Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у контексті проектування програмно-педагогічних засобів

Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у контексті проектування програмно-педагогічних засобів

Назва:
Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у контексті проектування програмно-педагогічних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,02 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у контексті проектування програмно-педагогічних засобів


В умовах швидких соціально-економічних змін в Україні якісна освіта стає головним чинником становлення будь-якої особистості. Постійним є зростання попиту на всі види освітніх послуг, особливого значення набуває реалізація проблеми рівного доступу до якісної освіти.
Серед багатьох факторів, що впливають на позитивне вирішення зазначеного питання, одним з головних є навчання за дистанційною формою. Проте масовість запровадження такої форми навіть у вищій школі не передбачає її якість. Створивши організаційні структури дистанційного навчання, заклади освіти не повною мірою, або й зовсім не забезпечують навчальні курси відповідним змістом. А тому, потребує першочергового вирішення питання дотримання дидактичних вимог до побудови навчальних курсів для такої форми освіти.
Багато у вирішенні окреслених завдань залежить від викладачів, учителів, методистів, які покликані забезпечити зміст навчального процесу за дистанційною формою. Саме тому увага повинна бути зосереджена як на змісті курсів, так і на підготовці вищевказаних категорій освітян до роботи в нових умовах. У даній статті розглядаються питання методики проектування програмно-педагогічних засобів, визначення змісту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів та наявний досвід її організації в Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів (КОІПОПК).
Навчальне середовище Інтернет-простору, зміст якого на даний час ще не повною мірою відповідає поняттю «навчальне», насичене великою кількістю різноманітних інформаційно-навчальних матеріалів. Спроба систематизації цих матеріалів привела до того, що в теорії дидактики відбулося сплутування щодо типізації програмно-педагогічних засобів, формування вимог та методичних підходів до їх проектування.
У зв’язку з цим, об’єкт розгляду даної статті носить комплексний характер – це комп’ютерно-орієнтовані педагогічні засоби та система підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Предметом є дидактичне проектування програмно-педагогічних засобів та програма підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
Аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання окресленої проблеми.
З точки зору більшості авторів, основними комп’ютерно орієнтованими програмно-педагогічними засобами дистанційного навчання є електронний підручник та електронний навчально-методичний комплекс. Саме ці засоби є головними носіями змісту навчального предмета, представленого таким чином, що дозволяє самостійно або за допомогою викладача оволодіти цим предметом [1-6, 13-15].
Розглянемо динаміку поступового формування деяких підходів провідних науковців до побудови підручника у контексті аналогій з метою проектування електронного підручника.
Так, І.Я. Лернер вважає підручник узагальненою моделлю навчального процесу, робить наголос на детермінованому його характері за відношенням до цього процесу, виділяє ознаки його сценарію [9]. Ця думка є дуже важливою у зв’язку із введенням у дидактику поняття «дидактичний сценарій» електронного підручника.
В.П. Безпалько розглядає підручник як складну, комплексну модель людського досвіду, в якій відображається певний педагогічний досвід, тобто, на його думку, підручник – це, деякою мірою, модель певної педагогічної системи [5]. Цей висновок є суттєвим з точки зору введення в дидактику поняття «дидактична модель» електронного підручника.
Останні роки досить широко розповсюдженою є ідея антропоцентричної школи, в якій, насамперед, провідне значення мають інтереси того, хто навчається. М.А. Хохлова, розглядаючи психологічні аспекти роботи з підручником, пропонує змінити його статус і перетворити його в інтелектуальний самовчитель [16]. Ця позиція є важливою у контексті забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до формування змісту електронного підручника.
Ж. Піаже стверджує, що для того, хто вчиться, логіка підручника – це «мораль-думки».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у контексті проектування програмно-педагогічних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок