Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Технологія особистісно – зорієнтованого уроку історії

Технологія особистісно – зорієнтованого уроку історії

Назва:
Технологія особистісно – зорієнтованого уроку історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Технологія особистісно – зорієнтованого уроку історії
"В основу формування особистості
мають лягти передусім
ідеї гуманістичної парадигми
особистісно орієнтованої освіти
та виховання.
Мета освіти – знайти, підтримати, розвинути людину в людині"
В. Кремень.
ХХ століття на повний зріст поставило перед людством проблему виживання. Вчені, політики і громадські діячі усіх країн все наполегливіше говорять про проблему ерозії гуманізму і навіть прогресу. Вийти з цього кризового стану можна тільки через зміну стереотипу мислення. Подальший розвиток людства і його існування залежить від розвитку культури, культивування людяності, любові до всього живого, утверджені у всіх сферах життєдіяльності ідеалів і цінностей гуманізму. Інакше не може бути й мови не тільки про соціально – економічний прогрес людини й людства, а й про їхнє існування взагалі. На початку 70-х років ЮНЕСКО віднесло проблему реформування освіти до найважливіших глобальних проблем людства. ХХІ століття – це століття культури, а освіта ХХІ століття – це освіта, в центрі якої перебуває людина, самобутність її унікального духовного світу. Гуманістичний характер освіти визначається її здатністю забезпечувати всебічний розвиток здібностей та сутнісних сил людини, самореалізації та самоутвердження людини як особистості, повне розкриття її можливостей, забезпечення свободи людини у всіх сферах життєдіяльності.
* * *
Усяке навчання за своєю сутністю підпорядковане розвитку особистості, тому воно є розвивальним, особистісн-орієнтованим.
Проблема полягає в тому, що слід розуміти під словом "розвиток", як розуміти "особистість" і де шукати джерела її розвитку.
В залежності від світосприйняття і світорозуміння сьогодні виділяють такі освітні або педагогічні парадигми:
науково-технократична (раціональна);
синергетична;
езотерична.
Схема 1. Порівняння раціональної та синергетичної моделей освіти.
Раціональна модель освіти
унітарна уніфікована
Трансляція знань
учитель учень
суб‘єкт об‘єкт
форма навчання
репродуктивно відтворювальна |
Синергетична модель освіти
багатоаспектна варіативна
Співпраця
учитель учень
суб‘єкт об‘єкт
форма навчання
продуктивно інтерактивна
Раціональна парадигма визначає практику сучасної української школи. Це:
лінійний характер навчання;
орієнтація на досягнення результату;
регламентація діяльності учителя і учня;
предметоцентризм, догматизація знань;
централізований контроль;
авторитарний тип мислення і стосунків;
батьки виступають як сторонні особи.
Національна Доктрина розвитку освіти в Україні вимагає зміни педагогічної парадигми, адже традиційна система освіти, що спирається на принципи класичної науки і функціонує як закрита, тобто позбавлена здатності до саморозвитку, сьогодні вичерпала, зжила себе. Вихідним пунктом традиційної освіти, що ґрунтується на раціональній (науково-технократичній) парадигмі, були потреби владних структур соціуму, в результаті чого людина забула себе саму. Вона була поставлена на службу соціуму, часточкою ("гвинтиком") якого й була.
Зміни, які відбуваються в Україні, та й в усьому світі, обумовили переорієнтацію освіти на методологію особистісно – зорієнтованої освіти.
Освіта ХХІ століття – це освіта для людини, її стрижень – розвиваюча, культурологічна домінанта: формування особистості, здатної до самовдосконалення та застосування набутих знань для творчого вирішення проблем заради змін на краще свого життя і життя своєї країни.
Мусимо погодитися з думкою відомого американського соціолога Д.Белла про те, що провідною нацією в ХХІ столітті стане та, яка створить ефективну систему освіти.
Реформування сучасної системи освіти в Україні передбачає перехід від авторитарної форми організації навчального процесу до демократичної, що зорієнтована на розвиток особистості учня. Цей перехід обумовлений цілою низкою об‘єктивних причин. По-перше, це перехід від тоталітаризму до демократії, що і є вихідною, корінною причиною реформування сучасної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Технологія особистісно – зорієнтованого уроку історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок