Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> МОДЕЛІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ: КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ

МОДЕЛІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ: КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ

Назва:
МОДЕЛІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ: КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 371.3+004.738.5
О. В. ОЛІЙНИК
МОДЕЛІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ: КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ
Аналізується комунікативний аспект моделей дистанційного навчання. Наводиться визначення сучасного освітньо- комунікаційного середовища для моделей дистанційного навчання, в яких модернізовано як зміст, так і комунікативні форми навчання
Ключові слова: моделі дистанційного навчання, комунікації, комунікативний аспект.
Анализируется коммуникативный аспект моделей дистанционного обучения. Дается определение современной образовательно-коммуникативной среды для моделей дистанционного обучения, в которых модернизированы как содержание, так и коммуникативные формы изучения/обучения.
Ключевые слова: модели дистанционного обучения, коммуникации, коммуникативный аспект.
The communicative aspect of the distance learning models has been analyzed. Modern educational-communicative environment for distance learning models where the content as well as the communicative forms of learning/teaching being modernized has been defined.
Key words: distance learning models, communications, communicative aspect.
Особливе значення в структурі дистанційного навчання, мають освітні комунікації, котрі базуються на «традиційних» видах і одночасно набувають нового змісту і результатів, завдяки використанню комп'ютерних та телекомунікаційних технологій як інструментарію для досягнення основних навчальних цілей. Значення комунікацій у дистанційному навчанні є аксіомою, і це успішно демонструють університети США.
Метою статті є розглянути детальніше комунікативний аспект моделей дистанційного навчання, аналізуючи моделі дистанційного навчання та враховуючи значення комунікативних засобів в них.
Поняття комунікацій зв'язане з інформаційними обмінами, що існують між людьми в процесі спільної діяльності і спілкування. Комунікація — це акт і процес установлення контактів між суб'єктами взаємодій за допомогою вироблення загального змісту переданої і сприйманої інформацій. Дії, метою яких у значеннєве сприйняття, називають комунікативними. Головним завданням міжособистісної комунікації є досягнення соціальної спільності. При цьому індивідуальність і унікальність кожного суб'єкта взаємодій зберігаються [1, 4, 5, 6, 9].
Сучасний освітній процес пов'язаний з реалізацією двох основних принципів проблемності та діалогічності. Наголосимо на діалогізації процесу навчання. Діалог є дієвою формою продуктивної взаємодії тільки в рамках змісту, здатного ініціювати активність усіх суб'єктів освітнього процесу. Основна вимога до досліджуваного матеріалу полягає в можливості організації дискусії, діалогу і полілогу з приводу запропонованого змісту. Діалогізація педагогічної взаємодії забезпечує формування емоційно- оцінного ставлення учнів до змісту освіти.
Дієвий засіб реалізації розглянутих принципів дидактичний комунікативний вплив педагога, спрямований на навчання, виховання і розвиток, мовні дії педагога, що виконують комунікативні функції. Це такий вплив суб'єкта, який створює умови для взаємодії й основою якого є спілкування зі студентом.
Розвиток мережі Інтернет пропонує дослідникам комунікації нові серйозні питання для розгляду впливу технологій на комунікацію. Навіть з поширенням електронних комунікативних каналів процес використання символів для створення змісту залишається тісно пов'язаним зі звичайним процесом спілкування з оточуючими. Технологія пропонує нові форми комунікації, але теоретичні засади того, як люди спілкуються, залишаються обґрунтованими в комунікативних теоріях, що допомагають пояснити і передбачати те, як повідомлення створюються, висловлюються й інтерпретуються [2].
Щодо аналізу комунікативних особливостей власне системи дистанційної освіти (ДО), зарубіжні теоретики виокремлюють взаємодію і комунікацію як ядро будь-якої концепції ДО.
На думку американського вченого Р. Ваата [14], комунікації у двох напрямах є головною відмітною ознакою систем дистанційної освіти. Ваат вивчив багато навчальних моделей, що набули поширення в 1960-і рр. Результатом проведеного дослідження стали такі висновки:
- Моделі з суворішим контролем за процесом навчання, спрямованим на досягнення певних цілей, мають тенденцію при дистанційній формі освіти зосереджуватися на навчальному матеріалові, перешкоджаючи діалогу між студентом і викладачем/навчальним закладом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: МОДЕЛІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ: КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок