Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дистанційне навчання як одна із форм розширення доступу до отримання вищої аграрної освіти України

Дистанційне навчання як одна із форм розширення доступу до отримання вищої аграрної освіти України

Назва:
Дистанційне навчання як одна із форм розширення доступу до отримання вищої аграрної освіти України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дистанційне навчання як одна із форм розширення доступу до отримання вищої аграрної освіти України


Перехід суспільства від індустріальних до інформаційних технологій виробництва можливий лише за умови високого рівня розвитку особистості, тому вища освіта в сучасному світі стає більш масовою і перестає бути просто способом підготовки фахівців для різних сфер життєдіяльності.
В сучасних умовах однією із актуальних проблем розвитку аграрних вищих навчальних закладів стало розширення можливостей доступу до отримання вищої освіти. Аналіз контингенту аграрних вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації свідчить, що у вирішенні цією проблеми відбуваються позитивні зрушення. За останні 5 років контингент студентів зріс на 17 тис. осіб, тобто молодь на таку ж кількість отримала більше можливостей здобувати вищу освіту. Проте таку можливість отримала сільська молодь в певній мірі, якщо у 1999 р. її питома вага в аграрних вищих навчальних закладах складала 74 %, то у минулому році вона знизилась до 69 %. Основними причинами цього стали: низька платоспроможність сільського населення, значно нижчий рівень загальноосвітньої підготовки сільських школярів порівняно з міськими, ускладнення демографічної ситуації на Україні.
На сучасному етапі в світі намітилась стійка тенденція наближення освітянської діяльності до місця проживання людей, включаючи широке впровадження дистанційного навчання. Аналогічні заходи проводяться і в аграрній освіті України: переважна більшість аграрних закладів III-IV рівнів акредитації відкрили консультаційні пункти у профільних технікумах і коледжах, філії факультетів, запровадили ступеневу освіту і здійснюють підготовку за скороченим терміном навчання із числа випускників цих навчальних закладів тощо.
Принциповий шлях у вирішенні проблеми розширення доступу до отримання вищої аграрної освіти Міністерство аграрної політики України вбачає у створенні регіональних університетських центрів, з включенням до його складу аграрних навчальних закладів різних рівнів акредитації регіону. Такий комплекс уже створюється в Криму, подібним шляхом прямують ще три області України.
Особливого значення в реалізації ідеї педагогічного партнерства з широкими студентськими масами набуває дистанційне навчання. Усунення залежності студента від місця розташування навчального закладу, незалежність студента від викладача, комунікаційне забезпечення навчальними матеріалами у будь-якій точці земної кулі, можливість створення віртуального навчального класу чи лабораторії – все це створює передумови для масового продукування освітніх технологій.
Під дистанційною освітою розуміється не заочна, як часом вважають, а саме комплекс освітянських послуг, в якому суб’єкти навчання (студенти, викладачі) мають просторову та (або) часову віддаленість один від одного і від засобів навчання, а навчальний процес ґрунтується на інформаційних технологіях. Дистанційна освіта поєднує в собі елементи класичної освіти і велику кількість елементів віртуального освітнього середовища. Для вирішення проблеми спілкування викладача-т’ютора зі слухачами використовуються найсучасніші інформаційні технології, розробляються складні системи навчально-методичного забезпечення. Під дистанційною освітою слід розуміти активне навчальне середовище, що включає в себе можливі електронні джерела інформації (в тому числі глобальну мережу Інтернет); віртуальні бібліотеки, бази даних, консультаційні служби, електронні навчальні посібники тощо. Звідси випливає головне завдання аграрних вищих навчальних закладів при організації дистанційної форми навчання, – підготовка педагогів-координаторів, розробка системи контролю й оцінки знань студентів. Дистанційна форма аграрної освіти передбачає постійний контакт студента з викладачем, іншими студентами, імітацію всіх видів очного навчання, але специфічними формами. Основною відмінною рисою дистанційного навчання від традиційних форм є активізація самих студентів у процесі навчання.
Згідно з даними Національного статистичного центру освіти США в 62 % державних та приватних університетах створено центри дистанційної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дистанційне навчання як одна із форм розширення доступу до отримання вищої аграрної освіти України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок