Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Базовий навчальний план середньої загальноосвітньої школи

Базовий навчальний план середньої загальноосвітньої школи

Назва:
Базовий навчальний план середньої загальноосвітньої школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,05 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Базовий навчальний план середньої загальноосвітньої школи
План
1. Базовий навчальний план середньої загальноосвітньої школи
2. Характеристика навчальних програм, підручників і навчальних посібників
3. Стандартизація освіти в основній школі
4. Стратегія розвитку варіативної освіти в Україні

Зміст освіти – це зміст діяльності викладання і навчання; це предметний зміст, що представлений у навчальних планах і навчальних програмах.
Основним документом є Базовий навчальний план загально-освітніх навчальних закладів, на основі якого створюються типові навчальні плани для загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів.
Навчальні плани — нормативні документи, що спрямовують діяльність школи.Навчальний план загальноосвітньої школи — це документ, що містить перелік навчальних предметів, їх розподіл за роками навчання і кількість годин на кожний предмет.
Визначаючи набір навчальних предметів, час, що відводиться на вивчення кожного з них в цілому і на окремих етапах, навчальні плани, з одного боку, встановлюють пріоритети у змісті освіти, на які безпосередньо орієнтується школа, а з другого - самі є передумовою для його реалізації. Розробка навчальних планів - одна з найскладніших проблем педагогічної науки і шкільної практики. Вирішується вона у двох напрямах:
1. Вводяться нові навчальні предмети, що відображають процес науки, техніки, зміни в суспільному житті.
2. Переглядається питома вага традиційних дисциплін. Здійсню-ється пошук балансу між різними компонентами освіти - обов'язко-вими і факультативними, між циклами навчальних предметів.
5 серпня 1998 року Кабінет міністрів України прийняв за № 1239 Постанову "Про затвердження Базового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів", згідно з яким з 1 вересня 2001 року має бути введений в дію Базовий навчальний план.
Базовий навчальний план складається з трьох частин: загальна частина, освітні галузі, кількість годин на тиждень за предметами та курсами.
І. Загальна частина, в якій зазначається, що Базовий навчаль-ний план є основним документом державного стандарту загальної середньої освіти. Відповідно до мети загальноосвітньої школи Базо-вий навчальний план дає цілісне уявлення про структуру загальної середньої освіти через інваріантну і варіативну складові, окреслює освітні галузі та розподіл годин між ними за роками навчання, визначає тижневе навантаження учнів для кожного класу тощо.
Інваріантна складова змісту є спільною для всіх загальноосвіт-ніх навчальних закладів України і визначає її державний компонент.
Варіативна складова змісту формується навчальними закладами з урахуванням інтересів, здібностей, життєвих планів учнів і є суттєвим засобом забезпечення повноцінного розвитку особистості кожного школяра. Ця складова передбачає також відображення у змісті освіти тих етнічних, історичних, соціокультурних особливостей регіону, що не ввійшли до інваріантної частини, але є суттєвими елементами формування світогляду, патріотичних почуттів, необхідних для повноцінного входження підростаючого покоління у життя в умовах конкретного регіону.
Склад інваріантної частини подано концентровано з урахуван-ням освітніх галузей, що дає змогу краще оцінити його з погляду необхідності і достатності. Функціональна повнота зазначеного складу зумовлена відповідальністю набору освітніх галузей основним складо-вим духовної і матеріальної культури, які створюють змістову основу для розвитку пізнавальної, комунікативної, естетичної, трудової і фі-зичної сфер діяльності особистості, виховання громадянина України.
Вилучення із складу інваріантної складової будь-якої з освітніх галузей унеможливлює реалізацію державних вимог до загальноосвітньої підготовки учнів. Тому Базовий навчальний план визначає обов'язкову кількість годин з кожної освітньої галузі, яка необхідна для опанування їх змісту на рівні вимог, визначених державним стандартом. Невиконання цього навантаження позбавляє загальноосвітній навчальний заклад права видавати відповідний документ про освіту встановленого державного зразка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Базовий навчальний план середньої загальноосвітньої школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок