Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього.

Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього.

Назва:
Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,42 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема. Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього.
Мета: Закріпити поняття про те, що знання — це найбільший скарб у світі, а вміння вчитися — це ключ до знань; що школа дає основу всіх знань і навчає вчитися. Розвивати інтерес до навчання, бажання здобути у школі якнайбільше знань, прагнення навчитися працювати самостійно. Виховувати любов до книжки як джерела народної мудрості.
Обладнання. Конституція України на кожній парті, зошит, ручки.
Вчитель. Вітаю вас, дорогі діти, з початком нового навчального року. Нині ви найстарші у початкових класах, а це означає, що через рік ви перейдете у середню ланку навчання. У вас буде багато нових предметів і вчителів, але поки що ви учні 4-го класу. І цього навчального року ви, діти, будете ще наполегливіше вчитися, бо міцні знання необхідні кожній людині, щоб жити у складному і розмаїтому світі. Сьогодні пролунав дзвінок, який закликав вас у світлі класи, які допомагали відремонтувати ваші батьки. Вони старалися для вас, щоб вам було тут приємно, затишно І добре. Вони — ваші тата і мами, тому і піклуються про вас. Сьогодні у нас перший урок у цьому навчальному році. Його тема: Знання — це скарб, а вміння вчитися — ключ до нього. Що це означає, на вашу думку? Як ви розумієте це? (Відповіді учнів. Звучить музика шкільного вальсу. Під музику діти читають вірш).
1. Засиніло вересневе небо І збираються лелеки на лугах. У природі осінь — все, як треба. Полетить у вирій скоро птах.
2. А дітей покликав дзвоник срібно У країну знань, країн» мрій. Дітям всім навчатися потрібно. Школо рідна, добре й мудре сій!
3. Дай знання нам — скарб великий в руки, Щоб сміливо йшли ми в майбуття. Щоб ніколи не було розлуки Із знаннями протягом життя.
Вчитель. Школа — як мати. Вона так само піклується про своїх учнів, дає своїм дітям основу усіх знань, які необхідні людині для того, щоб учитися далі, щоб здобути свою улюблену професію, стати вченим у майбутньому. Дає вона ці знання безкоштовно, а ще й обов'язково усім дітям України, про що й записано в Конституції нашої держави — Основному її Законі. Тому розкрийте Конституцію, що лежить у кожного на парті, і прочитайте закон про освіту в Україні. (У книжках закладки на потрібній сторінці. Діти читають, записують у зошиті). Чому знання порівнюють з великим скарбом і найбільшим капіталом? (Відповіді учнів). Знання — це і справді найбільший скарб, який може мати людина. Адже цей скарб не загубиться, не згорить і не потоне у воді, не пропаде ніде, він завжди з людиною, до самого кінця. Народ каже, що це найлегша ноша у житті, бо те, що знаєш, і те, що вмієш, за плечима не носити. Знання — це велика сила і неоціненний скарб. Адже завдяки високим знанням люди подолали земне тяжіння і полетіли на Місяць, вирушають у небувалі космічні подорожі. Вчені-медики роблять дива в медичній галузі, вони вміють пересаджувати органи в людському організмі, щоб продовжити життя, вони перебороли епідемії страшних хвороб, таких як чума, холера, що забрали життя тисяч і тисяч людей в минулому тисячолітті. Зараз лікарі легко справляються з інфекційними хворобами, які колись наводили жах на людей. Колись у сільському господарстві переважала тяжка. ручна праця, а сьогодні тисячі розумних машин працюють на полях, полегшуючи людський труд. А як змінився транспорт на залізницях і на дорогах. Все це перемога людини завдяки знанням. Отож, недарма здавна українці так трепетно ставились до знань, так поважали вчену людину. Про це свідчить усна народна творчість. (Вчитель вивішує плакат з прислів'ями). Наука в ліс не веде, тільки з лісу виводить. Вчення — світ, невчення — тьма. Хто знання має, топ і мур зламає. Учись змолоду, пригодиться на старість. Ліпший розум, як готові гроші. І таких прислів'їв сотні. Всі вони славлять розум і знання. Бо без знань людині, як без рук - це добре знали в усі віки. Поясніть, як ви розумієте ці прислів'я. (Діти пояснюють прислів'я). А тепер пригадайте, які прислів'я ви знаєте до теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок