим шляхом формування останнього процес індивідуальної спонтанної взаємодії з оточенням. У межах французької історичної психології сформувалась теорія становлення досвіду у процесі активної творчої діяльності особистості, спрямованої на засвоєння продуктивних надбань попередніх поколінь.
Сучасна психологія розглядає досвід як компонент структури особистості (Л.Воробйова, К.Платонов) [1, с. 5-13; 7]. Концепція діяльнісної сутності людини – одна з основних у психології (П.Гальперін, В.Давидов, Л.Занков, О.Леонтьєв, С.Рубинштейн та ін.). У її контексті кожна психічна якість особистості тісно пов’язана з тими чи іншими видами психічної діяльності, яка, в свою чергу, визначається конкретними впливами зовнішнього світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Визначення сутності художньо-естетичного досвіду майбутнього вчителя хореографії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок