Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дидактичні засади диференціації навчання іноземної мови у вищому закладі освіти

Дидактичні засади диференціації навчання іноземної мови у вищому закладі освіти

Назва:
Дидактичні засади диференціації навчання іноземної мови у вищому закладі освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК
Шерстюк Л.В., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Дидактичні засади диференціації навчання іноземної мови у вищому закладі освіти
У статті йдеться про дидактичні засади диференціації навчання іноземної мови у вищому закладі освіти. Автор обгрунтовує необхідність впровадження диференційованого підходу до навчання іноземної мови як ефективного засобу здійснення індивідуального підходу до організації навчальної діяльності студентів.
The article is devoted to the didactic conditions of foreign language teaching differentiation in higher educational establishments. The author proves the necessity of differentiation in foreign language teaching as an effective means of performing the individual approach to the organization of students' learning process. Роль освітнього середовища, закладів освіти, системи освіти та й суспільства в цілому полягає в тому, щоб прогнозувати своє майбутнє і виховувати людей, готових до цього майбутнього. Як результат виникла потреба переосмислити основні принципи освіти.
Визначена Національною доктриною розвитку освіти в Україні пріоритетність освіти полягає у новому ставленні суспільства до освіти, до знань та інтелекту, а також у впровадженні кардинально нових підходів до інвестиційної політики держави в освітній сфері [6, с. 4]. Загальні принципи державної освітньої політики, а саме: принцип демократизації освіти, принцип гуманізації та гуманітаризації освіти, національна спрямованість та відкритість системи освіти, її безперервність, багатокультурність і варіативність, спрямовані на створення умов для розвитку особистості кожного члена суспільства.
Названі принципи державної освітньої політики зумовили необхідність реформування системи навчання іноземних мов, перегляд структури ступенів навчання, оновлення змісту навчання іноземних мов та змісту виховання засобами іноземних мов, створення авторських програм та альтернативних підручників, забезпечення безперервності навчання та створення умов для варіативності форм навчання іноземних мов. Однією з таких умов є диференціація навчання.
Термін "диференціація навчання" вперше було вжито щодо загальноосвітньої школи у значенні "розподіл навчальних планів і програм у старших класах середньої школи. Виокремлення й посилення провідних, профілюючих навчальних предметів не суперечить принципові єдиної школи, оскільки при цьому забезпечується встановлені державні стандарти загальноосвітніх знань з усіх предметів і не збільшується тижневе навантаження" [2, с. 31].
У вищому закладі освіти дифереційований підхід до навчання як ефективний засіб організації навчальної діяльності студентів почали вживати у 80-90-х роках ХХ століття.
Застосування такого підходу обумовило систематичність і гнучкість у викладанні дисциплін, а також врахування різних психолого-педагогічних умов для розвитку особистості кожного студента.
З впровадженням "соціальної та політичної інтеграції, політичної уніфікації та культурного співробітництва в галузь освіти та суспільство в цілому було переглянуто цілі та завдання процесу навчання у вищих закладах освіти" [4, c. 13]. Наразі дидактичний процес розглядається в рамках глобальних змін у суспільстві. Питання диференційованого підходу до навчання в умовах глобалізації суспільства не досліджувалося вітчизняними вченими.
Метою нашого дослідження є визначення дидактичних засад диференціації навчання іноземних мов студентів гуманітарних спеціальностей вищих закладів освіти. Дослідження проводиться з 2001 року на базі Миколаївського державного гуманітарного університету ім. П. Мо-гили, оскільки ми вважаємо, що саме в цьому університеті створені відповідні умови для диференційованого підходу до навчання іноземних мов студентів нефілологічних спеціальностей.
Завдання І етапу дослідження, які знайшли відображення в даній статті:
визначити дидактичні засади диференціації навчання іноземних мов студентів гуманітарних спеціальностей вищого навчального закладу;
обгрунтувати способи реалізації диференційованого підходу до навчання іноземних мов студентів гуманітарних спеціальностей вищого навчального закладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дидактичні засади диференціації навчання іноземної мови у вищому закладі освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок