Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчальний процес

Навчальний процес

Назва:
Навчальний процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
1557
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Навчальний процес – це складна динамічна система, в якій органічно поєднується діяльність учителя і учня. Учителька математики Присяжнюк Ганна Олексіївна протягом 25 років роботи в Яготинській ЗОШ №2 дбає про досягнення в системі “учитель – учень” максимального дидактичного резонансу, вдосконалює методи та методичні засоби навчально-пізнавальної діяльності учня. Постійною турботою вчителя є вдосконалення форм і методів роботи, відшукання доступних форм подачі навчального матеріалу, виправданих засобів контролю вмінь та навичок учнів.

Як підготувати урок, щоб він був не тільки цікавим, а й захоплюючим, як перетворити його на годину приємного спілкування у хвилюючу мандрівку цифр і знаків? Ця думка постійно хвилює вчителя, спонукає до пошуку ефективних методів і прийомів, які допомогли б увести вихованців в чарівний світ математики. Вже в ході підготовки до таких уроків учні одержують нестандартні домашні завдання: написати казки, підібрати цікаві задачі, матеріали, скласти кросворд, підготувати історичну довідку та ін.

Додаток 1

Вчителька надає важливого значення створенню атмосфери радісного чекання чогось важливого, потрібного, задоволення від того, що учень причетний до цікавої й улюбленої праці.

В роботі з молодшими учнями Присяжнюк Г.О. приділяє велику увагу засвоєнню знань у формі гри. Для цього широко використовує математичну риболовлю, математичне лото, над виготовленням якого працює вже давно. Математичне лото вчителька використовує як на окремих етапах уроку, так і під час тематичної атестації.

При цьому учень виконує запропоновані завдання в зошиті, співставляє відповідь з даними на картках. В результаті правильно виконаної роботи учень має побачити відповідну картинку, її ж фіксує і вчителька. Виконана письмова робота перевіряється і оцінюється вчителем

Додаток 2

Широкі можливості для удосконалення мислительної діяльності Присяжнюк Г.О. закладає в усні справи, які є обов’язковою складовою кожного уроку математики .

Додаток 3

Вправи до усного рахунку готують також і учні. Це переважно цікаві логічні задачі. Перед уроком вчителька переглядає запропоновані дітьми вправи і дозволяє виступити на уроці одному з учнів. Відшукання цікавої задачі, а частіше її складання, відчуття себе в ролі вчителя, активізує пізнавальну діяльність учнів.

Додаток 4

В своїй роботі з старшими учнями Присяжнюк Г.О. вдається до такої форми роботи, коли один із сильніших учнів доводить твердження чи теорему, яка вивчається на уроці, виступає біля дошки в ролі вчителя. При цьому вчителька формулює теорему, дає учню навідні питання, а всю технічну роботу виконує учень. Сильний учень має змогу в такій ситуації продемонструвати свої знання, самостійне мислення, техніку виконання роботи. Вивчаючи теорему косинусів та наслідки з неї, вчителька формулює теорему, співставляє її з теоремою Піфагора, вказує на більш широкі можливості теореми косинусів. Учень виконує малюнок, вводить позначення, записує умову і висновок теореми.

Дано: ΔАВС, АВ=с, ВС=а, АС=в, < А=α


Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Навчальний процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок