Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Історія та предмет наукового менеджменту

Історія та предмет наукового менеджменту

Назва:
Історія та предмет наукового менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Історія та предмет наукового менеджменту


План
Теорія очікувань В.Врума
Теорія Девіда МакКлеланда
Теорія управління
Література


1. Теорія очікувань В.Врума – це соціально обґрунтоване очікування зв’язку між компонентами системи "продукція – результати". На думку Врума, людина прагне прикласти зусиль для виконання лише тих дій, що:
по-перше, призведуть до задоволення її потреб;
по-друге, мають найбільшу, на її думку, можливість успіху.
Врум наполягав, що при аналізі мотивації працівника, який отримав завдання, треба враховувати три фактори очікувань: 1. Очіку-ван-ня результату; 2. Очікування винагороди; 3. Очікування якості винагороди.
Практичне значення цієї теорії полягає у виділенні раціональної основи мотивації робітника і, відповідно, необхідності для керівників створення системи компенсацій, що враховують реальні потреби співпрацівників. Графічно це виглядає так:
Малюнок 2
Наука управління або кількісний підхід (1950-сучасність)
Модель Портера-Лоулера
Досягнуті результати залежать від докладених співробітником зусиль, його здібностей, характерних рис, усвідомлення ним своєї ролі. Рівень докладених зусиль визначається цінністю винагороди та впевненістю в тому, що ці зусилля дійсно забезпечать визначений рівень винагороди. У теорії Портера-Лоулера встановлюється взаємозалежність між винагородою та результатами, тобто людина задовольняє свої потреби через винагороди за досягнуті результати. Головний висновок Портера-Лоулера – результативна праця веде до задоволення.
Малюнок 3
2. Теорія Девіда МакКлеланда
Людям властиві три основні потреби: влади, успіху та причетності.
Потреба влади – бажання впливати на інших людей.
Потреба успіху задовольняється процесом доведення роботи до успішного завершення.
Потреба причетності – людей приваблює така робота, яка дає їм необмежені можливості соціального спілкування.
Вчені А. Ерелі та Ж. Моно розробили теорію "біологічного підходу". Вони спробували довести, що установи старіють так само, як і живі істоти. Виробнича система, яка неспроможна інтегрувати нову інформацію, поступово стає закритою, відгородженою. Закритість системи, у свою чергу, веде до її "смерті". Виживання й ефективність діяльності установи залежить від періодичності зміни цілей, кадрового складу та керівництва організації.
Оскільки менеджмент від управління відрізняється посиленим поведінковим аспектом, слід пам’ятати, що необхідною, визначальною умовою ефективного менеджменту – є наявність розвинутого конституційного та галузевого правового поля.
Функціонально менеджмент підрозділяється на декілька рівнів:
Стратегічний менеджмент. Це конституційно-правова гарантія цивілізованих соціально-економічних умов для прийняття розумних, гуманних та безпечних рішень різними гілками влади держави.
Вищий рівень менеджменту – верхівка управлінської піраміди галузі, підприємства, установи, організації або фірми.
Середній рівень менеджменту – відповідає за розвиток та реалізацію оперативних планів, розробку процедур запровадження тих рішень, які прийняті вищим керівництвом.
Операційний менеджмент – найнижчий рівень управління. Сюди входять управлінці, які безпосередньо відповідають за керівництво роботою службовців та робітників.
Менеджмент не дає уніфікованих рецептів. Він вчить тому, як, знаючи прийоми, засоби та шляхи вирішення тих чи інших управлінських завдань*, домогтися успіху для конкретного підприємств або установи, незалежно від форми власності.
Існують загальновизнані школи менеджменту, це - американська та японська. Японський підхід до менеджменту за своєю сутністю концептуально відрізняється від американського, що пояснюється різною природою соціокультурного середовища.
З 80-х років ХХ ст. лідерство в розвитку наукового менеджменту однозначно належить Японії. Тут народилася нова управлінська концепція "організаційної культури"*, відповідно до якої культура спілкування за силою впливу на людей не має альтернативи.
Американські (США) учені Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Історія та предмет наукового менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок