Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Реалізація положень болонської декларації в процесі навчання математичних дисциплін у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації

Реалізація положень болонської декларації в процесі навчання математичних дисциплін у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації

Назва:
Реалізація положень болонської декларації в процесі навчання математичних дисциплін у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,48 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Реалізація положень болонської декларації в процесі навчання математичних дисциплін у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації


Сьогодні, в час глобалізації, ні в кого не викликає сумнівів необхідність інтеграції України в міжнародне співтовариство як з економічного та політичного, так і з наукового та освітнього аспектів даної проблеми. Міністерством освіти і науки України ведеться активна робота щодо роз’яснення та впровадження положень Болонської декларації, про що свідчать документи, розміщені на сайті Міністерства [8]. Не залишається осторонь і освітянська громада: проводяться численні інноваційні конференції, семінари, друкуються статті, матеріали, що розкривають сутність процесів у вищій школі, необхідних для приєднання до європейського освітнього простору.
Але більшість матеріалів і експериментів стосується вищих навчальних закладів (ВНЗ) ІІІ-ІV рівнів акредитації. Хоча за даними, наведеними у навчальному посібнику за редакцією В.Кременя та С.Ніколаєнка [4, с.162], на початок 2004/2005 навчального року в Україні кількість ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації вдвічі перевищувала кількість інститутів та університетів (рис. 1), а кількість студентів коледжів і технікумів становила третину від загальної кількості студентів (наприклад, у США дво- та чотирирічні коледжі складають 80% усіх ВНЗ [7, с.145]).
Причому більшість випускників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації – це майбутні студенти ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, отже, для подальшого успішного навчання вони мають уміти навчатися в умовах, створення яких вимагає Болонська декларація.
Рис. 1. Мережа ВНЗ України за рівнями акредитації
Тому мета нашого дослідження – провести аналіз сучасного стану реалізації положень Болонської декларації у процесі навчання математичних дисциплін у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. У роботі на основі анкетування трьохсот студентів коледжів і технікумів м. Черкаси показано, як відбувається реалізація цих положень у процесі навчання математичних дисциплін у Черкаському державному бізнес-коледжі.
Зрозуміло, що студенти спроможні оцінити лише локальні зміни, тому з шести завдань Болонської декларації [6, с.6] проаналізуємо виконання лише двох, а саме: упровадження системи залікових одиниць по типу ECTS – Європейської кредитно-трансферної акумулюючої системи як нової системи кількісного вимірювання трудомісткості засвоєння студентами освітньої програми; сприяння необхідним європейським поглядам у вищій освіті.
Зміст останнього положення, на нашу думку, найкраще розкрито у статті 9 всесвітньої декларації ЮНЕСКО про вищу освіту для ХХІ ст.: “Вищі навчальні заклади повинні забезпечувати таку освіту, яка виховуватиме добре інформованих і глибоко вмотивованих громадян, здатних критично мислити, аналізувати громадську проблематику, шукати та використовувати вирішення проблем, які стоять перед суспільством, а також на те, щоб брати на себе соціальну відповідальність. Для досягнення цих цілей буде потрібна переробка навчальних програм із використанням нових відповідних методів… Необхідно забезпечити доступ до нових педагогічних та дидактичних підходів… та впровадити широке використання комп’ютерних технологій…” [9].
На жаль, як показало опитування, у коледжах мова не може йти про систему залікових одиниць по типу ECTS, оскільки викладачі не використовують навіть рейтингову систему оцінювання навчальних досягнень студентів у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. На рис. 2 показано, яким системам оцінювання надають перевагу викладачі.
Аналогічна ситуація склалася і з оновленням форм організації навчально-виховного процесу і запровадженням освітніх інноваційних педагогічних та інформаційно-комунікативних технологій. Основними формами контролю у процесі навчання математичних дисциплін залишаються усне опитування (95%), самостійна робота (88%), контрольна робота (82%), математичний диктант (68%), тестування (26%). Комп’ютерне тестування, модульний контроль, рейтинг не використовуються зовсім.
Рис. 2. Системи оцінювання у коледжах
Упровадження в навчальний процес нових дидактичних прийомів та інноваційних педагогічних технологій відбувається досить повільно (див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Реалізація положень болонської декларації в процесі навчання математичних дисциплін у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок