Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Новітні технології і проблеми гуманізації технічної освіти

Новітні технології і проблеми гуманізації технічної освіти

Назва:
Новітні технології і проблеми гуманізації технічної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Новітні технології і проблеми гуманізації технічної освіти
 


Розвиток сучасної науки і на її базі новітніх технологій, які докорінно змінюють життя людей викликає важливу проблему надання освіті гуманістичного напрямку. Тепер замало бути гарним інженером, який має добрі знання із своєї спеціальності, а потрібно бути розвиненою особистістю готовою до виробничої суспільної і культурної діяльності передбачити негативні наслідки новітніх технологій і усувати їх. Це викликає радикальні зміни у вищій технічній освіті.
У ХХІ столітті в життя людей входять такі новітні науки і технології, як нанонаука і нанотехнологія. Ці терміни об’єднують різноманітні поняття і підходи, а також різні методи впливу на матерію. Назва нової науки виникла просто в результаті додання до загального поняття «технології» приставки «нано», яка означає зміну масштабу у 10-9 раз.
Область нанонауки виникла на перетині традиційної науки і техніки, квантової механіки та найбільш фундаментальних процесів самого життя. Нанотехнологія описує те, як ми використовуємо наші знання для створення матеріалів, машин і пристроїв, які фундаментально змінюють наші дії і саме життя.
Приставка «нано» відповідає розміру 10-9 м. Щоб відчути цей масштаб, скажемо, що товщина волосини людини складає 50.000 нанометрів, клітина бактерії вимірюється декількома сотнями нанометрів. Найменші елементи інтегральних схем мають розміри порядку 100 нанометрів. Один нанометр – це ряд всього з десяти атомів водню.
Нанонаука – це вивчення фундаментальних принципів молекул і структур, розміри яких складають від 1 до 100 нанометрів.
Нанотехнологія – це використання даних наноструктур в корисних наноскопічних пристроях.
Національний науковий фонд США так визначив поняття «нано» [1]: «Один нанометр (одна мільярдна частина метра) – це магічна точка на шкалі розмірів. Наноструктури містяться на перетині найменших зроблених людиною пристроїв і найбільших живих молекул. Наукою і технологією в наномасштабі визначаються як фундаментальне розуміння і отримані внаслідок цього технологічні переваги, які виникають при використанні нових фізичних, хімічних і біологічних властивостей систем, проміжкових по розмірах між окремими атомами і молекулами і масивними матеріалами, де можливо контролювати властивості, проміжкові між двома граничними станами».
Наномасштаб має унікальні властивості, оскільки це той масштаб розмірів, в якому знайомі повсякденні характеристики матеріалів, такі як провідність, міцність або точка плавлення, зустрічаються з такими характеристиками атомів і молекул, як корпускулярно-хвильовий дуалізм і квантові ефекти. В наносвіті найбільш фундаментальні властивості матеріалів і машин залежать від їх розмірів так, як не залежать при будь-якому іншому масштабі. Наприклад, нанорозмірний провід або компонент схеми не обов’язково підкорюються закону Ома. Зв'язок розміру з найбільш фундаментальними хімічними, електричними і фізичними властивостями матеріалів є ключовим для всіх наноструктур. Наноструктури знаходяться на стику найменших зроблених людиною пристроїв і найбільших молекул живих організмів [1].
Розглянемо напрямки, в яких нанотехнології у найближчому майбутньому дадуть фантастичні результати. В першу чергу необхідно пояснити які інструменти використовуються для вимірювання параметрів наноструктур. Одними з перших інструментів, які допомогли ініціювати нанотехнологічну революцію були так звані скануючі зонди. Такі зонди були запропоновані швейцарськими вченими Гердом Биннигом і Генріхом Рорером у 1980 році. За розробку і відкриття метода зондового сканування у 1986 році вони отримали Нобелевську премію. В чому суть цього метода? Якщо провести пальцем по поверхні, то легко відрізнити поверхню полірованого столу від поверхні ковдри або поверхні паперу. Різні матеріали з різною силою діють на палець. В даних експериментах палець діє як структура вимірювання сили. Дана ідея покладена в основу скануючого мікроскопа, одного з розповсюджених скануючих зондів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Новітні технології і проблеми гуманізації технічної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок