Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування особистості майбутнього фахівця в умовах ринкової економіки 

Формування особистості майбутнього фахівця в умовах ринкової економіки 

Назва:
Формування особистості майбутнього фахівця в умовах ринкової економіки 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формування особистості майбутнього фахівця в умовах ринкової економіки 


В умовах переходу України до ринкових відносин дедалі більшого значення набуває проблема підготовки спеціалістів в різних галузях виробництва, освіти і науки. Досягненню успіхів у здійсненні економічних та соціальних реформ сприяє пізнання закономірностей функціонування ринкового механізму, ґрунтовні дослідження в галузі економічної науки, а також фундаментальна підготовка спеціалістів. На особливу увагу заслуговує саме фахова освіта, яка спрямована на забезпечення професійної самореалізації особистості, підвищенню соціальної значущості та престижу знань, зростанню фахової майстерності, підвищенню конкурентоспроможності в умовах ринкової економіки. [7, c,80-96].
Початок третього тисячоліття характеризується тим, що одночасно з формуванням світової ринкової економіки відбувається процес народження фахівця сучасного типу, в якому набувають особливого значення
взаємовідносини як між учасниками економічної діяльності так і між викладачами, що передбачає невпинне і послідовне впровадження технологічних, управлінських та інших рішень, які спрямовані на підвищення ефективності використання сучасних методів і принципів педагогічної діяльності в навчально-виховному процесі вищого учбового закладу.
Одним із концептуальних підходів до підвищення ефективності навчально-виховної роботи з майбутніми спеціалістами є реалізація принципів та ідей педагогіки співробітництва, яка в основу навчального процесу ставить спільну працю педагога і студента, зумовлену перш за все організацією як навчальної праці студентів, так і досконалої реалізації навчально- виховного процесу[7,C.68-73].
Таким чином, зрозуміло, що в педагогічній діяльності доцільно використовувати принципи менеджменту. На думку Т.І.Свириденко, Н.С.Клепікова, К.В.Бугера найбільш прийнятими є „ принципи такого керівництва, яке використовує переваги співпраці. З точки зору педагогіки співробітництва одним із важливіших принципів є необхідність чітко визначеної мети при якому педагог має поставити перед студентами мету, яка б сприяла активізації науково-розумової діяльності студентів і на цьому підґрунті формування професійних знань і навичок.
На нашу думку, педагогічні інноваціі у практиці підготовки фахівців мають бути послідовно проведені в усіх формах роботи з ними і охоплювати як загально-методичні рівні навчального процесу (нові навчально-методичні матеріали, нові методи тестування, використання сучасних інформаційних і комунікаційних технологій, діалогічний метод освіти , який перетворює інформацію у знання і розуміння), так і його практичні ланки, які дозволяють об’єднувати воєдино теорію і підготовку безпосередньо на робочих місцях, формувати підприємницькі навички, ініціативність, конкурентоспроможність тощо.
Організація навчально-виховного процесу з підготовки майбутніх фахівців сучасного типу – конкурентноспроможних, які вміють мислити стратегічно і водночас ситуаційно-прагматично, здатних органічно забезпечувати економічну та соціальну ефективність підприємств різних галузей – потребує нестандартних, інноваційних освітньо-педагогічних методик, методів, практики і засобів навчання. „Необхідність забезпечити доступ до нових педагогічних та дидактичних підходів та їх розвиток з тим, щоб вони сприяли оволодінню навичками і розвивали компетентність і здібності, пов’язані з комунікацією, творчим і критичним аналізом, незалежним мисленням у багато культурному контексті, коли творчість також засновується на поєднанні традиційних або місцевих знань і навичок із сучасною наукою і технікою”[3,c.29-33]. Ця постанова Всесвітньої декларації про вищу освіту для ХХ1 століття трансформується в навчально-вихоной роботі викладачів Краснодонського факультету інженерії та менеджменту в конкретні заходи з підготовки майбутніх фахівців в межах всіх спеціальностей.
В умовах, коли світ переживає період розвитку високих технологій, краіна, яка буде володіти такими технологіями найближчими роками посідатиме провідне місце у світі та в економіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Формування особистості майбутнього фахівця в умовах ринкової економіки 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок