Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Гуманізація освіти та її вплив на формування сучасного інформаційного суспільства

Гуманізація освіти та її вплив на формування сучасного інформаційного суспільства

Назва:
Гуманізація освіти та її вплив на формування сучасного інформаційного суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,15 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Гуманізація освіти та її вплив на формування сучасного інформаційного суспільства


Питання гуманізації і гуманітаризації освіти не нові у педагогічній науці й практиці і вимагають істотних змін характеру відносин між студентом і викладачем, організації навчально-виховного процесу. Дефіцит гуманності породжує бездуховність освіти зокрема та усього суспільства в цілому. Під тиском індустріального, технічного і ринкового розвитку суспільства освіта втрачає гуманістичний зміст (тобто орієнтацію на розвиток особистості) і перетворюється на вивчення вузького спектра професійних знань і вмінь. Але освіта в її гуманістичному розумінні – це не просто навчання. Завдання освіти простіше порівняно з проблемою виховання людини у всій повноті її життєдіяльності. Дегуманізація освіти є водночас і дегуманізацією суспільства, так як людина починає функціонувати у знедуховленому суспільстві.
Освіта сьогодні – це не лише передавання молодій людині певної суми знань про суспільство, природу, людину та її погляди і мислення, а виховання інтелектуально розвиненої, творчої особистості, формування в неї загальнолюдських, моральних цінностей і переконань, ідеалів, звичок, прагнень і почуттів.
З гуманізацією навчально-виховного процесу пов’язана потреба студентської молоді у зацікавленості в об’єктивному оцінюванні їхньої праці, подоланні вічного страху перед негативною оцінкою. В об’єктивності оцінювання слід вбачати його гуманізацію, яка передбачає повноцінну реалізацію його основних функцій – навчальної, коригуючої, стимулюючої, виховної, контролюючої.
Гуманізація навчання і виховання поступово наближається до розв’язання проблем відродження духовності. Це складна і неоднозначна проблема. Навчання і виховання, побудовані на християнській моралі, можуть стати основою моральної стійкості молоді. Дорога до гуманізації – це пряма дорога до Бога. У християнстві закладений найвищий рівень людяності, який визнає найбільшою цінністю людську особистість.
Духовний світ людини формується не лише за рахунок морального, естетичного чи релігійного пізнання світу, а й за рахунок науковості. Наука не може стояти осторонь у цій духовності. Духовність у сучасному світі – це наукові знання, вміння розібратися у світі, в якому ми живемо.
Пафос гуманізації полягає в тому, що вона спрямована на майбутнє людини, утверджуючи тезу, що все залежить від її власних зусиль, власної активності, що спираються на силу розуму.
Гуманізація освіти вимагає від викладача прийняття студента таким, яким він є. Викладач повинен пройнятися почуттями і переживаннями, виявити щирість і відвертість. Основним мірилом спілкування повинно бути: ні особисті амбіції, ні авторитет викладача, ні мета досягнення знань за будь-яку ціну не повинні підпорядковувати інтереси молодої людини, пригнічувати її особистість. Тільки віра і любов допоможуть впоратися із завданнями виховання [2].
Українська нація завжди була високодуховною християнською нацією. Духовність нашого народу завжди базувалася на ідеї, що в основі всього лежить Любов. Любов до всього сущого, любов до ближнього, любов до Бога, що сам є Любов.
Видатний український філософ і поет Григорій Сковорода стверджував, що любов благотворно впливає на стосунки між людьми, вона лікує душу людини. Коли людина щось любить, то її серце радіє, веселиться. І дуже страшною образою, вбивством людської душі він вважав розтління людини в думках і в її серці.
В історії християнства були і перемоги, й поразки. Це стосується і України також. Роки панування комуністичної ідеології, коли християнська віра переслідувалась, заборонялася, негативно вплинули на моральність нашого народу. Багато українців відійшли від християнської моралі, втратили християнську віру, що призвела до занепаду їхнього духовного світу, що, в свою чергу, породило психологічну нестабільність. Ознаками людини бездуховної є аморальність, байдужість, цинізм, ледарство,задоволення своїх тілесних потреб, прагнення до матеріального збагачення, кар’єризм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гуманізація освіти та її вплив на формування сучасного інформаційного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок