Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні проблеми професійної надійності 

Сучасні проблеми професійної надійності 

Назва:
Сучасні проблеми професійної надійності 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,77 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сучасні проблеми професійної надійності 


Сучасний етап розвитку теорії і методики професійної освіти характеризується появою різноманітних психолого-педагогічних досліджень, спрямованих на виявлення резервів підвищення якості фахової підготовки спеціалістів різних галузей та визначення шляхів щодо її удосконалення. Такі наукові спроби не випадкові, бо теперішній спеціаліст зазвичай не відповідає вимогам обраного ним виду майбутньої професійної діяльності. Це, насамперед, стосується його соціально-політичної зрілості, морально-вольової сфери, низької професійної підготовленості, відсутності психологічної готовності до такої діяльноcті, що призводить до браку в роботі, аваріям і катастрофам за виною людини та свідчить про недостатню професійну надійність.
Незважаючи на свою актуальність і перспективність, проблема професійної надійності фахівців різних галузей залишається “terra incognito”, про що свідчить відсутність груновних, систематизованих наукових досліджень у педагогіці вищої школи.
Відсутні не лише наукові праці щодо визначення сутності професійної надійності з позицій системного підходу та людського фактору, але й певні критерії та методики оцінювання надійності професійної діяльності. Нам вбачається, що використання у процесі фахової підготовки майбутнього спеціаліста у вищому освітньому закладі апарату діагностування професійної надійності, побудованого з урахуванням специфіки професійної діяльності фахівця певної галузі, дозволить корегувати цей процес й досягати потрібного рівня професійної надійності. Тому проблема розробки, апробації та застосування такого апарату потребують негайного вирішення.
Не менш актуальною виявиляються проблема безпосереднього формування професійної надійності спеціалістів під час їхньої професійної підготовки, оскількі відсутні спеціальні педагогічні технології й методики. Організація процесу формування професійної надійності - досить складна проблема, бо вона торкається основних аспектів проблеми людського фактору. Але ж людський фактор являє собою унікальну складну проблему, оскільки фокусує у собі соціально-політичні, морально-психологічні, економічні, медико-біологічні, морально-правові та ін. аспекти науково-технічного прогресу та, тим самим, визначає проблеми професійної підготовки спеціалістів.
Перші спроби щодо вирішення цієї проблеми стосуються підготовки пілотів і штурманів (Н.Д.Завалова, Р.Н.Макаров, В.О.Пономаренко, О.В.Селезньов, Ю.В.Шербіна та ін.), а також особового складу спеціальних підрозділів ОВС (М.Г.Логачов та ін.).
Проблема людського фактору диктує сьогодні ще одну проблему, пов’язану з професійно-кваліфікаційними характеристиками фахівця, на яких базується фахова підготовка спеціалістів у вищих закладах освіти. Існуючі професійно-кваліфікаційні характеристики, з одного боку, не повною мірою відображають вимоги діяльності за фахом, а з іншого - навіть не передбачають професійну надійність, працездатність, психологічну готовність та ін. Така ситуація пояснюється тим, що особистість спеціаліста у таких вимогах не домінує і представлена у розмитих поняттях (повинен знати, уміти і т.ін.). У процесі професійного становлення фахівця ніхто не несе відповідальності за його особистість, бо відсутні параметри щодо оцінки його соціально-психологічної зрілості, життєвої позиції, здатності продицюювати життєздатні ідеї, уміння обгрунтовувати й відстоювати свою точку зору. Професійна підготовка спеціаліста майже не враховує його морально-вольових, лідерських, комунікативних та ін. якостей, прагнення до постійного самовдосконалення. Не враховується й головне - мотивація на професійну діяльність, яка генералізує поведінку особистості та акумулює її зусилля на досягнення мети навчання. Вирішення означеної проблеми Р.М.Макаров вбачає у розробці такої цільової моделі фахівця, яка визначитиме “соціально-політичну, професійну, морально-психологічну і мотиваційну формулу спеціаліста, рівень професійних знань, навиків і вмінь, параметри професійної надійності під час дій в особливих й критичних ситуаціях, параметри здоров’я, професійного довголіття і готовності до майбутньої професійної діяльності” [ 3; С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сучасні проблеми професійної надійності 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок