Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Освіта в Угорщині

Освіта в Угорщині

Назва:
Освіта в Угорщині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,20 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Освіта в Угорщині


УГОРЩИНА
1. КРАЇНА
Угорська Республіка (Угорщина — Magyaroszag) має територію 93 030 км2 і неселення 10,3 млн.ч. (1994), майже цілком (на 96%) мононаціональне і на 2/3 міське. Невеликі мовні меншини складаються з циган, словаків, німців, сербів, румун. Серед віруючих 64% католиків і 23% протестантів. Устрій країни демократичний. На чолі — президент, законодавча влада належить однопалатному парламенту (Державним зборам).
Більшу частину Угорщини займають чорноземи, тому сільське господарство відзначається високою інтенсивністю. Країна належить до індустріально-аграрних, частка у ВНП індустрії — 35,5%, сільского і лісового господарства — 12%. Розвинена промисловість продукує транспортні засоби, засоби автоматизації, обчислювальної техніки, ліки, хімічні продукти та інше. Навколо озера Балатон створена міжнародно визнана курортна зона. Кількість туристів перевищує населення країни більше, ніж у 2 рази. Угорщина експортує вироби промисловості та сільского господарства. Грошова одиниця — форинт. 
2. МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ СИСТЕМИ ОСВІТИ
Угорщина у минулому не раз за територією виходила далеко за сучасні межі, а Будапешт довго був однією зі столиць величезної імперії й устиг перетворитися в одне з найкрасивіших європейських міст. Перші школи з'явилися тисячу років тому, а державні "стандарти" (королівські декрети щодо програм) запроваджені понад два століття тому. Система освіти була добре розвиненою вже в ХІХ ст., а її сучасна структура вказана на нашій схемі.
Досить розвинена дошкільна освіта, яка охоплює більшість дітей. Для угорців слова "середня школа" стосуються навчання після 14 років, коли діти переходять з 8-річної базової школи на наступний рівень. Обов'язкове навчання розпочинається з 6 років і налічує 10 класів. Перші 4 роки базової школи всі діти мають однакові програми, але вже з 5-го класу невелика частина може перейти у гімназію з 8-річним навчанням, а після 6-го — у шестикласні гімназії. Все ж більшість постає перед питанням вибору профілю подальшого навчання у віці 14 років. Загалом у середню освіту переходить понад 90% всього випуску базових шкіл. Приблизно половина обирає гімназії (4 роки) та профшколи з тривалими програмами (4-5 років), які надають в разі успіху на випускних екзаменах атестат зрілості (maturity) та можливість претендувати на вищу освіту. Решта чи кидає навчання, чи продовжує у проф- чи ремісничих школах з короткими (2-3 роки) програмами.
У систему вищої освіти входять університети та інститути (коледжі). До початку останніх реформ в Угорщині отримував вищу освіту надто малий відсоток молоді, а кількіть студентів (усього 970 на 100 000 населення) була серед трьох найнижчих у Європі. Виправлення цієї ситуації стало одним з пріоритетів країни з початку 90-х років. Була створена нова законодавча база з урядових актів та законів (з вищої освіти — у 1993 і 1996 р.), що зумовило появу групи приватних ВЗО та великого розширення автономії державних закладів. 1996 рік став роком прийняття державних стадартів в освіті у вигляді основного національного навчального плану.
© Copyright "Міжнародна освіта", 1998

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Освіта в Угорщині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок