Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Системнi особливостi освітнього середовища як об’єкту інформатизації

Системнi особливостi освітнього середовища як об’єкту інформатизації

Назва:
Системнi особливостi освітнього середовища як об’єкту інформатизації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,30 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Системнi особливостi освітнього середовища як об’єкту інформатизації


Результативність всіх організаційних, науково-методичних, фінансово-економічних, технологічних та інших впливів на систему освіти в решті решт визначається тим рівнем формування особистісних якостей суб’єкта навчання та виховання, заради якого всі ці впливи здійснюються. Формування системи цілей навчального процесу, проектування його структури та змісту, вибір знарядь навчальної діяльності тощо виходять з тієй моделі людини, яка, на думку проектантів навчально-виховного процесу, буде мати змогу стати активним учасником подій, що відбуватимуться у майбутньому суспільстві. З іншого боку, динаміка зміни складу та глибини впливів на систему освіти визначається рухомістю розуміння “моделі майбутньої людини”, яка формується на підставах аналізу тенденцій розвитку суспільних вимог до особистості. Так, сьогодні аналіз названих тенденцій показує, що характерним для майбутнього суспільства є широке використання інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), що викликає необхідність постійного впровадження у систему освіти засобів ІКТ. Цей процес, який в результаті швидкого апаратного та програмного розвитку ІКТ вже набув ознак перманентного процесу, отримав назву процес інформатизації освіти. Накопичений в процесі інформатизації освіти в Україні практичний досвід та спеціальні педагогічні дослідження показують, що використання засобів ІКТ в освіті приводить до певних позитивних впливів на результати навчально-виховного процесу.
Процес інформатизації освіти інтегрує в собі всі вищеназвані складові системи впливів, що визначає, зокрема, складність та багатовимірність цього процесу. Важливою складовою процесу інформатизації є підготовка та перепідготовка педагогічних кадрів в галузі ІКТ, яка має бути випереджаючою відносно впровадження засобів ІКТ у практику освіти, відповідних методик щодо їх застосування у навчально-виховному та освітньо-організаційному процесах. Зокрема, система підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників в галузі ІКТ може здійснюватися у різних формах, включаючи дистанційну форму навчання на базі засобів ІКТ з використанням глобальних комп”ютерних мереж [4].
З точки зору системного підходу процес інформатизації можна розглядати як множину процесів, спрямованих на задоволення освітніх інформаційних потреб (організаційних, економічних, наукових, технічних, виробничих, управлінських та навчально-методичних) всіх учасників навчально-виховного процесу. Виходячи з того, що залучення до навчальної діяльності засобів ІКТ суттєво впливає на зміст, організаційні форми і методи навчання та управління, а також спричинює істотні зміни в діяльності учнів, учителів, керівників навчальних закладів і установ, процес інформатизації має охопити всі напрямки та сфери їх діяльності. В контексті запропонованого підходу інформатизація освіти розглядається як процес створення комп”ютерно-орієнтованого освітнього середовища на базі сучасної обчислювальної і телекомунікаційної техніки, яка дозволяє використовувати у навчально-виховному та освітньо-організаційному процесах інформаційні системи, мережі, ресурси та технології [3].
З точки зору часткових методик навчання, впровадження засобiв ІКТ деякою мірою орієнтує на перегляд тих традицiйних форм навчальної роботи, що склалися сьогоднi, зокрема лекцiйних, пояснювально - ілюстративних форм навчання, надає можливості для збільшення обсягу навчальних завдань пошукового та дослiдницького характеру, переструктурування системи та змісту позааудиторних занять, якi є обов'язковою складовою навчального процесу в системi неперервної освiти. Все це вказує на те, що прогностика та аналіз результатів використання у навчально-виховному та освітньо-організаційному процесах засобiв ІКТ має базуватися на використаннi тих методичних пiдходiв до аналiзу названих процесів, що притаманні iнформатицi як фундаментальнiй науцi. Найбiльш характерною ознакою цієй науки є системно-процесуальний пiдхiд до розгляду явищ, який дозволяє сконструювати поняття, зокрема навчального процесу, як динамiчної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Системнi особливостi освітнього середовища як об’єкту інформатизації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок