Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Трудове навчання. Про програми з практикуму в навчальних майстернях:аналіз та пропозиції.

Трудове навчання. Про програми з практикуму в навчальних майстернях:аналіз та пропозиції.

Назва:
Трудове навчання. Про програми з практикуму в навчальних майстернях:аналіз та пропозиції.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,38 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Трудове навчання. Про програми з практикуму в навчальних майстернях:аналіз та пропозиції.


Для встановлення подібності та відмінності, а також знаходження спільного зробимо порівняння двох останніх програм з дисципліни "Практикум в навчальних майстернях". Перша програма для спеціальності 2120 "Загальнотехнічні дисципліни та праця" затверджена управлінням навчальних закладів Міністерства освіти СРСР у 1985 році, укладачі А.І.Гедвіло, В.В.Кузьменко, Д.О.Тхоржевський, І.С.Анісімов, В.П.Лисаков, В.А.Рузаков (далі - програма 1985) [1]. Друга програма для спеціальності 03.02.00 "Праця" і 03.02. "Викладання праці" затверджена управлінням вищих навчальних закладів Міністерства освіти України у 1993 році, укладачі Д.О.Тхоржевський, Р.О.Захарченко (далі - програма 1993) [2].
Обидві програми складаються з трьох частин: пояснювальної записки, тематичного плану й основного змісту. В кінці програм додається список рекомендованої літератури.
Пояснювальна записка визначає мету й завдання практикуму в навчальних майстернях, його місце у навчальному плані підготовки майбутніх учителів трудового навчання, а також вказує шляхи вирішення поставлених завдань для досягнення мети.
Згідно з пояснювальними записками обох програм, практикум в навчальних майстернях проводиться на І, ІІ, ІІІ курсах факультетів підготовки вчителів загальнотехнічних дисциплін педагогічних інститутів. Цей предмет містить у собі ручну і механічну обробку конструкційних матеріалів, що дозволяє здійснювати трудову підготовку майбутніх учителів на заняттях у навчальних майстернях. Програма 1985 зазначає політехнічну спрямованість трудової підготовки, а програма 1993 - політехнічну та виховну.
Важлива відмінність програми 1993 полягає в тому, що формування у студентів таких якостей, як працелюбність, дисциплінованість, відповідальність, дбайливість, здатність до самооцінки і самоконтролю визначається на одному рівні з формуванням трудових умінь та навичок обробки конструкційних матеріалів, а також ознайомленням з основами сучасного виробництва. Це положення реалізоване у завданнях практикуму в навчальних майстернях.
Обидві програми ставлять майже однакові завдання, але у різній послідовності. Визначена ними послідовність свідчить про певні пріоритети, тому є принциповою. На першому місці укладачами обох програм поставлено формування у студентів знань, умінь та навичок з ручної та механічної обробки матеріалів.
Відмінності полягають у визначенні наступного завдання. У програмі 1985 перевага віддається розвитку творчих здібностей студентів, тим самим визнається їх важливість у процесі трудової підготовки майбутнього учителя. Упорядники програми 1993, реалізовуючи виховну спрямованість трудової підготовки, другим завданням визначають виховання у студентів добросовісного ставлення до праці, працелюбності та дбайливості.
Треба відзначити, що саме ці три завдання є найголовнішими, але в обох програмах на третьому місті вказується формування у студентів умінь планувати свою роботу, розробляти та використовувати технічну документацію на вироби, що виготовляються. Виховні завдання в програмі 1985 зазначені на останньому місці, а розвиток творчих здібностей студентів у програмі 1993 займає четверту позицію.
Таким чином, діюча програма 1993 має певні переваги у визначенні пріоритетних завдань порівняно з програмою 1985, але, на нашу думку, обидві мають суттєві недоліки.
По-перше, освітні завдання визначені першочерговими, що не враховує особливостей дисципліни "Практикум в навчальних майстернях". Реалізовуючи виховний характер навчання і беручи до уваги сприятливі умови в навчальних майстернях, першорядного значення слід надати виховним завданням, а саме: вихованню у студентів загальної культури праці, працелюбності, дбайливості, добросовісного та творчого ставлення до трудової діяльності, а також психологічній підготовці майбутніх учителів до професійної діяльності. Вдало організований навчальний процес сприяє зміцненню почуття колективізму, створює умови для виховання таких якостей, як комунікативність, взаємодопомога, відповідальність, підприємливість, ініціативність та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Трудове навчання. Про програми з практикуму в навчальних майстернях:аналіз та пропозиції.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок