Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методологічні аспекти моделювання суб’єкту навчання

Методологічні аспекти моделювання суб’єкту навчання

Назва:
Методологічні аспекти моделювання суб’єкту навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методологічні аспекти моделювання суб’єкту навчання


Проблема створення, систематизації та впровадження у навчальний процес засобів навчання на базі новітніх комп’ютерних технологій не може бути вирішена без глибокого теоретичного аналізу процесів міркувань суб’єкта навчання, одним із засобів якого є модельний підхід. Методи моделювання і репрезентації знань та міркувань, що використовують при створенні комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання, стають все більш потужними. Серед сучасних комп’ютерних програм навчального призначення з’явилися такі, як програми автоматичного доведення теорем; розв’язання задач; побудови та репрезентації моделей; навчання на прикладах; виведення та узагальнення закономірностей тощо. При проектуванні цих програм використовуються підходи штучного інтелекту, в основу яких покладено моделювання інтелекту та знання.
Проблема суб’єкту навчання та визначення того, якого саме характеру набувають процеси міркувань, стає визначальною при створенні навчального середовища нового типу. Постає питання, які зміни відбуваються під впливом впровадження комп’ютерів, яка структура і склад комп’ютерно-орієнтованого середовища, у якому доводиться працювати сучасній людині. Виникнення нового технологічного середовища справляє перетворюючий вплив на всі сфери життя суспільства, змінює погляд на роль і місце комп’ютера у навчальному процесі.
Функціонування у будь-якому комп’ютерно-орієнтованому середовищі так чи інакше передбачає існування певних уявлень щодо поведінки суб’єкту навчання. Якщо комп’ютерну програму використовує вчитель, то він повинен прогнозувати, які типи навчальної діяльності можуть відбуватися при взаємодії учня з програмою, які саме навички та послідовності дій чекатиме вчитель від учня. Іншими словами, вчитель аналізує, які саме процеси міркувань можуть відбуваються під впливом програми, а також на які процеси мислення може вплинути використання програми, у чому ці процеси полягають.
Так само важливо враховувати особливості мислення суб’єкта навчання і для розробника нового засобу навчання. Для того, щоб створити ефективну комп’ютерну програму навчального призначення, бажано закласти у будову програми відомості про те, як саме буде міркувати учень, на “взаємодію” з яким планується орієнтувати програму. З цією метою і виникає необхідність у застосуванні методів моделювання для дослідження міркувань суб’єкта навчання та репрезентації процесів його мислення.
Таким чином, моделювання мислення та навчання є однією з методологічних засад, на яких ґрунтується побудова та використання дидактично-орієнтованих засобів інформаційних технологій.
Виникає необхідність проведення методологічного аналізу галузей досліджень, що стосуються розвитку та впровадження у навчальний процес комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання. Його доцільність пояснюється тим, що методи моделювання знань та міркувань, розвинуті у межах гуманітарних дисциплін, таких як філософія, методологія науки, психологія тощо фактично виступають теоретичними передумовами для створення програм навчального призначення. У той же час, сучасні уявлення, розвинуті у межах гуманітарних дисциплін, не часто стають надбанням реальних розробників та практиків використання засобів навчання.
У галузі методології науки були сформовані, зокрема, такі напрямки моделювання міркувань, як формально-логічний, підходи інтуїціоністської математики, що стосувалися процесів конструктивних побудов, операціоналізм, структуралізм та інші. Загалом можна говорити про існування цілої галузі філософських та математичних досліджень, яку характеризують як “точна методологія науки” [1]. Ця галузь об’єднує ті напрямки у методології науки, які звертаються до точних математичних та логіко-математичних методів, які саме найбільш придатні для комп’ютерного моделювання.
Одним із перших з філософських та методологічних підходів, який почав застосовуватись до моделювання процесів міркувань, став підхід математичної логіки [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методологічні аспекти моделювання суб’єкту навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок