Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання ігрових моментів в процесі навчання в галицькому шкільництві в 20-30 рр. ХХ ст.(ребус, загадки, шкільні альбоми)

Використання ігрових моментів в процесі навчання в галицькому шкільництві в 20-30 рр. ХХ ст.(ребус, загадки, шкільні альбоми)

Назва:
Використання ігрових моментів в процесі навчання в галицькому шкільництві в 20-30 рр. ХХ ст.(ребус, загадки, шкільні альбоми)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Використання ігрових моментів в процесі навчання в галицькому шкільництві в 20-30 рр. ХХ ст.
(ребус, загадки, шкільні альбоми)


ПЛАН
1. Шкільний альбом
2. Ребус у шкільному навчанні
3. Загадки при навчанні письма
Використана література


1. Шкільний альбом
М.Куцій у “Шляхах Виховання й Навчання” за 1928 рік в №7-9 досліджував питання використання шкільних альбомів під час навчання і виховання школярів. Ось на чому він наголошував:
Знана річ, що суха наука не приносить користи. Дитина не розуміє добре подаваного їй предмету і не здає собі з нього справи. Зрештою й годі від неї вимагати відомостей, опертих на самостійній уяві. При узмисловленню науки стрічає вчитель багато труднощів, яких не може, або не хоче побороти. Очеви-дно, потрібні тут моделі, образи і т. п., в які -— із-за браку фондів — годі виві-нувати сучасну школу.
З такого прикрого положення можуть врятувати вчителя листівки (пере-писні листки), які, артистично виконані, можуть заступити образи.
Багато домів має їх цілі альбоми, в декотрих прикрашають ними стіни, укладаючи їх у панорами, а ще в інших стоять вони закинені в старих пуделках або валяються по смітниках
Ті листівки представляють: види міст, будівлі, типи людей і їх заняття, села, гори, ріки, водоспади, моря, історичні особи, події, портрети визначних людей, звірят, ростини тощо. Треба тільки зібрати їх у колекцію, а придадуться нам у відповідному моменті.
До збірання листівок треба заохотити дітей. Вони приносять ріжні карти-ни з видами. Потрібні вміщує учитель у великому шкільному альбомі, який можуть зробити діти вищих відділів на годині ручних робіт, а непотрібні звер-тає. Багато карток докуповує сам учитель із збірок (10 до 20 сот.) поміж дітьми.
Такий альбом можна поділити на 4 відділи: 1) Листівки, що належать до історії, 2) географії, 3) природи, 4) рисунків і робіт.
Такі листівки більше зацікавлять дітвору, ніж ілюстрації в книжці, бо во-ни гарні, барвні й естетично виконані. Крім цього вчитель повинен заохочувати дітей до закладання власних альбомів. Наука, таким родом ведена, оживляє ви-клад, образує естетично, розвиває уяву, а вчителеві влекшує працю.
Добре було би, якби наші паперові крамниці та книгарні занялися вла-дженням і продажею колекцій таких картин.
Збирання листівок причиняється до збагачення музеїв та архівів у пізні-шому молодечому житті”.
2. Ребус у шкільному навчанні
І.Михайловський досліджував питання використання ребусів у шкільному навчанні, в журналі “Учительське Слово” за 1937 рік в ч.9. він писав:
“Ребусами називаємо загадки, зложені у більшості з образків. Одначе дуже часто чергуються в них також і звичайні слова, склади слів чи тільки частинки або навіть і поодинокі букви, нотні знаки, цифри й т.п.
Образки в ребусах заступають нам слова; одначе з їхнього зіставлення та укладу відчитуємо речення, що своїм змістом відбігають нараз далеко від назв тих образків. У цьому саме й суть ребусів
Ребуси можна сміло назвати новітніми гієрогліфами, бо ж і не кожна гра-мотна людина зуміє їх відчитати. Розв'язати чи відчитати якийсь ребус можуть тільки деякі, обізнані з ним одиниці, що придбали собі менші або більші відо-мості з ріжних галузей загального знання, скажім: річеві відомості з історії, гео-графії, природи, літератури, музики, граматики й т. д...
... закинули ми нині навчання грамоти звуковою методою, а взяли собі до помочі зоровий змисл чи його знаряд — око. Нині пишемо наперед ціле слово, кажемо дитині йому добре приглянутися та попросту як цілість скопіювати. Щойно потім аналізуємо слово на поодинокі складові частини: на склади, звуки та їх знаки. Виходить, що змисл зору реагує тут краще від слухового. Знаємо теж, що між дітворою більше зоровиків ніж слуховиків, зрештою найкращим доказом є факт існування дуже малого числа музикальних людей, тобто людей з "добрим ухом". Деякі діти, особливо на нашому Покутті, не відріжняють на-віть деяких мовних звуків (сків = стіл, скіна = стіна, фустка = хустка).
Зате діти вже з природи залюбки оглядають образки, а особливо такі, що зображують предмети добре їм знані; про ті предмети, чи про події, зафік-совані на образках, діти радо розказують та й самі з охотою беруться "малюва-ти" власні образки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Використання ігрових моментів в процесі навчання в галицькому шкільництві в 20-30 рр. ХХ ст.(ребус, загадки, шкільні альбоми)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок