Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ

ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ

Назва:
ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,96 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 378:316.752
Квасник О.В., Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ
У роботі розглянуто динаміку формування і розвитку ціннісних орієнтацій відносно диференціації поколінь. Автор підкреслює важливість інституту вищої освіти для процесу адаптації майбутніх фахівців у соціокультурному просторі сучасного світу.
In this work the dynamics of forming and development of the value orientations is considered in its relation to differentiation of generations. The author underlines the importance of the institute of higher education for the process of adaptation offuture specialists to social culture space of the modern world. Постановка проблеми. Головними особливостями сучасної соціальної ситуації, на думку багатьох авторів, є: динамізм, нерівномірність, суперечність розвитку її різних складових; втрата людьми відчуття визначеності відносно майбутнього; зростання соціальної мобільності населення; підвищення ролі освіти, прибутку, особистих якостей у процесах соціальної структуризації та ін. Нові якості життя, будучи похідними від соціальних змін, навряд чи залишилися "непомі-ченими" свідомістю людини. Для одних - це джерело тривоги, для інших - джерело нових шансів, але і в тому, і в іншому випадку людина вирішує проблему адаптації до нових умов життя. Саме тому перед нами постає проблема формування та розвитку ціннісних орієнтацій шляхом підвищення професійної компетентності для створення умов швидкої адаптації у динамічному світі.
Зв'язок проблеми із науковими завданнями. Для пошуку методів розв'язання цієї проблеми ми звернулися до вивчення динаміки на диференційних та інтеграційних процесів між поколіннями через освіту.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Основні тенденції зміни ціннісних орієнтацій в процесі освіти, етапи адаптації молодого покоління проаналізовані Є. Подольською,
В. Назар-кіною, М. Мід, В. Гаврилюк, Н. Трикоз та ін. Проблемі особливостей професійних і соціальних орієнтацій студентської молоді присвячені дослідження О. Сапронова, П. Кравчук, Б. Щербако-ва, О. Криштанівської, Т. Кухтевич, О. Романовського, О. Пономарьова,
Кудіна. До проблеми виявлення ціннісних орієнтацій зверталися такі учені як Ю. Фролов,
Молчанов.
Проте проблема протікання процесу формування ціннісних орієнтацій в умовах професійної підготовки, зв'язок між динамікою формування і розвитку ціннісних орієнтацій молоді та більш старшого покоління висвітлено недостатньо. Щодо виявлення закономірностей між ціннісними орієнтаціями, економічним розвитком країни та впливом інституту вищої освіти на перебіг подій, то ця тематика мало розроблена на сьогодні.
Недостатня вивченість досліджуваної проблеми дозволила нам визначити мету і завдання роботи: визначити роль цінностей у житті кожного індивіда, зокрема молодої людини, виявити залежність динаміки формування та розвитку ціннісних орієнтацій від вікової різниці, вплив освіти на хід цього процесу.
Виклад основного матеріалу. Сьогодні особливо помітна корінна якісна зміна систем цінностей. Одним з важливих компонентів конкурентоспроможності у сучасному соціокультурному просторі є мотиваційно- ціннісний, який виражає ціннісні орієнтації фахівця, прагнення до етичного самовдосконалення, позитивну установку на різні види соціально значущої активності, потреби самоактуалізації, самоствердження,
саморозвитку [7, с. 97].
Соціалізація нового покоління протікає на тлі зміни ієрархії цінностей. Темпи змін у соціальному житті, який приводить до того, що умови і спосіб життя, вірування і цінності тих, хто проходив соціалізацію 20-30 років тому, вельми різні. Це вже саме по собі несе потенційні можливості конфлікту: з віком знижуються здібності до адаптації, нове не приймається і не засвоюється дорослими так швидко, як молоддю. Для старших характерне постійне відставання від темпів життя, що прискорюється. Це призводить до того, що в зрілому і немолодому віці людина повертається до звичок, переконань своєї молодості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок