Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформаційно-методичне забезпечення тренінгу

Інформаційно-методичне забезпечення тренінгу

Назва:
Інформаційно-методичне забезпечення тренінгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Інформаційно-методичне забезпечення тренінгу


Інформаційно-методичні матеріали та їх дидактичні функції
Проведення тренінгових занять вимагає забезпечення певних, досить специфічних умов навчання із використанням відповідних ресурсів. Такі умови ми можемо розділити на кілька найважливіших груп: засоби навчання, у тому числі й інформаційно-методичне забезпечення процесу, приміщення та обладнання для проведення навчальних занять.
Збірник інформаційно-методичних матеріалів (ІММ) – це сукупність джерел інформації, настанов та навчальної документації, що забезпечує оптимальні умови для активної пізнавальної діяльності студента. Детальніше див.: Козаков В.А. Самостоятельная работа студентов и ее информационно-методическое обеспечение. – К.: Знание, 1985. (Табл. 1.7.1.)
Таблиця 1.7.1.
Основні види ІММ
Інформаційно-методичні матеріали
Основні | Додаткові
Підручники | Навчальні посібники | Інформаційні матеріали | Інструкції та рекомендації | Навчальна документація
Комплекти навчальних книг, серії підручників, | Навчально-методичні посібники, наочні посібники, додатки до підручників, лабораторні практикуми, збірники задач і вправ, тексти лекцій, хрестоматія, альбом, інші | Конспекти лекцій, збірник завдань-задач для самостійної роботи, пам’ятка, роздаткові матеріали (таблиці, графіки, схеми, тексти), копії статей, збірники схем, таблиць, монографії, журнали, анотовані каталоги | Інструкції, методичні рекомендації, методичні вказівки, графіки виконання робіт, плани і програми предмета, плани семінарів | Робочі зошити, журнали, пояснювальні записки, бланки
Хочемо підкреслити, що саме інформаційно-методичні матеріали забезпечують основу для ефективного проведення тренінгу. Вони висвітлюють базові теоретичні положення, містять описи випадків та практичних ситуацій, є своєрідними віхами на шляху засвоєння інформації, надають статистичні дані, висвітлюють результати діяльності самих груп у ході тренінг-занять.
Зупинимось на кількох найважливіших аспектах інформаційно-методичного забезпечення тренінгу: створення інформаційно-методичних матеріалів та їх використання.
У розробці інформаційно-методичних матеріалів для тренінгу можуть бути різні підходи. Як основні матеріали використовуються відомі, апробовані й науково обґрунтовані підручники й навчальні посібники. Вони є основою для розробки програми та виконання замовлення по тренінгу. Головним питанням, яке має вирішити викладач-тренер, - це узгодити вибір підручників та концептуальних теоретичних положень із баченням та розумінням стратегії діяльності замовника. Так, наприклад, при проведенні тренінгу прийняття рішень викладач може відштовхуватися від теорій ринкового або гуманістичного управління, в той час як базовою для організації є концепція бюрократичного управління. У результаті навчання може виникнути конфлікт або в середині групи (коли група не сприйме настанови тренера) або в процесі перенесення нових знань у практичну діяльність (коли працівник побачить суперечність існуючих методів адміністрування), що навіть може спричинити звільнення працівника. Для запобігання таким проблемам, викладач може запропонувати загальний перелік авторитетних видань і зробити їм коротку анотацію, зазначивши, прихильником яких ідей він є сам.
Підготовка навчальних посібників та інших видів додаткових інформаційно-методичних матеріалів повністю покладається на самого керівника тренінгу. Для проведення бізнес-тренінгів використовуються навчальні матеріали, які відповідають певному стандарту – брошура формату А4/А5, яка має таку орієнтовну структуру:–
вступна частина: план тренінгу, структура проведення занять, інформація про учасників;–
основа програми, концепція, актуальність, основні цілі та завдання;–
описи занять (основи теорії);–
вправи для виконання на заняттях;–
практичні завдання для індивідуальної роботи;–
блок текстів, тестів, ситуацій;–
опитувальники, оціночні аркуші, анкети;–
перелік літератури.
Перші два блоки цієї структури обов’язково узгоджуються із замовником тренінгу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Інформаційно-методичне забезпечення тренінгу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок