Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості діяльності педагога дошкільної освіти в процесі взаємодії з сім єю дитини

Особливості діяльності педагога дошкільної освіти в процесі взаємодії з сім єю дитини

Назва:
Особливості діяльності педагога дошкільної освіти в процесі взаємодії з сім єю дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,41 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 37.064.1:373.2
Жаровцева Т.Г., Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського (м. Одеса)
Особливості діяльності педагога дошкільної освіти в процесі взаємодії з сім єю дитини
У статті розглядаються основні особливості взаємодії спеціалістів дошкільної освіти з сім'ями дітей, проаналізовані й обґрунтовані вимоги до педагога в умовах сучасних педагогічних позицій у дошкільній педагогіці.
The article deals basic singularities of interaction the specialists of pre-school education with family of children, analysis and proves the demands from teacher in conditions of contemporary pedagogical positions in pre-school pedagogic. Ідеї гуманізації надзвичайно органічні для дошкільного виховання й освіти. Ні в якому іншому віці, як це не парадоксально, дитина, являючись "джерелом інтуїції, творчості, спонтанних спонукань і радості" (Е. Берн), так не регламентує поведінку дорослих, особливо батьків і педагогів [2]. Вони змушені рахуватися з потребами дітей, особливостями прояву і розвитку у них психічних функцій, відкритістю емоційної сфери, безпосередністю поведінки, найчастіше відкритим протистоянням з боку дорослого і завзятим відстоюванням самостійності. При цьому в дитини яскраво виражене прагнення наслідувати дорослим, домагатися визнання з його боку і зберігати позитивне ставлення до них.
Професійна діяльність педагога дошкільного виховання є предметом численних досліджень. Питання, які пов'язані з її структурою, специфікою професійних умінь фахівця даного профілю і методикою їхнього формування, аналізуються в роботах Е.О. Панько, Л.І. Разборової, Н.О. Сайко, Л.Г. Семушиної.
У даній статті ми розглянемо особливості діяльності педагога дошкільної освіти в процесі його взаємодії з сім'ями дошкільників і її вплив на виховання дітей, а також визначимо специфіку вимог до педагога в його спілкуванні з дітьми і їхніми батьками.
Професійна діяльність педагога дошкільної освіти, поряд із загальними для педагогічної діяльності рисами, має низку особливостей. Спробуємо виділити, на наш погляд, найбільш важливі з них.
Перша пов'язана з цілями діяльності педагога. З одного боку, цілі педагога є цілком конкретними і навіть у певному змісті вузькими, якщо розглядати окремі епізоди взаємодії суб'єктів педагогічного процесу. Такі, наприклад, як співвідношення тієї чи іншої інформації дитині і його родини, яка має значення для формування уявлень про навколишній світ, обговорення чи оцінка вчинку дитини і розвиток у неї адекватних форм поведінки та ін. Такі завдання щодня зважуються педагогом, при цьому можна цілком описати методику їхнього рішення в залежності від віку й індивідуальних особливостей дітей. З іншого боку, зміст педагогічної роботи з дітьми і їхніми батьками - розвиток дитини як самобутньої і неповторної особистості. Цю мету з погляду технології педагогічної діяльності реалізувати надзвичайно важко, оскільки прогнозувати всі інтелектуальні й особистісні зміни в кожної конкретної дитини і виразити їх у чітких параметрах не вдається, хоча суцільно і поруч дорослі намагаються це робити. З цієї сторони педагогічна діяльність у плані позначення цілей є надзвичайно широкою і різноманітною. По своїй суті це і є процес взаємодії особистостей, але умови, в яких відбувається така взаємодія, достатньо складні. Ще А.С. Макаренко писав: "Виховання є процес соціальний в самому широкому змісті. З усім скрутним світом навколишньої дійсності дитина входить у нескінченне число відносин, які незмінно розвиваються, переплітаються з іншими відносинами, ускладнюються фізичним і моральним ростом самої дитини. Весь цей "хаос" не піддається начебто ніякому обліку, проте він створює в кожний момент певні зміни в особистості дитини. Направити цей розвиток і керувати їм - задача вихователя" [5, с. 14].
У цьому полягає зміст сучасної позиції стосовно виховання взагалі і педагогічної роботи з дітьми дошкільного віку, зокрема. "...Виховання, - писав М.С. Каган, - є одночасно і спілкування, і творчість, а не комунікація, не керування і не обслуговування" [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості діяльності педагога дошкільної освіти в процесі взаємодії з сім єю дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок