Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Педагогічний зміст розвитку музичної творчості дошкільників

Педагогічний зміст розвитку музичної творчості дошкільників

Назва:
Педагогічний зміст розвитку музичної творчості дошкільників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Педагогічний зміст розвитку музичної творчості дошкільників


Оновлені цілі освіти актуалізують проблему оновлення змісту освіти, а саме музичної освіти дошкільників. Призначення нового змісту музичної освіти дошкільників полягає в реалізації гуманістичної парадигми освіти, метою якої є розвиток цілісної творчої особистості. Головним у сучасному змісті музичної освіти дошкільників є не засвоєння навичок виконання, а залучення до самостійної музично-творчої діяльності, розвиток музичної творчості, яка призводить до розвитку індивідуальності, неповторності особистості.
На наш погляд, розвиток цілісної творчої особистості, зміст музичної освіти дошкільників має бути спрямований на розвиток креативності та організацію різних видів музично-творчої діяльності. Вирішення означеної проблеми неможливо здійснити одноразовими заходами, музичним репертуаром, методами його презентації та ін.
Нові цілі та завдання музичної освіти вимагають зміни традиційних форм організації, педагогічних засобів, музичного репертуару, методів взаємодії. Найбільш ефективний шлях досягнення нової мети освіти – впровадження інноваційних педагогічних технологій, які дозволятимуть цілісно змінити освітянський процес.
У Республіці Білорусь відома та широко впроваджується ігрова продуктивна технологія (ІПТ) розвитку музичної творчості дітей у системі дошкільної освіти (автор Л.Ходонович).
Дитячу музичну творчість ми визначаємо як індивідуальну або колективну ігрову музично-творчу діяльність, новим продуктом якої є однорідна або синтетична музична композиція-імпровізація. Базою для цього визначення є сконцентровані та найбільш яскраво виражені в музичній композиції-імпровізації головні показники творчості: продуктивність як об’єм творчого продукту, уява, оригінальність як здібність генерації нетипових музично-ігрових образів і нетрадиційних способів їх уособлення. До синтетичної музичної композиції ми відносимо таку імпровізацію, в якій музично-ігровий образ уособлюється дитиною за допомогою інтеграції разових видів музичної творчості (пісенно-інструментальне, інструментально-мовленнєве, пісенно-танцювальне). Однорідна музична композиція являє собою імпровізацію в одному, окремо взятому виді музичної творчості (пісенне, танцювальне, інструментальне).
До форм організації музично-творчого процесу ми відносимо: сюжетну музично-дидактичну гру, музичний сюжетно-ігровий комплекс, міні-оперу, міні-балет, міні-мюзікл.
Сюжетна музично-дидактична гра – це така форма організації музично-творчого процесу, при якій ефект навчально-розвивального впливу досягається непрямим шляхом, змінюючись через ігровий сюжет, ігровий образ, ігрову проблемну емоційно-образну ситуацію, музичний репертуар, дидактичне або творче завдання, ігрову дію, ігрові правила.
З метою посилення психолого-педагогічного потенціалу сюжетних музично-дидактичних ігор ми розробили таку форму організації музично-творчого процесу, як музичний сюжетно-ігровий комплекс. Він є системою, яка включає в себе декілька типів і видів сюжетних музично-дидактичних ігор, поєднаних спільним ігровим сюжетом. Особливості структури та змісту музичного сюжетно-ігрового комплексу дозволили застосовувати нові, нетрадиційні в музичному вихованні дошкільників види та жанри музичного мистецтва: увертюри, симфонії, сюїти, концерти, вокально-інструментальні композиції класиків і сучасних авторів. Потенціал музичних творів у контексті проблемної ситуації та творчого завдання створює оптимальні умови для музичної творчості дітей: викликають емоційний відгук на ситуацію, в якій опинився ігровий образ, розвивають здібності перевтілюватися в нього, бажання надати йому допомогу, вирішуючи проблему завдяки музично-творчій діяльності.
В умовах музичного сюжетно-ігрового комплексу стає можливим розвиток у дошкільників образної уяви, дивергентного мислення, асоціативних здібностей, умінь комбінувати й варіювати відоме в нових сполученнях, потяг до самостійного вибору, пошуку засобів музичної виразності, їх побудові в музичну композицію-імпровізацію, тобто розвиток нових якостей особистості – креативності, а також нових видів музично-творчої діяльності – однорідної та синтетичної творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Педагогічний зміст розвитку музичної творчості дошкільників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок