Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Світоглядні і загальнолюдські ціннісні орієнтири учнів

Світоглядні і загальнолюдські ціннісні орієнтири учнів

Назва:
Світоглядні і загальнолюдські ціннісні орієнтири учнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Світоглядні і загальнолюдські ціннісні орієнтири учнів


Загальнолюдські цінності – це такі внутрішньо-особистісні установки, реалізація яких дає змогу формувати людське в людині скрізь, де особистість присутня як духовна чи суспільна істота. Значною проблемою сучасності є духовне спустошення, байдужість, брак любові, відсутність мрій і планів на майбутнє, марнування часу, безсоромне споживацтво. А людина, котра зруйнована зсередини, руйнує і світ. Криза особистості зумовлює політичну, екологічну, економічну й інші кризи суспільства, робить її тотальною.
Очевидними стали нині деформація світоглядних уявлень, стрімке зниження духовних орієнтирів. Унаслідок цього вічна думка – бути чи мати – вирішується на користь мати, часто будь-якою ціною, за рахунок утрати совісті, честі, гідності, порядності, навіть скоєння злочину. Тому немає на мій погляд, актуальнішої проблеми для вчителя, як виховання здорової, відкритої для інновацій і водночас високодуховної, моральної особистості.
Проблема людини була актуальною ще за часів Київської Русі. У давньому епосі наголошується на загальнолюдських цінностях, основою яких є любов до вітчизни й захист людської гідності (“Слово о полку Ігоревім”, “Повість минулих літ”). Процес вироблення загальнолюдських цінностей знайшов відокремлення у статутах Володимира Святославовича, Ярослава Володимировича, у “Повчанні дітям” Володимира Мономаха. Виховання й навчання в братських школах України також було пронизане загальнолюдськими ідеями (М.Смотрицький, С.Полоцький, Ф.Прокопович, П.Беринда).
Рішуче обстоював ідеї гуманізму, народності, добра Г.Сковорода. Знамениту настанову “Пізнати самого себе”, висунуту давньогрецькими філософами ще за п’ятсот років до нашої ери, він підніс і розвину далі. Пізнати себе людині потрібно для того, щоб виявити свої здібності, закладені природою, усвідомити власні фізичні й розумові можливості. Це дасть змогу обрати “сродну працю” і трудитися, щоб не лише забезпечити свої духовні й тілесні потреби, а й принести користь суспільству.
Однією з умов усезагального щастя філософ вважав доброзичливе ставлення людини до людини, працьовитість, взаємоповагу, вірність у дружбі. Видатний мислитель пропагував чистоту помислів, безкорисливість. Потребу морального самовдосконалення.
Аналізуючи філософські погляди Г.Сковороди, я дійшла висновку, що саме вони найближчі для мене як учителя. Із сучасних навчальних технологій я вибрала особистісно-зорієнтоване навчання, яке у центр освітньої системи ставить особистість дитини й забезпечує їй право на самобутність, унікальність, індивідуальність, розширює уявлення про себе як особу. В основу цієї новітньої технології, на мою думку, покладені модернізовані погляди нашого видатного філософа.
Сучасні науковці і практики (Є.Пасічник, Г.Токмань, Б.Стапанишин, Л.Скуратівський, І. Кон, Д. Бех, О.Слоньовська, О.Куцевол, А. Фасоля) сходяться на думці, що нині визначальними психолого-педагогічними особливостями уроків української мови та літератури мають бути:
діяльність і спілкування, що ґрунтуються на глибокому розумінні педагогом місця й ролі учня в розвитку його особистості на кожному віковому етапі;
проектування й реалізація найважливіших компонентів організованого педагогічного процесу (цілі, завдання, засоби, форми взаємодії вчителя й учня) чітка підпорядкованість його самовираженню, самоствердженню, самоактуалізації учня, тобто поступальному рухові особистості вгору сходинками самореалізації.
Також особистісно-зорієнтоване навчання як нова парадигма освіти покликане самим життям. Чому саме воно? З концепції загальної середньої освіти (12-річні школа) випливає, що основними недоліками сучасної школи є:
не сформованість в учнів достатньої життєвої компетентності;
невміння використовувати здобуті знання на практиці, зокрема під час нестандартних ситуацій;
неврахування індивідуальних особливостей школяра, його життєвих планів.
Про розвиток особистості йшлося й раніше. Але принциповою відмінністю нового підходу є, на думку методиста-науковця А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Світоглядні і загальнолюдські ціннісні орієнтири учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок