Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування граматичних навичок усного мовлення методом структурно-порівняльного аналізу

Формування граматичних навичок усного мовлення методом структурно-порівняльного аналізу

Назва:
Формування граматичних навичок усного мовлення методом структурно-порівняльного аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,45 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Формування граматичних навичок усного мовлення методом структурно-порівняльного аналізу


Формування граматичних навичок усного мовлення належить до ряду актуальних проблем сучасної методики викладання іноземних мов. У зв’язку з тим, що проблема граматичного значення не має однозначного розв’язання в лінгвістиці і єдиною реальною одиницею мови прийнято вважати слово, в методичних дослідженнях велика увага приділялась відбору синтаксичних конструкцій і правилам структурування слів у складі тих або інших комунікативних одиниць.
Як логічні узагальнення правила розглядалися в граматичній теорії, роль і місце якої в процесі викладання іноземних мов намагалися визначити методисти [14]. Не менше уваги приділялось видам і змісту правил, засобам їх викладу та формулюванню, а також природі та ієрархії граматичних навичок [3, 36-58], [8, 159]. Численні дослідження діагностики індивідуально-психологічних особливостей учнів дозволили розглядати проблему їхньої лінгвістичної компетенції в плані не лише вияву, але й цільового формування [4, 37-47]. Це є надзвичайно важливим для доповнення принципу комунікативності принципом свідомості, який виключає інтуїтивний шлях засвоєння граматичного матеріалу. В цілому ж теорія правил була вивчена у двох напрямках: з позицій комунікативного методу [10, 223], [15, 168] і в межах методики інтенсивного навчання іноземних мов [5, 103], [12, 71].
Звичайно, що в цих двох випадках резерви ефективності формування граматичних навичок можна шукати в психофізіологічній природі учнів, однак таким джерелом може бути й сама мова, якщо граматичні категорії не ототожнювати з логічними поняттями, а трактувати їх як мовні знаки інтегративного типу, яким властиві двостороння природа, структурний зміст, які мають матеріальне вираження і не менш виразне структурне призначення в мовленні, в синтаксичних конструкціях. Іншими словами, практична спрямованість навчання іноземних мов знаходить своє вираження в моделі “від правила до навчальних дій, а від них – до автоматизму” і цілком закономірно передбачає багатократність одноманітних дій з метою досягнення потрібної рефлексії, знижує мотивацію, тягне за собою великі витрати часу і виключає комунікативну спрямованість з актів говоріння. Навчальні операції у формі конструювання речень за допомогою слів і граматичних категорій, які, як відомо, оперують словами, забезпечують і мимовільний характер запам’ятовування граматичних засобів вираження, і правильність синтаксичних конструкцій, і комунікативну компетенцію учнів, хоча й не на рівні особистих розумінь, що виключає взаєморозуміння комунікантів, а лише в межах інформативних можливостей мовних знаків і ситуацій.
Тут ідеться лише про нову форму навчання граматики, необхідність викладання якої ніхто не може заперечувати, оскільки лексичних значень не буває без граматичних. Під значенням розуміється здатність знака виражати інформацію, відмінну від самого себе, а під знаком – будь- яка матерія, здатна нести соціальне важливу інформацію. Властиві граматичним категоріям структурні значення виражають інформацію про інші мовні знаки, тобто виконують дейктивну функцію, або залишають на них слід своєї дії. Ясність уявлень про граматичну систему мови може розглядатися не як мета навчання, а як засіб підвищення інтересу до предмета та освітньої цінності самого навчального процесу. Більше того, загальна закономірність структурної лінгвістики, відповідно до якої мовні знаки локалізуються на одному рівні абстракції, а функціонують на другому, більш високому ярусі мови, дозволяє використовувати в навчальній практиці конструктивну функцію різнорівневих одиниць, які формують систему мови в її докомунікативному стані як набір мовних засобів, потенційно готових для розгортання в мовлення, а також функцію діяльної свідомості мовця як відправну точку комунікації, яка знаходить своє вираження в доборі, локалізації, повторенні, комбінуванні та трансформації мовних знаків у межах синтаксичних конструкцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Формування граматичних навичок усного мовлення методом структурно-порівняльного аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок