Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми пропедевтики інформаційної культури в початковій школі

Проблеми пропедевтики інформаційної культури в початковій школі

Назва:
Проблеми пропедевтики інформаційної культури в початковій школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,61 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми пропедевтики інформаційної культури в початковій школі


Вступ. Активний розвиток інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ) у світі є однією з причин виникнення проблеми постійного підвищення інформаційної культури особистості, незалежно від її освіти та соціального рівня. У зв’язку з цим постає завдання впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, перш за все, у процес навчання загальноосвітніх навчальних закладів. Водночас їх використання не повинно обмежуватися тільки уроками інформатики, а застосовуватися й на уроках з інших предметів. Успішне вирішення даного питання багато в чому залежить від готовності учня сприймати новітні інформаційні та комунікаційні технології, розуміти їх необхідність не тільки у майбутній професійній діяльності, а й у суспільному житті. Тому формування інформаційної культури має починатися ще з молодшого шкільного віку [6].
Інформаційна культура охоплює, на нашу думку, не тільки формування комп'ютерної грамотності, оволодіння системою уявлень щодо інформатики, інваріантних способів діяльності та відповідного стилю мислення [2; 6; 8], а й сукупність інформаційного світобачення та системи знань і вмінь, що має забезпечувати цілеспрямоване самонавчання та соціалізацію особистості в інформаційному суспільстві [10].
У проекті «Концепції програми інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп'ютеризації сільських шкіл» [5] зазначається, що комп'ютерно-орієнтовані засоби навчання є засобами навчальної діяльності протягом усього набуття загальної середньої освіти, тобто від 1-го класу до 12-го, а вивчення курсу «Інформатика» як самостійної навчальної дисципліни доцільно здійснювати з 7-го до 12-го класу, а саме:
з 1-го до 6-го класу застосування комп'ютера відбувається як використання засобу навчальної діяльності, що передбачає оволодіння дитиною первинними навичками роботи за комп'ютером;
з 7-го до 9-го класу учні мають вивчати базовий курс інформатики;
з 10-го до 12-го класу курс інформатики має набувати характеру допрофесійної підготовки з урахуванням спеціалізації навчального закладу, а також за вибором учня.
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки № 96 від 28. 02. 2001 р. [11] надана можливість використовувати години варіативної частини навчання у початковій школі для запровадження пропедевтичного курсу інформатики, що дозволило розпочати офіційний процес впровадження вивчення основ інформаційної грамотності у перших класах.
Ще одним вагомим кроком став наказ Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації від 28.08.2002 № 168 «Про запровадження експериментального курсу "Комп'ютерна азбука", "Сходинки до інформатики"», згідно з яким відбувається робота щодо вивчення цих навчальних предметів у 1-их класах («Комп'ютерна азбука») та в 2–4-их класах («Сходинки до інформатики») 50-ти загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва, що визначені у додатках до наказу [11].
Метою статті є проаналізувати досвід країн, у яких уже проводиться пропедевтика інформаційної культури в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів, виявити основні проблеми та з’ясувати шляхи їх вирішення.
Висвітлення проблем, пов'язаних із використанням сучасних інформаційних технологій у навчальному процесі початкової школи, розкрито в роботах вітчизняних та російських дослідників М.М. Левшина., М.І. Жалдака, Ф.М. Ривкінд, М.К. Гольцмена, Н.В. Макарової, В.І. Варченко, Л.М. Фуксон; зарубіжних дослідників Д.Г. Клементса, К. Хохмана, Т. Оппенхеймера, С. Пейперта та інших.
Як за кордоном, так і в Україні, майже до сьогоднішнього дня продовжуються дискусії, які розпочалися у 80-х роках ХХ століття, щодо заборони використання комп'ютерів у 1–4-их класах, що мотивуються, перш за все, турботою про здоров'я дітей. Вважається недоречним навіть вживати термін «інформатика» для початкової школи [3].
У результаті цієї дискусії у Техасі було проведено одне з перших досліджень щодо впливу комп’ютера на розвиток мислення дітей молодшого віку , яке показало, що використання ІКТ значно покращило мовленнєву компетентність учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми пропедевтики інформаційної культури в початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок