Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Валео-екологічний аспект змісту виховання: у пошуках джерел здоров'я

Загрузка...

Валео-екологічний аспект змісту виховання: у пошуках джерел здоров'я

Назва:
Валео-екологічний аспект змісту виховання: у пошуках джерел здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Валео-екологічний аспект змісту виховання: у пошуках джерел здоров'я
План
1. У пошуках джерел здоров'я
2. "Нова модель здоров'я і хвороби"
3. До нових засад спілкування з Природою
4. Природа — виховник людини

Природа пропонує людині великий ресурс здоров'я, але він функціонуватиме лише за умови його нормального застосування і раціонального тренування. У багатьох країнах світу школи пропонують спеціальні предмети, що стосуються догляду за власним здоров'ям (США, Австралія, Канада, Японія та ін.). Існує така рекомендація нашим школам викладати валеологію ("валео" — бути здоровим) і з боку Міністерства освіти України. Проте інерція мислення, невпорядкованість змісту освіти, відсутність справжніх фахівців у тій справі, а найбільше — відсутність духовного ґрунту в суспільстві для таких заходів дуже заважають.
Вельми помітним і вартим уваги арсеналом засобів оздоровлення тіла і душі володіє християнство. Серед пропонованих ним чинників звернемо увагу на піст, що має, зрештою, під собою дохристиянську філософію. Бо ще Гіпократ, який спирався на досвід минулих віків, з-поміж цілющих заходів називав: голод, рослинні харчі, ніж хірурга і "як останній" — вогонь. Метою посту було очистити тіло до такої міри, щоб у ньому могла запанувати душа. Навіть Христос відповідно до традиції постив перед своїм Великим подвигом — 40 днів.
За рекомендаціями більшості релігій під час посту пропонується уникати харчів тваринного походження, а часом відмовлятися і від іншої їжі, крім води і фруктових та овочевих соків. Українські монахи в XVII ст. споживали біб, сушені на сонці оливки, цибулю та іншу городину, двічі на день з'їдали по шматку хліба, а в понеділок, середу і п'ятницю їли лише один раз на день. Особливо стримано щодо харчів монахи поводилися під час Великого посту (40 днів перед Великоднем), коли вони харчувалися один раз на два дні.
Дотримання постів є важливим елементом юдейського віросповідання. Постійно практикований піст передбачає не вживання м'яса, птиці, риби, яєць, але від посту звільнялися хлопці до 13-го і дівчата до 12-го року життя, а також вагітні жінки і матері, що годують грудним молоком немовлят. Людина, яка постить, зміцнює свою духовність, наближається до Бога. У такому стані легше просити ласки Божої, прощення тощо.
Варто зазначити, що юдейський календар передбачає пости, які пов'язані зі значними, здебільшого трагічними, датами в історії єврейства. Цим релігійна практика посту веде не лише до єднання з Богом, але й до утвердження національного самоусвідомлення людини.
Велике значення мають пости і в ісламі. Найважливішим із них є Рамадан. Тут теж виявляється його фізичне, духовне і релігійно-національне значення: саме він — цей піст — вирізняє мусульман з-поміж інших спільнот світу. Рамадан триває один місяць і має відповідні приписи (не їсти від сходу до заходу сонця тощо).
Як засвідчують дослідники, у деяких народів Південної і Середньої Америки ще до початку XIX ст. застосовувалося голодування (навіть влаштовували змагання на випробування голодом) як чинник виховання молоді. Вважалося, а згодом це підтверджено і серйозними дослідами, що піст е корисним як для здоров'я, так і як засіб виховання волі. Зокрема, поширеними є рекомендації постити (нічого не їсти) протягом одного дня. При цьому рекомендується споживати лише воду— до одного літра, або соки — моркви, буряка, яблук тощо (Зощук С, 1984).
Про голодування як засіб очищення і оздоровлення тіла існує, як відомо, велика кількість медичної літератури, а також джерел, що відбивають народний досвід і народну філософію у цій сфері.
"Нова модель здоров'я і хвороби"
Слова, винесені у підзаголовок, є назвою книжки американського лікаря, прихильника альтернативної медицини (Вітулкас Дж., 1997). Пропонований у ній погляд на організм людини і на природу хвороби видається не тільки цікавим, але й безпосередньо стосується виховання і самовиховання, а відтак дає підстави висунути суттєву педагогічну гіпотезу, яку запропонуємо в кінці підрозділу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Валео-екологічний аспект змісту виховання: у пошуках джерел здоров'я

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок