Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Деякі аспекти практичного досвіду роботи кураторів кафедри ОМПМ

Деякі аспекти практичного досвіду роботи кураторів кафедри ОМПМ

Назва:
Деякі аспекти практичного досвіду роботи кураторів кафедри ОМПМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Деякі аспекти практичного досвіду роботи кураторів кафедри ОМПМ


Приєднанням до Болонського процесу Україна підтвердила свої наміри щодо розвитку вищої освіти у відповідності з європейськими стандартами, але при цьому враховуючи національні надбання та стратегії соціального розвитку. Сучасна освітня політика вимагає від вищих навчальних закладів (ВНЗ) керуватися принципами демократії, відкритості прийняття рішень. І на цьому шляху важливим суб’єктом ВНЗ є інститут кураторів, як ланка, що практично забезпечує співпрацю адміністрації, викладачів, громадських організацій зі студентом.
 
Навчально-виховний процес може бути розглянутий з розподілом на такі складові:
організація навчального процесу (навчальна документація; якість підготовки та естетичне оформлення аудиторій; організація роботи адміністрації, бібліотеки, їдальні та буфетів; організація поселення студентів згідно прийнятих критеріїв у гуртожитки тощо);
організація та методика викладання дисциплін (організація та проведення за розкладом аудиторних занять, консультацій, іспитів; забезпеченість дисциплін якісною навчально-методичною літературою; наявність графіків роботи зі студентами контрактної форми навчання та графіків відпрацювань студентами пропущених занять тощо);
робота викладача та студента.
Робота викладача, як куратора групи зосереджена, в основному, на останній складовій навчально-виховної роботи.
Куратори, що працюють зі студентами першого курсу повинні враховувати особливості здобуття вищої освіти в країні та риси сучасного молодіжного середовища.
За останні десятиріччя відбулися суттєві зміни у ставленні студентів до процесу навчання. У зв’язку з економічними, політичними, реформами студенти з фундаментальною підготовкою фактично залишилися в Україні поза ринком праці [1]. Починаючи з 1991 р. із України за кордон виїхало майже 6000 наукових співробітників, в тому числі 313 докторів наук [2]. Так як сучасній економіці не потрібні фахівці з поглибленими знаннями, то в середовищі студентів і деяких викладачів поступово починає збільшуватися попит на спрощений режим навчання з необ’єктивним оцінюванням знань студентів [1]. Навчання перетворюється з наполегливої послідовної праці у відвідування ВНЗ. А Герцен О. І. наголошував: “Наука не здобувається без праці… В науці немає іншого способу надбання знань, як у поті чола: ні поривання, ні фантазії, ні прагнення всім серцем не замінять праці.”
З’явилися нові проблеми у роботі зі студентами і через стрімкий розвиток всесвітньої комп’ютерної мережі “Internet”, мобільного зв’язку і вільного доступу до аудіо-відео інформації за їх допомогою. В усіх країнах світу виникла реальна загроза демонстрації широкій аудиторії порнографії, насилля, жорстокості, неконтрольованої привабливої реклами наркотиків, алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Молодь з “пасивних” спостерігачів перетворюється в авторів, режисерів та операторів відеофільмів брутального характеру. Частина молоді вже ототожнює віртуальний світ з реальною дійсністю, що призводить до порушень психіки та неадекватної її поведінки.
Зупинимось тепер на особистості куратора (викладача) і його ставлення до роботи зі студентами.
При роботі зі студентами першого курсу необхідно пам’ятати – це “дорослі діти” і вони відрізняються від дорослих в сприйнятті навколишнього світу, ставленні до нього (егоцентризм), вони, звичайно, не мають тих знань та досвіду, що його мають дорослі. Їм необхідно встановлювати зрозумілі правила і навіть заборони. Місією куратора є (принаймні перші два місяці навчання) піклування про студентів, а у стосунках бути вибагливим, об’єктивним і ставитися до студентів з повагою і розумінням. Бажано щоб, студенти бачили в особі куратора чесну, виховану, дисципліновану людину. В роботі зі студентами немає дрібниць. Має значення як куратор одягається, тихо чи голосно розмовляє, спокійний чи метушливий, як готується та як проводить кураторську годину тощо.
Такі вимоги до викладача, як до куратора на кафедрі ОМПМ ВНТУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Деякі аспекти практичного досвіду роботи кураторів кафедри ОМПМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок