Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 154.4:37.033
ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА
У статті порушується проблема активізації творчого самовираження майбутнього інженера. Залучення до системи технічної освіти мистецьких методів навчання і виховання сприятиме розвитку творчих сил особистості.
The problem of making the creative self-expression of engineer more active is discussed. The adaptation of artistic methods in technical education will facilitate the development of a person's creative powers. Зважаючи на кризу, що сьогодні панує в освіті, необхідно на новому рівні підійти, зокрема, до питання професійної підготовки майбутніх інженерів. Найперше це стосується того "вузькоспеціалізованого формату", якого дотримуються вищі технічні навчальні заклади. Виходячи з того, що практично всі вони перетворились на університети, постає необхідність у реорганізації інженерної освіти. Це дасть змогу розширити можливості підготовчого процесу майбутніх фахівців і сприятиме вихованню всебічно розвиненої особистості. Тому загальною проблемою педагогіки вищої школи є пошук шляхів, методів і технологій формування умов універсалізації професійної освіти.
Зв'язок проблеми з теоретичними та практичними завданнями. Важливим завданням професійної освіти є підготовка не лише професіонала, а й творчої особистості. Адже щоб сконструювати будь-який прилад, потрібні не лише знання, а й багата уява. Тому виникає потреба в розробці та залученні до технічної освіти методів, що активізують не лише розумову, а й емоційно-вольову сфери особистості.
Аналіз публікацій. Серед публікацій на тему пошуку шляхів підвищення рівня професійної підготовки майбутнього інженера варто зазначити роботу В. Андрущенка "Педагогічна поезія внутрішнього духу інженера: проблема відкриття, виховання і реалізації", де зазначаються причини виникнення кризи в суспільстві і шляхи подолання її, зокрема через гуманізацію та демократизацію інженерної освіти. З цією проблемою перекликається і монографія І. Зязюна "Педагогіка добра". В ній автор ділиться своїм багатолітнім педагогічним та життєвим досвідом, описуючи різноманітні підходи і форми роботи з учнями та студентами [1, 2]. Також слід зазначити праці
Брюховецького, О. Мещанінова, Н. Ничкало,
Пазиніча, О. Пономарьова, О. Романовського та інших учених. На їх думку, викладачі повинні у своїй педагогічній практиці не лише використовувати професійні знання, вміння та навички, а й, по можливості, застосовувати творчі методи навчання і виховання.
Мета даної статті полягає у визначенні системи педагогічних чинників, що забезпечують належний рівень професійної підготовки фахівця у вищих навчальних закладах. Цими чинниками виступають такі визначальні атрибути навчально-виховного процесу, як зміст освіти, особистість викладача, застосовувані педагогічні технології, соціокультурний простір та загальна морально-психологічна ситуація у навчальному закладі, а також художній чинник. Є очевидним, що тільки в їх системній взаємодії найбільш ефективно можна забезпечити бажану якість професійної підготовки фахівця.
Виклад основного матеріалу. Важливою умовою розвитку професійної освіти є її зв'язок із життям, насамперед сферою відповідної діяльності майбутніх фахівців. Внаслідок того, що сьогодні цей зв'язок порушений, склалася несприятлива ситуація, що вимагає якнайскорішого вирішення. Не є винятком і професійна освіта інженера, що передбачає підготовку до діяльності, пов'язаної з конструюванням різних приладів, потрібних для життєдіяльності людини, і від того, наскільки цей прилад буде затребуваний сьогоденням, залежить добробут не лише винахідника, але й усього суспільства. "Сьогоднішня професійна освіта, - зазначає В. Кудін, - виправдає себе лише за умови підготовки фахівця широкого мислення, високої культури і моралі, який зуміє орієнтуватись на нові можливості, які пропонує життя" [2, с. 154].
Важливу роль у професійній підготовці інженера відіграє виявлення або самовираження особистості. Воно передбачає виявлення себе у певній сфері діяльності з кращого боку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок