Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Генезис та сутність менеджменту в сфері освіти

Генезис та сутність менеджменту в сфері освіти

Назва:
Генезис та сутність менеджменту в сфері освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,94 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 378.1
Куріченко А.Ю., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Куріченко Альона ЮрНвна - аспірантка МДГУ ім. Петра Могили (кафедра англійської мови). Коло наукових інтересів - педагогічний менеджмент, управління навчально-виховним процесом.
Генезис та сутність менеджменту в сфері освіти
У статті автор розглядає сутність та зміст педагогічного менеджменту, досліджує його генезис, представляє й аналізує погляди зарубіжних та українських педагогів, філософів, психологів та економістів на цю проблему.
The article deals with the meaning of the pedagogical management, its genesis is under analysis here. The author reveals the viewpoints of a wide circle of foreign and Ukrainian teachers, philosophers, psychologists and economists on this problem. Намагання України отримати статус країни з ринковою економікою та приєднання нашої батьківщини до Болонського процесу ведуть до змін у різних сферах життєдіяльності українців. Як наслідок, встановлення більш глибоких зв'язків з економічними, соціальними, політичними та освітніми системами цивілізованого світу вимагає єдності термінології. Новітня кон'юнктура сприяє розширенню наукового тезаурусу.
У Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті зазначається, що модернізація освіти передбачає "підвищення компетентності управлінців усіх рівнів, більш широке залучення до управлінської діяльності талановитої молоді, жінок, а також виховання лідерів у сфері освіти" [1].
Реалізація ідей Болонського процесу в Україні передбачає впровадження європейських норм і стандартів у системі вищої освіти. Одним із головних завдань є необхідність "удосконалення управління якістю освіти" [2].
Отже, вивчивши державні документи, ми можемо зробити висновок, що питання управління освітніми закладами та їх внутрішніми процесами є актуальними в даному часовому прямуванні.
Наука управління в освіті розвивається як частина загальної теорії управління соціальними організаціями, оскільки сфера освіти є часткою соціальної сфери. Але, на відміну від загальної теорії управління, вона має свої суттєві відмінності (зумовлені особливостями об'єкта, яким управляють), однак в її основі також лежать за- гальноуправлінські підходи.
Метою даної статті є аналіз досліджень плюралістичних точок зору зарубіжних та вітчизняних вчених щодо генезису, змісту та сутності загальних понять "управління", "управління в освіті", "менеджмент", "менеджмент в освіті" та "педагогічний менеджмент".
Термін "management" був запозичений в українську мову з англійської і перекладається як "управління" [3, с. 968].
Перші згадки про управління знаходимо у Давньому Китаї, за часів Конфуція (551-479 до н.е.), де і зародилися освітянські тенденції. Великий філософ розв'язання проблем управління вбачав в етико-психологічній спрямованості діяльності правителя. Його теорія містила служіння народові й благородне правління, тобто таке, яке засновується на відвертості, щирості, правді, моральному прикладі, із застосовуванням етичних норм взаємовідносин та прагненням до самовдосконалення.
Далі звернемося до "колиски" наук - Стародавньої Греції. В цьому часі та просторі управління розглядалося також у контексті керівництва державою. Платон найкращим вважав аристократичний стиль управління і казав так: "найбільш важливе і прекрасне - це розуміти, як управляти державою, і називається це вміння розсудливість і справедливість" [4, с. 36].
В Київській Русі у Х-ХІІ ст. відбувалося становлення і формування системи управління державою. Володимир Мономах у своїх "Повчаннях" уявляв ідеал управлінця, державного діяча в тому, що він повинен мати душу чисту і непорочну, говорити лагідно, не шаленіти словом, не засуджувати мовою, бути гуманним, справедливим.
Наступний крок - згадаємо погляди українських філософів різних часів на цей феномен. Йосип Міхневич (1800-1885) значну увагу приділяв проблемам розвитку держави, прав людини. Він вважав управління "узгодженим і гармонійним діянням". Василь Каразін (1773-1842), Петро Лодій (1764-1829) та Яків Козельський (1729 - після 1793) були переконані, що управління має сповідувати принципи гуманізму, демократизму та договору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Генезис та сутність менеджменту в сфері освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок