Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Самостійна робота учнів на уроках математики

Самостійна робота учнів на уроках математики

Назва:
Самостійна робота учнів на уроках математики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
664
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Самостійна робота учнів на уроках математики”


Викладання математики вимагає від вчителя великої підготовчої роботи. Вимагає реалізації таких дидактичних принципів: науковість, систематичність і послідовність, активність та самостійність, міцність знань, наочність, доступність.
В даному рефераті хочу зупинитися на тому, як можна організувати самостійну роботу учнів на різних етапах вивчення теми за урочно-практичною системою, яка передбачає побудову роботи за такою схемою:
1. Уроки-лекції (організація сумісних зусиль учнів для досягнення загальної пізнавальної задачі).
2. Уроки-практичне заняття (групова форма роботи по виконанню загальної пізнавальної задачі).
3. Консультації-уроки (індивідуальна форма роботи; учні працюють над різними завданнями в залежності від рівня своєї підготовленості).
4. Залікові уроки (індивідуальна форма роботи).
1. Урок-лекція
В процесі підготовки до лекції розв”язую багато проблем: який теоретичний матеріал освітити, яким чином це зробити, який матеріал подати самій, який залишити учням для самостійного вивчення, на чому загострити увагу тощо.
Враховую такі принципи розвиваючого навчання:
а) викладання на високому рівні складності;
б) провідна роль теоретичних знань;
в) вивчення матеріалу швидким темпом;
г) усвідомлення учнями самого процесу навчання;
д) систематична робота над розвитком усіх учнів.
Так, наприклад високий рівень складності реалізую шляхом диференціації ступеня самостійності учнів.
ІІ. Урок-практичне заняття
Практичні заняття проводжу двох типів:
1. Уроки розв”язування і розбору базисних задач. Ці задачі (їх 8-10 по темі) ретельно відбираю, визначаючи вміння, якими повинні володіти учні. При цьому приділяю увагу в першу чергу ідеям і методам розв”язування, а в другу – оформленню.
2. Уроки-практикуми, на яких збільшується доля самостійної роботи учнів. Використовую збірники завдань для вступників до ВУЗів, матеріали олімпіад різного рівня.
Серед уроків І типу дуже ефективні уроки-практикуми однієї задачі.
Такі уроки – реалізація учнями вміння читати “між рядками” підручника, засвоєння матеріалу через самостійне формулювання проблем запитань. Вірно поставлені вчителем, а краще учнем питання активізують пошукову діяльність у потрібному напрямку, роблять її свідомою.
Уроки-практикуми І типу можуть бути і узагальнюючого характеру.
Після проведення таких уроків пропоную учням скласти вдома задачі, в яких використовуються розглянуті властивості і відношення. Самостійно складені задачі обговорюємо на наступному уроці.
На уроках ІІ типу використовую різні методи по набуттю вмінь і навичок. За вміло підібраною системою вправ учні працюють або разом, або індивідуально, або за планом, запропонованим вчителем.
Останнім часом широкого застосування в навчанні математики набув зошит з друкованою основою. Це той дидактичний засіб, який допомагає організувати самостійну роботу учнів на етапі між сприйняттям нового матеріалу і удосконаленням набутих знань, умінь і навичок. Тому він не повинен підміняти ні збірника задач, не збірників самостійних і контрольних робіт.
В організації самостійної роботи учнів важливу роль відіграють задачі за готовими малюнками. Розв”язування таких задач дозволяє економити час, сприяє розвитку математичної мови учнів, формує навички застосування співвідношень між елементами.
Задачі за готовими малюнками на обчислення та на доведення можна використовувати для самостійних та контрольних робіт. Накресливши на дошці один малюнок, пропоную до нього кілька задач з різними даними.
Різноманітність варіантів гарантує самостійність роботи учнів.
ІІІ. Уроки-консультації
На уроках-консультаціях працюю, як консультант, запропонувавши задачі по різним питанням теми. Учні самі вибирають задачі, які допоможуть їм напрацювати вміння і навички, яких не вистачало раніше. З метою кращої організації роботи учнів, розсаджую їх таким чином, щоб не заважали іншим, а саме допомагаю групі учнів, яких хвилює одне і те саме питання.
В межах лекційно-практичної системи застосовую індивідуальні домашні роботи, як одну з форм самостійної роботи учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Самостійна робота учнів на уроках математики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок