Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні теоретико-методологічні концепції порівняльної педагогіки

Сучасні теоретико-методологічні концепції порівняльної педагогіки

Назва:
Сучасні теоретико-методологічні концепції порівняльної педагогіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,25 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сучасні теоретико-методологічні концепції порівняльної педагогіки


Період після II світової війни - час справжнього розквіту порівняльної педагогіки, коли до серйозних досліджень долучилася велика група науковців з країн Центральної і Східної Європи й третього світу. Швидко розвивалася й методологія цієї науки. Методологія в пер. з грец. означає «вчення про метод» - система принципів і засобів організації та побудови теоретичної та практичної діяльності, а також вчення про цю систему.
1. Погляди Дж. Бірідея та Б. Холмза на методологію порівняльної педагогіки.
Одним з найбільших авторитетів в порівняльній педагогіці є Джорж 3. Ф. Бірідей (нар. 1920), вчений польського походження (польське ім'я - Зигмунт Фіялковський), професор педагогічного коледжу Колумбійського університету в Нью-Йорку, який порівнював системи освіти США, СРСР та інших країн. Його методологічні погляди найповніше розкриті у працях "Порівняльний метод у педагогіці" (1964) і "Рефлексія на тему порівняльної методології в педагогіці, 1964-1966. " (1967).
Порівняльна педагогіка в розумінні Бірідея - це не сучасна історія виховання (історія педагогіки) або субдисципліна соціології чи політології, а синтез цих та інших галузей науки. І найтісніше порівняльна педагогіка пов'язана з політичною географією. Завдання порівняльної педагогіки вчений визначає як "поєднання деяких проблем гуманітарних і суспільних наук в географічній перспективі педагогіки"
Визначне місце в концепції Бірідея займає монографічне дослідження. Він стверджував, що таке дослідження є незамінним елементом пошуків у галузі порівняльної педагогіки, зокрема з огляду на необхідність ретельної підготовки до їх проведення.
Бірідей пропонує наступну структуру порівняльної процедури:
Вибір проблеми або явища.
Збирання і упорядкування освітніх даних стосовно досліджуваної проблеми у вибраних країнах.
Інтерпретація даних з дисциплін, які мають зв'язок із досліджуваною проблемою для розуміння його в сучасному контексті.
Критичний аналіз інтерпретованих даних з метою відкриття можливих площин порівняння.
Формулювання гіпотез.
Перевірка гіпотез у результаті порівняльного аналізу інтерпретованих даних.
Висновки.
Використання в практиці дослідницької процедури, пропонованої Бірідеєм, спричинило багато труднощів та проблем. Але все ж, попри критику його певних концептуальних підходів, внесок цього вченого у розвиток порівняльної педагогіки є досить вагомим.
У другій половині XX століття виникають нові напрями у компаративістиці. Засновником одного з них став професор Лондонського університету Б. Холмз (1920-1993), автор багатьох книжок з порівняльної педагогіки. Серед найбільш відомих є праця "Проблеми в педагогіці: порівняльний підхід" (1965). Холмз найбільш продуктивним у порівняльно-педагогічних дослідженнях вважав проблемний метод. Такий підхід полягає в аналізі конкретних педагогічних проблем на основі порівняння шляхів їх постановки та вирішення у різних країнах.
Холмз акцентує наступні головні фази порівняльних досліджень:
Вибір проблеми та її аналіз.
Формулювання пропозицій стосовно освітньої політики або можливих рішень.
Визначення релевантних чинників (опис та аналіз політичних, економічних, культурних і суспільних чинників, які впливають на систему освіти).
4. Перевірка можливих розв'язань у різних контекстах, аналізованих з метою пошуків найкращих рішень.
Холмз стверджує, що проблемний метод є перспективнішим і стоїть вище, аніж метод історичного аналізу, оскільки більш придатний до планування та проведення освітніх реформ.
Хоча Холмз так і не представив вичерпно повного прикладу застосування свого методу, але все ж здійснив аналіз багатьох освітніх явищ на тлі зв'язку з політичними та економічними проблемами. В чотирьох монографіях ним висвітлені: 1) підготовка вчителів та професіоналізація освіти в США; 2) розширення середньої школи в Англії та Уелсі; 3) загальна та професійна підготовка в СРСР; 4) особиста свобода і соціальна відповідальність в Японії.
2. Едмунд Кінг про освітню політику і порівняльну педагогіку
Едмунд Кінг (нар.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасні теоретико-методологічні концепції порівняльної педагогіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок