Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Технологічне забезпечення підготовки студентів ВПНЗ до педагогічної імпровізації

Технологічне забезпечення підготовки студентів ВПНЗ до педагогічної імпровізації

Назва:
Технологічне забезпечення підготовки студентів ВПНЗ до педагогічної імпровізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,54 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Технологічне забезпечення підготовки студентів ВПНЗ до педагогічної імпровізації


Творче начало є основною рисою, яка визначає результативність усіх вчинків і дій людей в умовах безперервних змін реальної дійсності. Успішне вирішення складних завдань навчання і виховання підростаючого покоління великою мірою визначається професійною майстерністю вчителя початкових класів. У зв’язку з цим мета виховання й освіти у вищій школі пов’язується з формуванням особистості педагога, якому притаманні певні творчі якості, постійна готовність до інтенсивного розвитку творчого потенціалу, готовність до імпровізації у навчально-виховному процесі школи. Проблема підготовки студентів до використання педагогічної імпровізації набуває особливого значення, що зумовлено інтеграцією освіти: школі потрібен учитель із творчим мисленням і творчими вміннями, здатний використовувати їх у взаємодії з іншими професійними уміннями в інтересах розвитку особистості школяра.
На важливість імпровізаційних умінь педагога вказували ще К.Ушинський, А.Макаренко, В.Сухомлинський, а також сучасні вчені С.Дудель, В.Загвязинський, В.Кан-Калик, Н.Кузьміна, М.Нікандров та ін. У психолого-педагогічній літературі дослідниками проблеми педагогічної імпровізації (Л.Берікханова, В.Смиренський, В.Харькін, Т.Фокіна) розроблені й запропоновані різні підходи до формування імпровізаційної готовності у студентів та вчителів, визначені структура та компоненти цієї готовності, а також умови її досягнення.
Отож, можна говорити про необхідність навчання імпровізування, про включення імпровізації у процес професійної підготовки майбутнього педагога початкових класів. Мета нашої статті полягає у розкритті технологічного забезпечення підготовки майбутніх учителів початкових класів до використання педагогічної імпровізації. Можливі такі шляхи здійснення цілеспрямованої підготовки до педагогічної імпровізації: перший – уключення елементів імпровізації у процес викладання навчальних дисциплін, другий – спеціальний тренінг, важливе місце в якому займає використання позааудиторних форм роботи.
Загальновизнано, що творчість є основою педагогічної діяльності, умовою досягнення професійної майстерності. Займаючись творчою діяльністю, створюючи нове, педагог перш за все звертається до імпровізації, сутність якої складає швидке і гнучке реагування на виникаючі педагогічні завдання. Педагогічна імпровізація завжди пов’язана з творчістю: в умовах педагогічної імпровізації йде процес самоактуалізації і мобілізації творчих сил і здібностей, відбувається творчий саморозвиток педагога. Відмінною ознакою педагогічної імпровізації є те, що вона має загальнопедагогічну цінність, педагогічну значущість, є показником якості творчого навчання і виховання школярів. Як зазначає В.Харькін, в основі педагогічної імпровізації лежать загальнокультурні і психолого-педагогічні знання, вміння і навички, творча домінанта, спеціальні знання, сутність педагогічної імпровізації, вміння і навички імпровізування. Він визначив складові готовності педагога до педагогічної імпровізації: психолого-педагогічні знання, знання предмета і методики його викладання, розподілена увага, розвинена уява, творче самопочуття (натхнення, творчий пошук), вміння спілкуватися, володіння мовленням, вміння перевтілюватися, рефлексивні вміння, розвинену інтуїцію, вміння швидко приймати рішення і миттєво публічно їх реалізовувати, вміння органічно переходити від експромтного до запланованого [3].
Одним із головних завдань представленої нами стратегії є завдання активного формування готовності студентів педагогічного ВНЗ до педагогічної імпровізації, починаючи з І курсу. Це пов’язано зі встановленою у психолого-педагогічній науці (В.Загвязинський, В.Кан-Калик, А.Маркова, Н.Нікандров, В.Сластьонін та ін.) необхідністю якомога раніше залучати майбутніх учителів до творчої педагогічної діяльності. Так, В.Загвязинський відзначає, що “…інтерес до педагогічної діяльності закріплюється, розвивається, стає дієвим тільки за умови включення студентів уже з молодших курсів до педагогічної роботи, що має елементи творчості”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Технологічне забезпечення підготовки студентів ВПНЗ до педагогічної імпровізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок