Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕСТЕТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТУДЕНТІВ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ІНЖЕНЕРНОЇ ОСВІТИ

ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕСТЕТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТУДЕНТІВ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ІНЖЕНЕРНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕСТЕТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТУДЕНТІВ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ІНЖЕНЕРНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37..93:37.036
О.О. Лужкова
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕСТЕТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТУДЕНТІВ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ІНЖЕНЕРНОЇ ОСВІТИ
У статті висвітлюються необхідні умови спрямування навчально-виховного процесу у вищих технічних навчальних закладах на формування в студентської молоді морально-естетичного ідеалу під час вивчення дисциплін гуманітарного циклу та шляхи оволодіння студентами найважливішими способами реалізації морально-естетичного ідеалу в професійній діяльності.
Ми живемо в сучасному світі, де відбувається прискорений розвиток науки і техніки, досягнення в освоєнні космічного простору, проникнення в таємниці явищ - усе це яскраві докази сходження людської думки, необмежених можливостей людини в пізнанні світу.
Загальновизнано, що духовність і моральність - це головне, що складає фундамент людини як особистості. У цьому - запорука гармонійного розвитку всіх потенційних можливостей особистості, запорука того, що плоди її діяльності дійсно слугуватимуть в ім'я людини як вищої цінності. Питання морально-естетичного виховання особистості є актуальним для сучасного суспільства. Саме у формуванні молодих людей з необмеженими творчими потенціями, високим рівнем моральних принципів та розумово-вольовою активністю зацікавлена молода Українська держава. Тому, визначаючи мету і завдання, зміст і методи морально-естетичного виховання студентів, слід спиратися насамперед на концептуальні положення програми національної освіти про місце гуманістичних цінностей людства у вихованні молодої генерації.
Саме тому гостро постає завдання створення концепції національного виховання. Для реалізації цього слід перш за все звернутися до духовно-освітянської спадщини нашого народу. Тому проблема духовного виховання підростаючого покоління сьогодні належить до низки глобальних, усвідомлюється багатьма країнами та народами. Однак цю проблему вирішено недостатньо, і вона полягає в тому, що в державі і суспільстві немає згоди в оцінці основних цінностей, на яких можна і слід виховувати молодь. Духовне ж відродження української нації неможливе без змін у всіх сферах життя: в економіці, культурі та й у свідомості. Тому проблему пожвавлення національної свідомості нинішнього покоління українців і формування такої свідомості в нового покоління можна назвати і морально-етичною, і психолого-педагогічною, і суспільно-політичною. Її правильне вирішення може стати для України надзвичайним досягненням.


У сучасних умовах в українському суспільстві склалася ситуація, коли відбувається руйнація одних ідеалів, а побудова інших іде вкрай повільно. Це значною мірою впливає на зростання злочинності та смертності, зниження рівня добробуту, громадської активності, втрату моральних критеріїв поведінки особистості. Негативні наслідки цих явищ відбуваються скрізь. Завдання вітчизняних педагогів полягає у формуванні і розвитку морально-естетичного ідеалу студентів як важливої ланки майбутнього суспільства. Однією з важливих філософсько-світоглядних засад системи української етнопедагогіки є положення про виховний ідеал особистості (Г.Сковорода, Т.Шевченко, К.Ушинський, П.Юркевич, І.Огієнко, Г.Ващенко, В.Сухомлинський, С.Русова та інші). Сьогодні стає зрозумілим, що синтез діяльнісного, культурологічного, аксіологічного, релігійного, етнопедагогічного, психолого-педагогічного підходів створює нову філософію формування морального ідеалу виховання громадянина (К.Ушинський, Г.Ващенко, С.Русова, І.Огієнко, А.Макаренко, В.Сухомлинський, В.Кремень, В.Андрущенко, І.Зязюн, П.Щербань, Ю.Руденко, А.Погрібний, Г.Темко, В.Ягупов та інші).
У прямому розумінні слово ідеал у перекладі з грецької означає «вид, образ, уявлення» - це поняття моральної свідомості і категорія етики, це уявлення про досконале суспільство чи особистість, спосіб мислення і діяльності людини та суспільства, зразок досконалості, який має нормативний характер і є визначальним у діяльності людини або соціальної групи. Тому невипадково С.Гончаренко наголошує: «Ідеал - уявлення про найвищу досконалість, яка як взірець, норма й найвища мета, визначає певний спосіб і характер дії людини» [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕСТЕТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТУДЕНТІВ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ІНЖЕНЕРНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок