Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль особистісно орієнтованих навчально-педагогічних ситуацій у формуванні особистості студентів

Роль особистісно орієнтованих навчально-педагогічних ситуацій у формуванні особистості студентів

Назва:
Роль особистісно орієнтованих навчально-педагогічних ситуацій у формуванні особистості студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,06 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.013 Гришкова Р.О.
Роль особистісно орієнтованих навчально-педагогічних ситуацій у формуванні особистості студентів
Оцінюючи роль освіти у нашому суспільстві, В.Г.Кремень, Президент Академії педагогічних наук України, міністр освіти і науки, зауважив, що "повноцінна освіта має забезпечувати поступальний розвиток суспільства. Цю місію вона реалізуватиме за умови виховання розвиненої особистості".
Формування особистості студентів у вищій школі відбувається в процесі навчання та виховання. Велику роль у цьому відіграють профілюючі дисципліни. Іноземна мова не є профілюючою для студентів нефілологічних спеціальностей, але не варто недооцінювати її роль у сучасній освіті, оскільки "інтеграція України у світову спільноту потребує досконалого володіння іноземними мовами. Без таких знань прилучитися до міжнародного співтовариства буде неможливо" [4].
Створення навчально-педагогічних ситуацій в процесі оволодіння іноземною мовою сприяє як кращому засвоєнню мови, так і формуванню особистості студентів. Навчально-педагогічна ситуація - це цілеспрямовано створена викладачем ситуація, метою якої є втягнення студентів у вирішення певних навчальних та життєвих проблем, що досягається шляхом обміну думками, ідеями, пропозиціями. В ході пошуку шляхів вирішення поставлених проблем студенти не тільки практикуються в моральному ставленні до дійсності, але й вчаться приймати рішення, нести відповідальність за них.
Питання про використання мовної ситуації у навчанні іншомовному спілкуванню детально розглядали в своїх роботах О.О.Алхазишвілі, І.М.Берман, В.А.Бухбіндер, П.Б.Гурвич, І.О.Зимня, Ю.І.Пассов, Ю.М.Розенбаум, В.Л.Скалкін та інші. В різномаїтті запропонованих визначень ситуації (комплекс обставин, комплекс дій, сукупність ставлень, мовне середовище, стимул мовлення та ін.) вимальовується найбільш поширене визначення поняття "ситуація" як сукупності обставин та ставлень реальної дійсності, в рамках яких розгортаються вчинки та події. Ю.І.Пассов дає своє визначення ситуації як динамічної системи взаємовідносин суб'єктів, яка породжує необхідність у вирішенні мовно-розумових задач [6].
Ситуативність навчання вимагає, щоб все, що відбувається на занятті, якимось чином стосувалось суб'єктів навчального процесу - студента та викладача, даного студента та інших, їх взаємовідносин. Ситуативність якраз і є співвідношення висловлювань з тими взаємовідносинами, в яких знаходяться співрозмовники.
У вивченні іноземної мови ситуативність - це життєво необхідна умова для навчання говорінню, оскільки ситуація є стимулом говоріння. Навчально- педагогічна ситуація створюється викладачем для засвоєння певного навчального матеріалу та провокування студентів до виявлення своїх думок, вподобань, оцінки дій та ставлень до інших людей, предметів навколишнього світу та до самих себе.
Ю.І.Пассов вважає, що ситуація як система взаємовідносин необхідна для розвитку мовленнєвих умінь. По-перше, тільки при врахуванні взаємовідносин тих, хто спілкується, може відбутися акт комунікації. По-друге, тільки в ситуаціях при їх постійній варіативності розвивається продуктивність мовленнєвих умінь, без чого немислима мовленнєва діяльність в постійно змінюваних умовах мовного спілкування. По-третє, тільки в ситуації як системі взаємовідносин можлива самостійність того, хто говорить, оскільки він не залежить від будь-яких опор - спирається не на зовнішню наочність, а на пам'ять, на мислення. Сутність ситуативності зводиться до того, що її реалізація неможлива без особистісної орієнтації, оскільки створення навчально-педагогічних ситуацій як системи взаємовідносин можливе лише за умов хорошого знання потенційних співбесідників, їх особистого досвіду, контексту діяльності, інтересів, почуттів та статусу їх особистості в групі [6-10].
Навчально-педагогічна ситуація дозволяє викладачу поставити студента на місце будь-кого з дійових осіб уривку, що вивчається, та спостерігати за його ставленням до інших учасників дії, реакцією на події, що відбуваються. Спостереження за поведінкою студентів в заданих ситуаціях дає змогу викладачеві краще взнати студентів та прогнозувати їх подальшу поведінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Роль особистісно орієнтованих навчально-педагогічних ситуацій у формуванні особистості студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок