Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок.

Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок.

Назва:
Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,67 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок.  


Вступ
Мій досвід роботи в галузі вивчення проблем глухоти складає 35 років, і в цій роботі я викладу сучасний стан наукових досягнень у цій галузі, посилаючись на свій досвід шкільного вчителя, викладача педагогічних університетів, міжнародного консультанта з питань освіти глухонімих і слабочуючих. Кожного року я керую організацією практики для майбутніх вчителів глухонімих і слабочуючих і тому чудово знаю ситуацію у сфері послуг, які надаються в галузі, і моделі підготовки вчителів у Північній Америці та інших країнах. Я глибоко переконана, що ті, хто працює в сурдопедагогіці, зараз переживають надзвичайно хвилюючі часи, оскільки технологічні успіхи науки дають нам такі можливості, яких просто не могло існувати раніше. Я хочу подякувати всім моїм колегам в Україні за надану можливість відвідати ваші школи, обговорити важливі питання спеціальної освіти і розглянути можливість проведення спільних наукових досліджень. Як спеціаліст, я із захопленням беру участь у цій чудовій науковій події.  
Загальний огляд роботи
В першій частині я детально опишу школи для глухих і можливості для інклюзивного навчання глухонімих і слабочуючих в Північній Америці, і також дам короткий огляд стосовно тих спеціалістів, яких залучають до роботи в цих моделях. Потім я зупинюсь на потребі раннього втручання і результатах досліджень по загальному скрінінгу всіх новонароджених. Нові досягнення раннього втручання і діагностики глухоти будуть мати надзвичайний вплив на розвиток шкільної освіти в майбутньому. Робота завершується коротким викладом проблем і тенденцій розвитку освіти глухих і слабочуючих в Канаді.  
Визначення термінів
У своїй роботі я буду користуватись термінами, поширеними в Північній Америці. Хочу підкреслити, що коли я вживаю термін “глухий”, я маю на увазі людей, для яких візуальна мова є основним засобом комунікації. Це слово асоціюється з людьми, які належать до культури глухих і користуються, головним чином, американською жестовою мовою. Коли я вживаю термін “слабочуючий”, то маю на увазі учнів, котрі намагаються скористатися слуховими засобами отримання інформації (слуховими апаратами або з допомогою кохлеарного імпланту) поряд з візуальною підтримкою мови, яка має для них значення.  
Передісторія
Дослідження довели, що 6 із 1000 дітей народжуються з тим чи іншим ступенем втрати слуху (Браун, Дорт і Саув, 2000). Деякі з них (приблизно 1 із 6) народжуються повністю глухими. Інші мають прогресуючу форму глухоти і діагностувати їх можна лише коли вони стануть старшими. Глухота – це найпоширеніша родова вада, кожного дня народжується 33 дитини з тією або іншою втратою слуху (Уоткін, Болдуін і МакІнері, 1991, Уайт і Беренс, 1993). Середній вік, у якому глухоту ідентифікують в США, - 30 місяців, вже після того, як у дитини можуть розвинутися проблеми з розвитком мовлення і інтелектуальних здібностей. Важливо відмітити, однак, що навіть відносно незначна втрата слуху, викликана після народження застудою, запаленням середнього вуха або надмірним шумовим оточенням, може викликати затримки психічно-інтелектуального розвитку, що дуже небезпечно для розвитку дитини (Уотієр-Лауні, Сойн, Мансо і Плойє,1998).
Втрата слуху може вразити будь-кого: серед глухих дітей є як хлопчики, так і дівчатка. Деякі учні талановиті, інші мають затримки розумового розвитку, дехто живе в сім’ях, де англійська мова не є рідною. Діти відрізняються один від одного в залежності від типу і ступеню втрати слуху, віку, коли вони втратили слух, використання підсилюючої і допоміжної апаратури, рідної мови, культури сім’ї, вподобань відносно моделі спілкування та інших факторів, які впливають на це спілкування. У дослідженні чітко вказується, що якщо не виявити або проігнорувати втрату слуху, це може мати жахливі наслідки на всі аспекти розвитку дитини (Йошінаго-Ітано і Апуззо, 1998).  
Моделі надання послуг
Неможливо дати одну правильну відповідь відносно того, яка школа краща для глухих [і слабочуючих] дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Інклюзивна і спеціальна освіта для дітей з втратою слуху: ранній, з моменту народження, початок.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок