Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Пенітенціарна педагогіка

Пенітенціарна педагогіка

Назва:
Пенітенціарна педагогіка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,26 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова

РЕФЕРАТ на тему:
ПЕНІТЕНЦІАРНА ПЕДАГОГІКА

слухача Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації факультету перепідготовки фахівців спеціальності "Правознавчтво"


Київ 2012

ЗМІСТ

Вступ ..................................................................................................

стор.3

Основна частина1.
Місце пенітенціарної педагогіки в системі педагогічних наук .............................................................................................

стор.4

2.
Завдання пенітенціарної педагогіки ........................................

стор.5

3.
Основні специфічні особливості педагогічного процесу в установах виконання покарань ................................................

стор.5

4.
Виправлення та ресоціалізація .................................................

стор.8

5.
Принципи пенітенціарної педагогіки ......................................

стор.10

6.
Закономірності педагогічного процесу в місцях позбавлення волі .......................................................................

стор.14

7.
Педагогіка співробітництва .....................................................

стор.19

Висновок ..

стор.20

Література .......
стор.21ВСТУП

Соціалізація особистості являє собою процес набуття людиною якостей, необхідних для життя і діяльності в суспільстві, залучення її до суспільних відносин, засвоєння елементів культури, соціальних ролей і відбувається на протязі усього життя, продовжуючись на всіх вікових етапах. (за Л.С. Виготським, це особливість взаємодії конкретного біологічного з конкретним соціальним).
Соціалізація є необхідною умовою особистісного розвитку людини. Соціалізація відбувається у трьох основних сферах функціонування людини (діяльність, спілкування, самосвідомість) і проявляється через поведінку.
Результати соціалізації не завжди відповідають бажаним суспільним ідеалам і стандартам, часто доводиться мати справу з порушеннями процесу соціалізації, викривленнями цього процесу, що проявляється зокрема в асоціальній, або злочинній поведінці.
У таких випадках педагогіка набуває особливого характеру корекційного (виправного) виховання.
Це зумовило розвиток нової, самостійної галузі спеціальної педагогічної науки – пенітенціарної педагогіки.
Специфіка цієї галузі педагогічних знань обумовлена складним та різнорідним об'єктом вивчення, якого не має жодна галузь педагогіки.
У полі зору пенітенціарної педагогіки знаходяться особи, різні за віком, ступенем соціальної небезпечності та педагогічної занедбаності (засуджені вперше, неодноразово, особливо небезпечні злочинці), різні за станом здоров'я, та за спрямованістю особистості, що звичайно накладає на цю галузь знань специфічність і своєрідність наукового пошуку.

ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Місце пенітенціарної педагогіки в системі педагогічних наук.
Пенітенціарна педагогіка - це дисципліна про педагогічну теорію, зв'язок педагогіки з іншими науками, політикою та правоохоронною діяльністю, а також про організацію, форми, методи та прийоми, які дозволяють впливати на процеси виховання та виправлення осіб, які вчинили кримінальні злочини та відбувають кримінальне покарання.
Суттєва відмінність пенітенціарної педагогіки від інших педагогічних наук полягає в її особливому співвідношенні з правом, конкретно з кримінально-виконавчим.
З одного боку, основні педагогічні положення знаходять відображення в принципах кримінально-виконавчого законодавства, в окремих статтях закону, з другого - педагогічна практика детермінована регламентацією її засобів, форм і методів впливу правовими рамками.
Крім цього особливостями пенітенціарної педагогіки, які визначають її як окрему педагогічну науку та обумовлюють тісний зв'язок з іншими галузями педагогіки є:
вікова специфіка суб'єкту педагогічної діяльності (від неповнолітніх до осіб похилого віку)
соціально-психологічні особливості суб'єкту педагогічної діяльності (переважно особи із стійкою асоціальною поведінкою, втраченими соціально-корисними зв'язками, низьким рівнем освіти та моралі, високим рівнем агресії та інше);
особливості середовища здійснення педагогічної діяльності (обмеження волі, що тягне за собою значну обмеженість використання позитивного впливу соціуму у педагогічному процесі, постійний негативний вплив субкультури середовища засуджених).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Пенітенціарна педагогіка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок